Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas un 20 uzņemti Slavas zālē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas un 20 uzņemti Slavas zālē
Foto: LBF.

Svinīgā gaisotnē pagājušajā nedēļas nogalē Ķekavas kultūras namā norisinājās Latvijas Badmintona federācijas (LBF) 60 gadu jubilejai veltīta balle, kurā tika noskaidroti un sveikti Latvijas Badmintona Gada balvas 2024 laureāti, Latvijas badmintona Slavas Zālē tika uzņemti pirmie 20 dalībnieki, kā arī tika pasniegtas LBF pateicības.

Latvijas Badmintona Gada balvas 2024 Gada notikums balvu saņēma Gunārs Lūsveris, kurš kļuva par pirmo Latvijas badmintona tiesnesi olimpiskajās spēlēs pagājušajā gadā Parīzē. Gada klubs tituls talsiniekiem " 9 Pakalni".

Par Gada treneri tika atzīta Kristīne Gurecka, bet par Gada lielāko progresu sveica Dāvi Strazdiņu. Gada dubultspēļu pāris ir Anna Kupča/Jekaterina Romanova. Gada spēlētāju tituluieguva Anzhelika Nadtochiy un Toms Sala.

Gada seniors - Anita Švalbe, Gada ģimene - Romāns un Agnese Logoši, Gada pašvaldība - Jūrmala, Mūža ieguldījums - Inese un Māris Preinbergi.

2025.gada 11.janvārī tika atklāta Latvijas badmintona Slavas Zāle, kur turpmāk glabāsies izcilāko spēlētāju, treneru, badmintona dzīves organizatoru, tiesnešu vārdi, kuri ar savu darbu un aizrautību ir cēluši badmintona prestižu un popularitāti.

2025.gada 11.janvārī Latvijas badmintona Slavas Zālē iekļauti:

Inesis Deksnis
Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados viņš bija viens no pirmajiem, kas aizsāka badmintona spēli Latvijā un septiņdesmito gadu beigās organizēja pirmos badmintona treniņus Siguldā. 1978. gada 29. decembrī Siguldā uzrunāja divus jauniešus – Aināru Gurecki un Jāni Zilveru – atnākt uz Gāles ielā esošo sporta zāli pamēģināt badmintonu. Tā sākās Siguldas badmintona stāsts.

Gundega Grīnuma
Tituliem bagāta Latvijas badmintoniste. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados šī spēlētāja izcīnīja 33 medaļas Latvijas čempionātos, no kurām 22 bija spožākā kaluma. Piecas reizes kļuvusi par Latvijas absolūto čempioni, kandidējusi uz PSRS izlasi. Pēc aktīvās sportistes karjeras noslēgšanas viņa pievēršas literatūras pētniecībai. Spilgts piemērs tam kā iespējams apvienot izcilus sasniegumus gan sportā, gan akadēmiskajā darbībā, veicinot Latvijas kultūras un sporta attīstību.

Kristīne Gurecka
Visu laiku panākumiem bagātākā Latvijas badmintoniste. Izcīnījusi 54 zelta medaļas Latvijas čempionātos. Pirmā Latvijas čempionāta zelta medaļa izcīnīta 1993. gadā, 11 gadu vecumā, pārī ar Daci Šneideri, uzvarot sieviešu dubultspēlē. 1997. gadā pirmo reizi tiek izcīnīts Latvijas absolūtās čempiones tituls, šis panākums vēlāk tiek atkārtots vēl 10 reizes. 2015. gadā pārī ar Ievu Popi izcīna Latvijai pirmo BWF International sērijas turnīra titulu. 2017. gadā paziņo par spēlētājas karjeras beigām, tomēr turpina startēt Latvijas mēroga sacensībās. Pievērsusies trenera arodam, viņas audzēkņi ar panākumiem startē jauniešu un junioru sacensībās.

Ainārs Gureckis
Treneris un badmintona dzīves organizators. Siguldas badmintona kluba vadītājs. Viņa audzēkņi izcīnījuši neskaitāmu daudzumu medaļas Latvijas čempionātos, starptautiskās sacensībās kā jauniešiem un junioriem tā arī pieaugušajiem. Jekaterina Romanova, Anna Kupča, Kārlis Vidass, Guntis Lavrinovičs, Artūrs Akmens, Liāna Lenceviča – šie ir daži no viņa audzēkņiem, pat nemēģināsim nosaukt visus. Organizē Latvijas mēroga, kā arī starptautiskas badmintona sacensības. Kā Latvijas jauniešu izlašu treneris piedalījies daudzos Eiropas un pasaules čempionātos.

Mārtiņš Kažemaks

Tituliem bagāts Latvijas badmintonists un badmintona dzīves organizators. Deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā sešas reizes pēc kārtas pārī ar Eduardu Lozi triumfējis vīriešu dubultspēles kategorijā. Kopsummā izcīnījis 29 medaļas Latvijas čempionātos. 1996. un 2000. gados absolūtais Latvijas čempions. Ir bijis LBF Valdes priekšsēdētājs.

Eduards Loze
Panākumiem bagāts Latvijas badmintonists, iepriekšējā gadsimta deviņdesmitajos gados kā arī divtūkstošo gadu sākumā dominēja Latvijas vīriešu badmintonā, viņam ir 33 zelta medaļas Latvijas čempionātos, kas ir visvairāk vīriešu konkurencē. Pirmo čempiona titulu izcīnīja 1993. gadā, 15 gadu vecumā izcīnot absolūtā čempiona titulu.

Edijs Līviņš
Godalgots Latvijas badmintonists. Seškārtējs Latvijas čempions, kopsummā izcīnījis 35 medaļas Latvijas čempionātos, kas viņu ierindo augstajā trešajā vietā vīriešu konkurencē. Turpina aktīvās spēlētāja gaitas. Uz doto brīdī pēdējo Latvijas čempiona titulu izcīnījis 2021. gadā Talsos, pārī ar Tomu Preinbergu uzvarot vīriešu dubultspēļu kategorijā. Latvijas Badmintona federācijas Sacensību iekārtošanas daļas direktors, uzstāda un demontē specializētos badmintona laukumus jau gadiem, tādējādi palīdzot federācijai rīkot sacensības.

Gunārs Lūsveris
Tiesnesis un badmintona dzīves organizators, pirmais badmintona tiesnesis no Latvijas, kurš tiesājis Olimpiskajās spēlēs. Viņš bija viens no tiesnešiem Parīzes olimpiskajās spēlēs 2024. gadā. Kopš 20 gadu vecuma piedalās starptautisku sacensību tiesāšanā. Ir bijis LBF Valdes priekšsēdētājs. Regulāri veic galvenā tiesneša funkcijas dažādās Latvijas mēroga sacensībās un apmāca jaunos tiesnešus.

Margarita Miķelsone
Tituliem bagāta Latvijas badmintoniste, astoņas reizes kļuvusi par Latvijas čempioni sieviešu dubultspēles kategorijā, 2004. gadā viņa kļūst arī par Latvijas čempioni sieviešu vienspēlēs, apspēlējot tajā laikā neuzvaramo Kristīni Gurecku.

Niks Podosinoviks
Godalgots Latvijas badmintonists, sākot ar 2015. gadu desmit reizes pēc kārtas uzvarējis Latvijas čempionātā vīriešu vienspēles kategorijā. Kopsummā par Latvijas čempionu kļuvis 15 reizes. Ilglaicīgs Latvijas izlases badmintonā dalībnieks. Četrus gadus pēc kārtas atzīts par Latvijas gada spēlētāju. Trenējies Badminton Europe izcilības centrā Dānijā. Spēlējis Dānijas un Nīderlandes klubu čempionātos.

Ieva Pope
Tituliem bagāta Latvijas badmintoniste, viņa ir desmitkārtēja Latvijas čempione, ilglaicīga Latvijas izlases badmintonā dalībniece. Piedalījusies 2015. un 2019. gada Eiropas spēlēs, kā arī dubultspēlēs pārī ar Kristīni Gurecku, 2015. gadā izcīnīta uzvara Starptautiskajā Marokas badmintona turnīrā.

Māris Preinbergs
Panākumiem bagāts Latvijas badmintonists, dominēja iepriekšējā gadsimta septiņdesmitajos gados, kad izcīnīja desmit Latvijas čempiona titulus visās disciplīnās. Kopsummā viņš izcīnījis 32 medaļas Latvijas čempionātos. 1976. gada absolūtais čempions. Aktīvs senioru sacensību dalībnieks, dubultspēles korifejs.

Kārlis Vidass
Tituliem bagāts Latvijas badmintonists. 17 čempiona tituli, tieši tik daudz zelta medaļas izcīnījis šis spēlētājs no Siguldas. Kopsummā viņa arsenālā 32 medaļas Latvijas čempionātos, kas ir dalīta ceturtā vieta starp vīriešiem. Trīs reizes – 2004, 2013 un 2014 gadā šis Aināra Gurecka audzēknis kļūst par absolūto čempionu. Daudz laika veltījis pasaules apceļošanai, arī pašlaik atrodas citā kontinentā.

Jekaterina Romanova
Godalgota Latvijas badmintoniste, vispusīga spēlētāja no Siguldas, kura izcīnījusi 31 medaļu Latvijas čempionātos un kļuvusi par Latvijas čempioni visās kategorijās. 2024. gadā izcīnīta 9. vieta Eiropas čempionātā sieviešu dubultspēlē (pārī ar Annu Kupču). Papildus aktīvai spēlēšanai, strādā Siguldas sporta skolā ar jaunajiem badmintonistiem, turpinot stiprās badmintona tradīcijas novadā.

Ginta Skrebele
Tituliem bagāta Latvijas badmintoniste. Laika posmā no 1984. gada līdz 1989. gadam viņa sešas reizes pēc kārtas kļūst par absolūto čempioni. Karjeras laikā izcīnītas 25 medaļas Latvijas čempionātos, no kurām 21 zelta medaļa, kas ir trešais labākais rādītājs starp sievietēm. Leģendārās VEF komandas pārstāve.

Aivars Tērauds
Godalgots Latvijas badmintonists. Četrkārtējs Latvijas čempions. Savu pirmo čempiona titulu izcīnījis 1984. gadā jauktajā dubultspēlē pārī ar Gintu Skrebeli. Ceturto titulu izcīnījis arī jauktajā dubultspēlē 2005. gadā Inčukalnā pārī ar Kristīni Gurecku. 2006. gadā Nīderlandē izcīna bronzas medaļu Eiropas senioru čempionātā, 35 plus vecuma grupā vīriešu dubultspēlē pārī ar Imantu Garozu, atnesot Latvijai pirmo Eiropas čempionātu medaļu. Aktīvi spēlē sacensībās arī pašlaik, priecējot skatītājus ar savu azartisko spēles stilu.

Olģerts Tīliks
Tiesnesis un badmintona dzīves organizators, deviņdesmitajos gados LBF Valdes priekšsēdētājs, dibinājis vienu no pirmajiem badmintona klubiem atjaunotajā Latvijā (Sporta klubs Saulrīti). Aktīvi darbojies arī kā badmintona tiesnesis. Badmintona sacensību rīkotājs ar milzu pieredzi.

Vladimirs Uļjanovs
Tituliem bagāts Latvijas badmintonists, laika posmā no 1980. gada līdz 1991. gadam viņš 11 reizes kļūst par Latvijas čempionu vīriešu vienspēles kategorijā. Izcīnījis 40 medaļas Latvijas čempionātos, starp vīriešiem esot medaļām bagātākais badmintonists. VEFiņa līderis.

Arnis Šefers
Treneris un badmintona dzīves organizators. Pašmācības ceļā sācis apgūt badmintonu, izaudzinājis daudzus Latvijas labākos spēlētājus – Eduards Loze, Raimonds Cipe, Edijs Līviņš, Niks Podosinoviks, māsas Popes, Margarita Miķelsone. Viņa meita Kristīne Gurecka ir titulētākā Latvijas badmintoniste. Bijis LBF Valdes loceklis, aktīvi iesaistījies treneru komisijas darbā, nekautrējas izteikt viedokli par jebkuru badmintona jautājumu. Īsts badmintona fanātiķis.

Dace Šneidere
Godalgota Latvijas badmintoniste. Karjeras laikā izcīnījusi kopsummā 39 medaļas, kas viņu ierindo otrajā vietā sieviešu konkurencē un trešo vietu starp visiem badmintonistiem. 1999. gadā izcīna titulu sieviešu vienspēles kategorijā, uz gadu no troņa gāžot Kristīni Gurecku.

Informāciju sagatavoja
Viesturs Bajārs
Latvijas Badmintona federācija