Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pārim 7.vieta Pasaules kausā Latīņamerikas dejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas pārim 7.vieta Pasaules kausā Latīņamerikas dejās
V.Torremade/M.Morīte. Foto: Nikoline.

Portugālē notikušajā Pasaules kausā Latīņamerikas dejās ļoti labi nostartējuši Vincencs Torremade un Megija Morīte, kuri 31 pāra konkurencē iekļuva pusfinālā un izcīnīja 7.vietu.

Pasaules kausā atšķirībā no pasaules čempionāta valsti pārstāv viens pāris, kurš var arī nebūt attiecīgās valsts čempions vai vicečempions. Latviju pārstāvēja augusta beigās Jelgavā otro reizi karjerā Latvijas čempionātā uzvarējušie Vincencs Torremade un Megija Morīte. Ja Pasaules kausā viņiem tā bija debija, tad pasaules un Eiropas čempionātos mūsu dejotāji bija startējuši vairākkārt, labāko rezultātu sasniedzot pirms diviem gadiem – 22.vieta.

Latvijas pāris, pārvarot pirmās divas kārtas, pārliecinoši iekļuva pusfināla divpadsmitniekā. Pusfināla kārtā Vincencs ar Megiju ļoti līdzīgi cīnījās par noslēdzošo sesto vietu finālā ar ierastajiem konkurentiem – Dānijas otro pāri Jegoru Kondratenko/Miju Linki Funku, kuri pagājušajā pasaules čempionātā bija tieši aiz mūsējiem 23.vietā. Rumbā vairāk punktus saņēma Dānijas pāris, bet Sambā, Ča-Ča-Čā un Pasodoblē labāki bija Latvijas dejotāji, nostabilizējoties sestajā pozīcijā. Tajā brīdī šķita, ka fināls ir gandrīz sasniegts, taču pēdējā deja ieviesa korekcijas. Džaivā Torremade ar Morīti saņēmu sliktāku vērtējumu nekā iepriekšējās dejās (Vincencs cīnījās ar krampjiem kājas muskulī), turpretī Dānijas dejotāji vienu no labākajiem. Līdz ar to Vincencs un Megija ieguva 7.vietu, kas tik un tā vērtējams kā panākums.

Pasaules kausā zem citu valstu karoga startēji vēl daži Latvijas dejotāji. Šī gada Austrijas čempioni Gustavs Ernests Arājs/Jaroslava Hūbera un Azerbaidžānas čempionāta bronzas medaļas ieguvēji Artūrs Tagirovs/Rebeka Čerepanova pirmajā kārtā un arī pēc tam pārdejošanā uzrādīja gandrīz vienādus rezultātus divdesmitnieka beigās, abiem pāriem iekļūstot ceturtdaļfinālā. Arājs ar savu partneri ceturtdaļfinālā saglabāja 19.vietu, bet Artūrs ar Rebeku tomēr ierindojās 24.vietā.

Finālā pārliecinošu uzvaru svinēja pagājušā Eiropas čempionāta 7.vietas ieguvēji Paskāls Gijoms/Rosa Karne no Spānijas. Pasaules un Eiropas čempionāta devītais pāris Pauls Modlovans/Kristīna Tatara no Rumānijas izcīnīja otro vietu, bet bronzas medaļas nopelnīja pēdējo trīs gadu 5.vietas ieguvēji Krievijas čempionātā Maksims Jelfimovs/Jevgēņija Čurikova, kuri pirms diviem gadiem Eiropas kausā Salaspilī bija otrie. Ceturto vietu ieguva Vācijas piektais pāris Ravzans Dumitresku/Žaklīna Josa. Savukārt piektajā vietā ierindojās Čehijas vicečempioni Tomass Gāls/Sabina Karaskova, kuri 2019.gadā Eiropas kausā palika 9.vietā, kad fināla sešinieku sasniedza mūsu Maksims Kravčenko ar Paulu Kukuti.