Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Ar interesantiem rezultātiem noslēdzies Latvijas čempionāts ložu šaušanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar interesantiem rezultātiem noslēdzies Latvijas čempionāts ložu šaušanā
Foto: Latvijas Šaušanas federācija.

12. decembrī Dobeles un Tukuma šautuvēs turpinājās Latvijas čempionāts ložu šaušanā, par medaļām cīnoties pistoļniekiem un šauteņniekiem.

Latvijas labākie pistoļnieki sacentās šaušanā ar mazkalibra pistoli – 30 šāvieni par mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamo mērķi. Dāmu konkurencē labāko rezultātu gan kvalifikācijā, gan arī vingrinājuma finālā uzrādīja Tokijas olimpisko spēļu dalībniece Agate Rašmane no Dobeles. Otrā vieta Agates komandas biedrenei Marikai Alksniņai, savukārt tukumniecei Rūtai Leilai Spriņģei trešā vieta. Vīru konkurencē Latvijas čempiona godā šogad Lauris Strautmanis no Tukuma, otrā vieta Rihardam Zorgem no Dobeles, bet trešais tukumnieks Emīls Vasermanis.

Šauteņnieki šaušanā ar mazkalibra šauteni izpildīja vingrinājumu no trīs stāvokļiem – no ceļa, guļus un stāvus 50 metru distancē. Sieviešu konkurencē pirmā vieta Dobeles sportistei Dženetai Evardsonei, otrā vieta Sabīnei Ķeķei no Dienvidkurzemes novada, savukārt trešā - Karīnai Krilovai no Krāslavas sporta skolas komandas. Vīru konkurencē pirmā vieta Dienvidkurzemes novada sportistam Jānim Lasmanim, otrā vieta Jāņa komandas biedram Raivim Balodim, bet trešā - Krāslavas sporta skolas sportistam Marekam Mjadjutam.

Šaušanā ar pneimatisko šauteni 10 metru distancē sieviešu konkurencē Latvijas čempiones titulu izcīnīja sešpadsmit gadus jaunā Sabīne Ķeķe no Dienvidkurzemes novada, otrajā vietā viņas vienaudze Beāte Šmuksta, bet trešajā vietā Dženeta Evardsone – abas no Dobeles sporta skolas komandas. Vīriešu konkurencē Latvijas čempions sešpadsmit gadus jaunais Roberts Lignickis no Dobeles, otrā vieta Dienvidkurzemes novada sportistam Kārlim Rozenbergam, trešā vieta Didzim Aleksānam no Viļakas. Jaukto pāru sacensībā šaušanā ar pneimatisko šauteni pirmā vieta Viļakas komandai – Didzim Aleksānam un Gunitai Šakinai, otrā vieta Dienvidkurzemes novada sportistiem Sabīnei Ķeķei un Jānim Lasmanim, trešā vieta tukumniekiem Annijai Nadīnai Širvanovai un Kristeram Kolužam.

Jauno 2022.gada sezonu Latvijas šaušanas sportisti uzsāks 15.-16.janvārī, kad Tukumā tiks izcīnīti Latvijas komandu čempionu tituli šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem. Latvijas Šaušanas federācija apvieno ložu, lietišķās un praktiskās, kā arī medību/stenda šaušanas sekcijas.

Informāciju sagatavoja
Anita Krieķe-Jermacāne