Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Grigorjeva: "Domāju tikai par to, lai iegūtu olimpisko zeltu"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Grigorjeva: "Domāju tikai par to, lai iegūtu olimpisko zeltu"
Anastasija Grigorjeva. Foto: Gabor Martin / United World Wrestling

Pēc ceļazīmes iegūšanas uz šī gada Tokijas olimpiskajām spēlēm Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva sarunā ar portālu Sportacentrs.com neslēpj savas ambīcijas un uzsver, ka šobrīd domā tikai par to, lai iegūtu zeltu.

Ceļazīmi uz Tokiju daugavpiliete ieguva pagājušās nedēļas nogalē, kad Budapeštā notikušajā kvalifikācijas turnīrā obligāti bija jāsasniedz fināls. Svara kategorijā līdz 62 kilogramiem to viņa arī paveica un vasarā vairākkārtējā Eiropas čempione startēs savās trešajās olimpiskajās spēlēs.

"Šim turnīram jutos ļoti gatava. Sagatavošanās process bija ļoti jaudīgs un nepārtraukts. Nebija lielu traumu, kas izsistu no sagatavošanās procesa. Tas ļoti iepriecināja. Turnīrs bija ļoti grūts psiholoģiski, jo tikai tikai pirmā un otrā vieta jeb finālisti tika uz olimpiskajām spēlēm. Kad cīnies pasaules čempionātā, katrs duelis ir nozīmīgs, taču, zaudējot vienā cīņā, tik un tā ir izredzes pacīnīties par medaļu. Šoreiz tas bija psiholoģiski grūtākais – apzināties, ka ir jāsasniedz fināls. Līdz iekļūšanai tajā nedrīkstēja kļūdīties," pauž titulētā cīkstone.

Grigorjeva nenoliedz, ka pēc iekļūšanas Budapeštas turnīra finālā no pleciem novēlies akmens. Ja arī viņa to nebūtu izdarījusi, Latvijas sportistei iegūt ceļazīmi uz Tokiju būtu arī maijā, kad gaidāms vēl viens atlases turnīrs, kur jau piedalītos atlēti no visas pasaules, ne tikai Eiropas.

"Iespēja nokļūt olimpiskajās spēlēs bija jāizmanto jau tagad. Nekad nezini – nākamais turnīrs notiks vai nenotiks. Kā tas, piemēram, bija pērn ar olimpiskajām spēlēm. Tāpēc ceļazīme bija jāņem jau šajā turnīrā," uzsver Grigorjeva.

Anastasija apstiprina, ka psiholoģiski grūtākā cīņa bijusi tieši svarīgajā pusfinālā pret Turcijas pārstāvi Elifu Jesilirmaku, jo bijis liels atbildības slogs, kas nav ļāvis cīnīties uz maksimumu un tā, kā tas tiekot darīts treniņos. "Uzskatu, ka potenciāls man ir lielāks nekā tas, ko pēdējā laikā varu parādīt sacensībās."

"Jau daudzkārt esmu teikusi, uz ko tēmēju Tokijas olimpiskajās spēlēs un ko sportā gribu panākt. Domāju, katram sportistam mērķis ir zelts olimpiskajās spēlēs. Neviens nebrauc ar domu, ka gribētu tikt divdesmitniekā," ambīcijas neslēpj Grigorjeva, kurai maijā apritēs 31 gads. "Man pašai par sevi nav nekādu šaubu. Personīgi nemaz nevaru trenēties ar domu, ka gribu būt trešā vai piektā. Protams, pirms sacensībām ir arī negatīvas domas – kā būs, ja zaudēšu, vai mana pretiniece, iespējams, ir spēcīgāka. Visas šādas domas cenšos aizgaiņāt. Domāju tikai par to, lai olimpiskajās spēlēs iegūtu zeltu. Nezinu, varbūt kādam tas šķiet pārāk ambiciozi. Nebūt nedomāju, ka citas sportistes par mani gatavojas sliktāk. Vienkārši tas ir mans sapnis un mērķis, un daru tādu apjomu, lai olimpiskajās spēlēs iegūtu zeltu."

Plašāku sarunu ar Grigorjevu un to, vai Tokijas olimpiskās spēles būs pēdējās viņas karjerā, skaties piektdien pulksten 21:45 Sportacentrs.com TV raidījumā "Sports tuvplānā". Tajā ar futbola spēļu komentētāju Ilvaru Koscinkeviču apspriedīsim arī Latvijas izlases jaunā cikla sākumu, turklāt jau šajā nedēļas nogalē sāksies arī jaunā F-1 sezona, tāpēc mūsu diskusijā iesaistīsies šī sacensību seriāla eksperts Aldis Putniņš.