Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Pirmo reizi Eiropas čempionāta kopvērtējumā skeitbordā latvieši aizņem visu goda pjedestālu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pirmo reizi Eiropas čempionāta kopvērtējumā skeitbordā latvieši aizņem visu goda pjedestālu
Teicamus panākumus guvušie latvieši uz pjedestāla: (no kreisās) J.Kuzmins, A.Liskovs, G.Gailītis. Foto no facebook.com

Čehijā notikušajā Eiropas čempionātā skeitbordā pirmo reizi vēsturē trīs disciplīnu kopvērtējuma visu goda pjedestālu aizņēma latvieši. Par uzvarētāju pirmo reizi kļuva olainietis Artūrs Liskovs, bet Jānis Kuzmins un Gustavs Gailītis izcīnīja otro un trešo vietu. Liskovs ir otrais latvietis aiz sava titulētā trenera Kuzmina, kurš izcīnījis šādu titulu vairākas reizes.

Čehijā notikušajā Eiropas čempionātā skeitbordā ar panākumiem nostartējuši Latvijas pārstāvji, kuri izcīnīja uzvaras visās trijās disciplīnās, kā arī kopvērtējumā aizņēma visu goda pjedestālu. Turklāt katrā no disciplīnām 1. vietu ieguva cits Latvijas sportists.

Milzu slalomā pārliecinoša uzvara Artūram Liskovam, hibrīdslalomā, spraigā cīņā finālā pārspējot Liskovu, par čempionu kļuva olainietis Kuzmins, bet speciālajā slalomā uzvaras laurus plūca Gustavs Gailītis, kuram tas ir liels panākums, pirmo reizi uzvarot Eiropas čempionātā kādā no disciplīnam. Jāpiemin arī speciālajā slalomā finālā tikušais un Gailītim piekāpušais Toms Dreiblats, kuram sudraba medaļa. Sievietēm Endija Līga Rūja ieguva bronzu speciālajā slalomā.

Toties kopvērtējumā par kontinenta čempionu pirmo reizi tika kronēts Artūrs Liskovs, kuram 520 punkti un kurš aiz Kuzmina kļuvis par otro latvieti, kuram izdevies šāds panākums. Latvijas sportistu panākumus čempionātā. Kuzminam šādu kopvērtējuma titulu ir daudz. Goda pjedestāla pārējos pakāpienus kopvērtējumā aizņēma Kuzmins, kurš no Liskova atpalika tikai 10 punktus, bet trešā vieta Gailītim. Līdz ar to pirmo reizi kontinenta čempionātā Latvijas sportistiem izdevās iegūt visas godalgotas vietas kopvērtējumā. Arī hibrīdslalomā tādā pašā secībā Liskovs, Kuzmins un Gailītis ieņēma pirmās trīs vietas.

Ar iespaidiem dalās daudzkārtējais Eiropas un pasaules čempions Jāni Kuzmins. “Man ir neizsakāms prieks par Artūra panākumu Eiropas čempionātā Čehijā. Artūrs bija vienkārši lielisks milzu slalomā, satriecot visus favorītus un neatstājot ne mazāko cerību pietuvoties viņa sniegumam. Speciālajā slalomā mēs abi tikāmies finālā, un tas bija vēsturisks, grandiozs finālbrauciens, kurā man šoreiz ar milzīgu piepūli vēl izdevās nosargāt titulu šajā disciplīnā,” atzīst titulētais olainietis Kuzmins, piebilstot, ka ar nepacietību gaidot septembri, kad kopā ar Latvijas izlasi dosies uz sezonas galvenajām sacensībām – pasaules čempionātu, kas norisināsies ASV.

Gustavs Gailītis arī aprakstīja panākuma emocijas un veltīja pateicības vārdus. "Liels gods un patiesas emocijas, kļūstot par Eiropas čempionu. Pēc ļoti sīvām cīņām pusfinālā un finālā beidzot uzvara. Šo uzvaru vēlos veltīt savam tēvam - Gintam Gailītim, kurš pēc daudzu uzskatiem tiek dēvēts par Latvijas skeitborda tēvu, un visiem fantastiskajiem cilvēkiem, kuri kaut reizi kāpuši uz skrituļdēļa. Es nevarētu iedomāties labāku vietu kā Čehiju, kur izcīnīt šo titulu, jo savulaik čehu skeitbordistiem bija nozīmīga loma Latvijas skeitborda attīstībā."

     [+] [-]

, 2023-08-15 20:48, pirms 9 mēnešiem
Latvija - uzvara!

Gribēju papētīt rezultātus, bet google neko neizmet. Kāds var padalīties ar saiti?