Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Precizēti laiki 2021. gada Latvijas čempionātiem badmintonā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Precizēti laiki 2021. gada Latvijas čempionātiem badmintonā
Foto: Scanpix.

Latvijas Badmintona federācija ir precizējusi datumus un norises vietas Latvijas čempionātiem, kas notiks septembra beigās un oktobra sākumā. 25.-26.septembrī Valmierā notiks Latvijas čempionāts U13, U17 un U21 vecuma grupās, bet 2.-3.oktobrī Talsos notiks Latvijas čempionāts U11, U15 un U19 vecuma grupās. 9.-10.oktobrī turpat Talsos notiks arī Latvijas čempionāts pieaugušajiem, kas sākotnēji bija ieplānots 6.-7.februārī.

“Mums ir jābūt gataviem, ka sliktas epidemioloģiskās situācijas dēļ oktobra beigās visu atkal aizslēgs ciet, tāpat ka pirms gada. Tāpēc mēs nolēmām procesus pasteidzināt,” skaidro LBF Valdes loceklis Viesturs Bajārs.

Jau iepriekš bija noteikts, ka Latvijas jaunatnes čempionāti notiks Valmierā un Talsos. Tāpēc vispirms tieši šīs pašvaldības tika uzrunātas, aicinot sarīkot arī Latvijas čempionātu pieaugušajiem, lai nebūtu lieki jāpārvadā korti un aprīkojums. Valmierā rīkot Latvijas čempionātu nedēļu pēc jaunatnes čempionāta nebija iespējams, savukārt Talsi piekrita rīkot gan jaunatnes, gan pieaugušo čempionātu.

Sākotnēji bija ieplānots, ka 9.-10.oktobrī Talsos notiks Latvijas čempionāts U11, U15 un U19. LBF Valde 8.septembrī nolēma aicināt rīkot Latvijas čempionātu pēc iespējas ātrāk, bet ne agrāk kā 30 dienas, lai spēlētāji var paspēt sagatavoties. Tāpēc tika nolemts iepriekš izziņoto jauniešu čempionāta laiku pārcelt nedēļu agrāk uz 2.-3.oktobri, bet 9.-10.oktobrī Talsos rīkot Latvijas čempionātu.

“Jā, mēs varējām nemainīt Latvijas jaunatnes čempionāta laiku Talsos un ieplānot Latvijas čempionātu pa vidu starp diviem jauniešu čempionātiem 2.-3.oktobrī. Taču tad mēs nebūtu ievērojuši 30 dienu izziņošanas termiņu, turklāt šajos datumos Cēsis jau bija ieplānots cits pieaugušo ar senām tradīcijām. Turklāt, ja notiek trīs Latvijas čempionāti ik pēc nedēļas, tad gribētos šādu čempionātu tūri nobeigt ar Latvijas čempionātu pieaugušajiem,” skaidro LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

"Citkārt mēs rīkotu Latvijas jaunatnes čempionātus daudz plašākā periodā, nevis divas nedēļas pēc kārtas. Visdrīzāk, šī būs vienīgā iespēja sarīkot Latvijas čempionātus vēl šogad. Negribas, lai ir kā 2020.gadā, kad tā arī nenoskaidrojām Latvijas čempionus U19 vecuma grupā. Tāpēc šogad visas vecuma grupas rīkojam vienā laikā. Kompensējot 2020.gadā nenotikušo čempionātu U19, šogad rīkojam arī Latvijas čempionātu U21, kāds notiek daudzviet pasaulē. Skatīsimies, iespējams U21 būs jauninājums, ko turpināsim arī nākamos gadus," stāsta LBF Valdes loceklis Jānis Sala, kas atbildīgs par jauniešu sportu.

Šobrīd kalendārā ir izplānoti Latvijas čempionāti jauniešiem visās vecuma grupās, tai skaita U21, kā arī Latvijas čempionāts. Nemainīgs ir palicis Latvijas čempionāta senioriem datums 6.-7.novembrī. Ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, tad 6.-7.novembrī notiks arī Latvijas čempionāts senioriem. Tā norises vieta tiks precizēta līdz 6.oktobrim. 2020.gadā Latvijas čempionāts senioriem nenotika.

Latvijas čempionāta reitings, spēļu kārtība, apbalvošana un Covid-19 prasības

Šogad Latvijas čempionātā nebūs atsevišķas dienas vienspēlēm un dubultspēlēm. Līdzīgi kā pasaules reitinga turnīros, pirmajā dienā būs 1/32, 1/16 un 1/8 fināli, bet nākamā dienā būs 1/4, 1/2 fināli un medaļu spēlēs visās disciplīnās.

Fināli Latvijas čempionātā Talsos ir ieplānoti uz viena korta svētdienas vakarā no plkst. 18:00, ar tiešraidi Sportacentrs TV. Apbalvošana būs pēc fināliem, iespējams pēc katras spēles vai arī divās ceremonijās, tai skaitā pirms noslēdzošajām jauktajām dubultspēlēm, lai nodrošinātu atpūtas pauzi finālistiem, kas būs iesaistīti vairākās finālspēlēs.

Spēlētāji tabulās tiks izkārtoti saskaņā Latvijas badmintona reitingu, kas pēc ilgstošas snaudas ir atsācis darboties. Pēdējais turnīrs, kurā varēs izcīnīt reitinga punktus uz visiem trim Latvijas čempionātiem, varēs notikt 18.-19.septembrī, jo Latvijas čempionātos tiks ņemts vēra Latvijas badmintona reitings 2021.gada 21.septembrī. “Tas būtu negodīgi pret pieaugušajiem spēlētājiem, ja mēs ļaut jauniešiem divas nedēļas pēc kārtas pelnīt punktus jauniešu čempionātos. Arī Latvijas jaunatnes čempionātā Talsos tiks ņemts vērā 2021.gada 21.septembra reitings, tādējādi jaunieši, kas Valmierā startēs vecākās grupās, vairs nevarēs iegūt papildus reitinga punktus pirms dalības savā vecuma grupā Talsos,” skaidro LBF Valdes priekšsēdētājs un Reitinga komisijas vadītājs Mārtiņš Kažemaks.

Latvijas čempionātos Valmierā un Talsos norises vietā un laikā varēs atrasties tikai personas ar sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, tai skaitā par veikto vakcināciju, izslimošanas faktu vai laboratorisko analīžu rezultātiem. Tāpat sacensību nolikumi ir papildināti ar pilnvarojumu galvenajam tiesnesim brīdināt dalībniekus, kas neievēro Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības. Atkārtota brīdinājuma gadījumā dalībnieks tiks izraidīts no sacensību norises vietas, šī spēlētāja rezultāti tiks anulēti, bet iemaksāta dalības maksa netiks atgriezta.