Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Zeļonijs turpinās vadīt Latvijas Džudo federāciju

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Zeļonijs turpinās vadīt Latvijas Džudo federāciju
Vsevolods Zeļonijs. Foto: Latvijas Džudo federācija

Olimpiskais medaļnieks Vsevolods Zeļonijs (48) šodien tika pārvēlēts Latvijas Džudo federācijas prezidenta amatā, vēsta organizācija.

Atgādinām, ka 2017. gada maijā par šīs organizācijas prezidentu pirmoreiz tika ievēlēts olimpiskais medaļnieks un toreizējais federācijas ģenerālsekretārs Vsevolods Zeļonijs, kurš tādējādi nomainīja Raimondu Vrublovski.

Tolaik valdē tika ievēlēti arī Raivis Čakstiņš, Aleksandrs Jackēvičs, Gatis Mīlenbergs, Jevgeņijs Korols. Tagad pirmie trīs saglabāja valdes locekļa statusu, bet pēdējā vietā stājas Henrijs Frīdenbergs. Latvijas Džudo federācijas biedru kopsapulcē šodien vienbalsīgi tika pārvēlēts līdzšinējais prezidents Vsevolods Zeļonijs.

Zeļonijs ir piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs (1992, 2000, 2004, 2008). Sidnejas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 73 kilogramiem. Zeļonija krājumā ir arī pasaules čempionāta bronza (1997), trīs Eiropas sudrabi (1992, 1993, 1995) un divas bronzas (2002, 2004).

Latvijas labākais džudists joprojām ir Jevgeņijs Borodavko, kurš tēmē uz Tokijas olimpiskajām spēlēm un novembrī svinēs 35 gadu jubileju. Aizvadītajā nedēļas nogalē Borodavko (100kg) piedalījās Tbilisi "Grand Slam" un pirmajā mačā piekāpās zviedru sportistam Joakimam Dvarbi - cīņas gaitā abi sportisti nopelnīja pa diviem brīdinājumiem, bet tad Latvijas sportistam piešķīra trešo "plāksteri", līdz ar to uzvarēja pretinieks. Šodien mūsu džudists devās uz Turciju, lai trešajā aprīlī cīnītos Antālijas "Grand Slam".

Izmantotie resursi:
Latvijas Džudo federācija