Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Krievija izdod Baltkrievijai režīma pretinieku, slaveno cīkstoni Alekseju Kudinu

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Krievija izdod Baltkrievijai režīma pretinieku, slaveno cīkstoni Alekseju Kudinu
Aleksejs Kudins. Foto: Harta 97

Pasaules čempions kikboksā (WBKF versijā) Aleksejs Kudins šonakt slepeni pārvests no Krievijas uz Baltkrieviju un ievietots Minskas izolatorā Nr. 1, ceturtdien, 22. jūlijā, informē Baltkrievijas sporta solidaritātes fonds.

Pirmdien, 2020. gada 10. augustā, Kudins piedalījās tautas manifestācijā dzimtajā Molodečno pilsētā, protestējot pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Trīs dienās pēc vēlēšanām varas iestādes pielietoja spēku un aizturēja vairāk nekā 6000 cilvēku, sekmējot lielākos protestus modernās Baltkrievijas vēsturē – 16. augustā Minskas ielās izgāja vairāki simti tūkstoši cilvēku.

Kudins aizturēšanas laikā gandrīz tika nošauts, bet apcietinājumā tika turēts līdz 21. augustam. Pret sportistu tika ierosināta krimināllieta un noteikts mājas arests. Sportists neieradās uz 19. novembrī paredzēto tiesas sēdi, bet 2021. gada 21. janvārī pēc Baltkrievijas režīma pieprasījuma tika aizturēts Krievijā. Apcietinājuma laikā viņš paziņoja, ka turpmāk nestartēs zem režīma karoga.

Eiropas cilvēktiesību tiesa 21. jūlijā aizliedza Kudinu izdot Baltkrievijai, taču Maskavas apelācijas tiesa atstāja spēkā apgabaltiesas 25. jūnijā pieņemto lēmumu par sportista ekstradīciju (izdošanu). Pēc sportista advokāta teiktā, Kudins trešdien vairāk nebija sastopams Zeļenogradas izolatorā. Ceturtdienas rītā kļuva zināms, ka sportists slepeni pārvests no Krievijas uz Baltkrieviju.

Baltkrievijas sporta solidaritātes fonds ziņo, ka Kudina pārvešanā piedalījās Minskas pilsētas izpildkomitejas galvenās iekšlietu pārvaldes milicijas specvienības darbinieki Romans Siļvanovičs, Romans Jarmoļuks (pasaules vicečempions sambo 2013), Vitālijs Svetkins un konvojēšanas nodaļas pārstāvis Aleksandrs Goloss. Piektā konvojētāja personība pagaidām nav noskaidrota.

Kudins piedzima 1984. gada 20. decembrī Molodečno. Bērnībā sāka nodarboties ar kikboksu un tajiešu boksu, kļūstot par pasaules čempionu amatieriem WAKO, IFMA un WMF versijās (91+). Divdesmit divu gadu vecumā kļuva par pasaules čempionu kikboksā profesionāļiem WBKF versijā, startējot svara kategorijā virs 93 kilogramiem.

Baltkrievijas režīms vēl janvārī centās panākt Kudina izdošanu, taču pilsoniskās sabiedrības protestu rezultātā tas nenotika. Tagad sportistam draud cietums un spīdzināšana. Šobrīd politiski ieslodzīto skaits tuvojas sešiem simtiem, bet režīms pēdējās nedēļās Lietuvā iesūtījis ap 2000 nelegālo migrantu.

Kudinam ir sieva un pieci bērni.

Izmantotie resursi:
https://www.facebook.com/bssfbel
Baltkrievijas delegācijā septiņi sportisti, kuri nostājās pret Lukašenko režīmu
Baltkrievijas sportistu vēstule pret prezidenta vēlēšanu viltošanu

  +3 [+] [-]

, 2021-07-22 15:42, pirms 5 dienām
jā, īstā vieta ir pie huilo no tarakāna bēgt

  +3 [+] [-]

, 2021-07-22 18:45, pirms 5 dienām
Šito nabagu tagad dikti sāpīgi sitīs….
žēl cilvēka

  +2 [+] [-]

, 2021-07-22 21:47, pirms 5 dienām
Viņu jau sita. Piekukuļoja,palaida un brīdi un re kas sanāca.
Ir tāds ru kanāls " Razrešite vas perebiķ" tur bija pamatīgs stāsts par to,kā viss sākās + intervija

     [+] [-]

, 2021-07-23 13:04, pirms 4 dienām
Ha, tiem gan jautri iet