Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK Izpildkomiteja pauž atbalstu valdes aktīvajai rīcībai saistībā ar situāciju Ukrainā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK Izpildkomiteja pauž atbalstu valdes aktīvajai rīcībai saistībā ar situāciju Ukrainā
Foto: LOK

Šodien notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēde, kurā LOK valde informēja par nostāju un aktivitātēm saistībā ar situāciju Ukrainā, nosodot Krievijas Federācijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu, tās neatkarību un teritoriālo nedalāmību, un sadarbībā ar triju Baltijas valstu un Eiropas nacionālajām Olimpiskajām komitejām, aicinot sportistus un komandas nepiedalīties sporta pasākumos Krievijas Federācijā, kā arī ierobežot kontaktus ar šīs valsts sporta organizācijām.

LOK Izpildkomiteja atbalstīja valdes priekšlikumu par nepieciešamā atbalsta un palīdzības Ukrainas bēgļiem koordinēšanu, sadarbojoties ar pašvaldībām, olimpiskajiem centriem, ka arī LOK partneriem – Bērnu slimnīcas fondu un ''ziedot.lv''. Šī darba veikšanai uz laiku tiks piesaistīs papildus speciālists. Tāpat LOK veic pārrunas ar saviem sadarbības partneriem un Eiropas Olimpiskajām komitejām (EOC) par iespējamo papildus līdzekļu piesaisti šī darba virzienam.

Savukārt Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs LOK izpildkomiteju informēja par IZM nostāju un plānotajām darbībām saistībā ar situāciju Ukrainā.

LOK valde informēja, ka, ņemot vērā LOK iniciēto un EOC pieņemto lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no dalības Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs no šī gada 20. līdz 25.martam, Latvijas komandai ir iespēja doties uz tām. Šajā ziemas festivālā mūsu valsti pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.

LOK Izpildkomiteja uzklausīja ar auditorkompānijas “Ernst & Young Baltic (E&Y)” pārstāves Lienes Cakares sagatavoto ziņojumu par LOK risku un ieguvumu analīzi saistībā ar sporta nozares nevalstisko organizāciju iespējamo konsolidāciju, kā arī informāciju par Latvijas Republikas Valsts kontroles (LRVK) ieteikumu ieviešanu. LOK valdei tika uzdots iepazīstināt ar sniegto ziņojumu Izglītības un zinātnes ministri un organizēt darba sanāksmi olimpisko sporta veidu federācijām ar kompānijas pārstāvju piedalīšanos, pieaicinot Valsts kontroles revidentus.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja