Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas sporta deju pāriem panākumi un uzvara komandu sacensībās Blekpūlā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas sporta deju pāriem panākumi un uzvara komandu sacensībās Blekpūlā
Latvijas pāri un viņu treneri. Foto: no dejotāju privātā arhīva.

Ar panākumiem no "The Open” starptautiskajām sporta deju sacensībām, kas norisinājās Anglijas pilsētā Blekpūlā, atgriezušies Latvijas dejotāji. Šajās prestižajās sporta deju sacensībās vairāki Latvijas pāri sasniedza finālu, kā arī ieguva godalgotas vietas, tajā skaitā arī uzvaras.

“Prestižās “The Open” sacensības vēsturiskajā Blekpūlas tornī norisinājās divas dienas, pulcējot vairāk nekā 1300 dalībniekus no 27 pasaules valstīm. Šogad Latvijas komandu pārstāvēja vairāki Latvijas čempionātu finālisti un medaļnieki dažādās vecuma kategorijās, sīvā cīņā sasniedzot augustus rezultātus,” stāsta šo sacensību tiesnese no Latvijas, rīdziniece Jeļena Samuilova. “Divus vakarus pēc kārtas bija vienreizēja iespēja klausīties un izbaudīt Lena Filipsa Swing orķestri. Pasākumu vadīja daudzkārtējie pasaules čempioni profesionāļiem Markuss Hiltons (Standartdejās) un Braiens Vatsons (Latīņamerika dejās),” norāda vairākkārtēja valsts čempione un Blekpūlas sacensību uzvarētāja Samuilova.

Latvijas komanda izcīnīja vēsturisku uzvaru apvienotajās bērnu (līdz 11 gadi) un junioru (līdz 15 gadi) komandu sacensībās. Latvijai šo panākumu kaldināja Aleksejs Ščerbakovs/Vladislava Grigaļčuka, rīdzinieki Aleksis Savļaks/Alise Mašenko, Daniils Isajevs/ Ksenija Aksjonova.

Bērnu grupā līdz 12 gadiem Standartdejās (ST) valsts vicečempioni Aleksejs Ščerbakovs/Vladislava Grigaļčuka izcīnīja uzvaru, bet Oskars Vasiļjevs ar Paulu Lindi ieguva 2.vietu. Ščerbakovam ar Grigaļčuku uzvara arī atsevišķi Kvikstepā, kur otrie bija Daniils Isajevs un Ksenija Aksjonova. Uzvaru izcīnīja arī rīdzinieki Gatis un Jūlija Simsoni, kuri bija labākie Senioriem ST dejās.

Valsts vicečempioni pieaugušajiem rīdziniekiem Andrejs Griņēvičs/Kornēlija Dobrovoļskite sasniedza finālu U21 grupā, iegūstot 4.vietu. Finālā dejoja arī Aleksis Savļaks un Alisa Mašenko, kuriem piektā vieta junioriem (līdz 15 gadi) ST dejās, bet godpilnā trešā vieta atsevišķi sacensībās dejā Tango.

Nedaudz līdz fināla sešiniekam pietrūka diviem junioru pāriem. Rīdzinieki Valters Upītis un Patrīcija Gusta ST dejās ieņēma dalītu 8-9.vietu, bet jelgavnieki Ričards Bolšteins un Madara Klišāne dejā Samba ierindojās augstajā 7.vietā. Ar labiem rezultātiem startēja arī vairāki citi Latvijas pāri.