Ar augstvērtīgiem rezultātiem aizvadīta Latvijas kausa izcīņa lietišķajā šaušanā

Ādažu šautuvē notikušajā Latvijas kausa otrajā posmā lietišķajā šaušanā uzrādīti augstvērtīgi rezultāti, dalībnieki kā ierasts sacenšoties šaušanā ar dienesta pistoli, triecienšauteni, snaiperšauteni un medību bisi. Visos vingrinājumos bija divi vērtējumi – vīriešu konkurencē un apvienotajā sieviešu un jauniešu konkurencē.
Vingrinājumā “Snaiperis” (20 šāvieni guļus, 300 metru distancē) uzvaru izcīnīja Juris Grabovskis (Anima Libra) ar 197 punktiem. Andrejam Derbeņevam (LMS) 196 punkti un otrā vieta, bet SIA Ieroči sportistam Andrejam Savčukam arī 196 punkti (mazāk centra desmitnieki) un trešā vieta. Apvienotajā sieviešu un jauniešu konkurencē uzvara Nataljai Basinai (Anima Libra) - 189 punkti. Viņas komandas biedrenei Lindai Dombrovskai otrā vieta ar sašautiem 186 punktiem. Charlie Shooting club sportistei Annijai Brūšniecei trešā vieta ar 184 punktiem.
Šaušanā ar dienesta pistoli vingrinājumā DP-3 (30 šāvieni, 25 metru distancē) vīriešu konkurencē, tā pat kā 1.posmā, uzvarētājs Igors Gribusts (Ogres novada SC) ar rezultātu 280 punkti. Ar rezultātu 278 punkti otrajā vietā Vitālijs Ščolkins (Valsts robežsardze), bet Intars Jundze (NBS Mācību vadības pavēlniecība) trešajā vietā. Apvienotajā sieviešu un jauniešu konkurencē 1.vieta Edītei Daniekai (Valsts robežsardze) ar sašautiem 279 punktiem. 2.vieta Juliānai Dzedzjulei (Valsts robežsardze) ar rezultātu 266 punkti, bet trešā vieta ar 257 punktiem Gundaram Gregersonam no kluba “10,9”.
Vingrinājums DP-3 tika vērtēts arī šaušanā ar dienesta pistoli izmantojot kalimatoru, jeb sarkanā punkta tēmēkli. Šajā konkurencē uzvara Ģirtam Dambim (Sauna serviss) – 280 punkti. Andrim Raiskumam (LPSC) ar rezultātu 278 punkti - otrā vieta. Ņikita Mažinskis no Ogres novada SC trešajā vietā.
Šaušanā ar dienesta pistoli vingrinājumā DP-4 (20 šāvieni ātršaušana, 25 metru distancē) labākais bija Vitālijs Ščolkins (Valsts robežsardze) ar uzrādīto rezultātu 170 punkti. Otrajā vietā Ņikita Mažinskis (Ogres novada SC) ar sašautiem 169 punktiem. Ar līdzīgu rezultātu, bet mazāk centra desmitniekiem, trešo vietu izcīnīja Mantas Meilunas no Daugavpils. Sieviešu un jauniešu konkurencē labākā bija Juliāna Dzeidzjule (LPSC) ar sašautiem 165 punktiem. 2.vieta Valērijai Gudeņai (LPSC) ar 154 punktu rezultātu. Edītei Daniekai (Valsts robežardze) 152 punkti un 3.vieta.
Arī vingrinājums DP-4 tika vērtēts izmantojot kalimatoru, jeb sarkanā punkta tēmēkli. Uzvarētājs Andris Raiskums (LPSC) – 181 punkts, otrais Ģirts Dambis (Saunaserviss.lv) – 169 punkti, bet Mārtiņš Sedelnieks (klubs “10,9”) trešais – 155 punkti.
Šaušanā ar triecienšauteni vingrinājumā ATŠ-3 no 3 stāvokļiem (30 šāvieni 100 metru distancē) nepārspēts palika Juris Zelts (Zemessardzes 46.bataljons) ar rezultātu 239 punkti. Viņa komandas biedrs Uldis Plāts otrajā vietā - 233 punkti. Ar līdzīgu rezultātu, bet trešajā vietā Dmitrijs Kļešņins (Anima Libra). Evika Apine (Zemessardzes Studentu bataljons), sašaujot 247 punktus, bija spēcīgākā sieviešu konkurencē. Edītei Daniekai (Valsts robežsardze) ar 229 punktiem otrā vieta, bet Elita Šulce (Zemessardzes 46.bataljons) – trešajā vietā ar 204 punktiem.
Šaušanā ar triecienšauteni ar optiku vingrinājumā ATŠ-30 no 3 stāvokļiem (30 šāvieni 300 metru distancē) uzvarētājs Anima Libra pārstāvis Sergejs Kižlo ar rezultātu 232 punkti. Juris Zelts (Zemessardzes 46.bataljons) ar sašautiem 227 punktiem otrajā vietā. Dmitrijs Kļešņins (Anima Libra) trešais, sašaujot 201 punktu. Sieviešu un jauniešu konkurencē labākā bija Violeta Viguļara (Anima Libra) – 215 punkti. Nataļja Basina (Anima Libra) otrajā vietā ar 154 punktu rezultātu. Trešā Kristīne Rjabova (Zemessardze Studentu bataljons) – 141 punkts.
Šaušanā ar bisi uzvarētājs Gunārs Babris (Baltic Bullets) – 191 punkts. Roberts Bērziņš (LMS) otrajā vietā ar sašautiem 188 punktiem. Trešā vieta Andrim Vagalim (Daugavpils) – 186 punkti. Savukārt apvienotajā sieviešu un jauniešu konkurencē uzvarētāja Violeta Viguļara (Anima Libra) - 178 punkti. Ainai Smiltiņai (SIA Ieroči) arī 178 punkti, bet mazāk centra desmitnieku, un 2.vieta. Beātei Gobai (Privātbūve) trešā vieta ar 174 punktiem.
Šaušanā ar mazkalibra šauteni jauniešiem Elzai Saulītei (Angelarms.eu) uzvara ar 189 punktiem. Adriānai Vagalei 186 punkti un otrā vieta. Silvestrs Kovaļovs trešajā vietā ar 183 sašautiem punktiem.
Informāciju sagatavoja
Anita Krieķe
Latvijas Šaušanas federācijas
valdes locekle