Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

IBA ar olimpisko spēļu laureātu prēmēšanu cenšas atpirkt vietu saulītē

Rolands Eliņš

IBA ar olimpisko spēļu laureātu prēmēšanu cenšas atpirkt vietu saulītē
IBA prezidents Umārs Kremļevs. Foto: IBA

Starptautiskā Boksa asociācija (IBA), organizācija, kas dažādu skandālu un savas saistības ar Kremli dēļ zaudējusi tiesības organizēt Parīzes olimpisko spēļu boksa sacensības, sekojusi vieglatlētikas pēdās un paziņojusi, ka pati prēmēs olimpisko spēļu laureātus.

Vieglatlētikas vadošā organizācija "World Athletics" aprīlī izziņoja savus plānus prēmēt Parīzes olimpisko spēļu čempionus, veicot simbolisku pirmo soli ilggadējas tradīcijas laušanai, proti, līdz tam olimpisko spēļu laureāti finansiālas prēmijas no starptautiskajām federācijām un SOK nesaņēma. SOK par šo vieglatlētu soli gan pauda iebildumus, aicinot uzvarētāju prēmēšanas vietā rūpēties par vienlīdzīgu apstākļu nodrošināšanu.

Taču "World Athletics" piemēram sekojusi Starptautiskā Boksa asociācija (IBA), kas izsludinājusi savu prēmēšanas sistēmu Parīzes olimpiskajās spēlēs. Visi boksa sacensību uzvarētāji tiks prēmēti ar 100 tūkstošiem dolāru, no kuriem atlēts saņems 50%, kamēr pa 25% tiks trenerim un nacionālajai federācijai.

Tāpat prēmijas saņems arī olimpiskie medaļnieki un ceturtdaļfināla fāzi sasniegušie bokseri. Kopumā IBA šim mērķim atvēlējusi 3.1 miljonu dolāru.

IBA gadījums gan ir vēl jo interesantāks tādēļ, ka šī organizācija olimpiskā boksa turnīra rīkošanā nemaz nepiedalās. Pēc dažādiem skandāliem un nesaskaņām Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) nolēma Parīzes olimpisko boksa turnīru rīkot pati, nevis uzticēt IBA.

IBA prezidents Umārs Kremļevs, krievu boksa funkcionārs, kurš ir pietuvināta persona Kremļa režīmam, paziņojumā norādījis, ka sportisti ir galvenie sacensību dalībnieki, tādēļ viņiem arī būtu jāsaņem lielākā finansiālā atlīdzība.
Jāatgādina, ka IBA nostāja ļaut oficiālās sacensībās piedalīties arī agresorvalstu izlasēm (nevis kā neitrāliem sportistiem, bet tieši izlasēm) noveda pie plaša IBA organizēto sacensību boikota un jaunas starptautiskās boksa federācijas "World Boxing" izveidošanās.

Tāpat jāpiemin, ka šobrīd nav skaidrības par boksa nākotni, un pastāv liela jautājuma zīme par to, vai bokss vispār būs iekļauts 2028. gada olimpisko spēļu programmā. SOK nostāja ir tāda, ka, lai bokss varētu tikt iekļauts OS2028, nepieciešama jauna starptautiskā federācija, kas aizstātu IBA.

Tiek minēts, ka IBA ar savām jaunieviestajām prēmijām OS laureātiem cer iegūt atbalstītājus un pozitīvu reputāciju, lai atgūtu savu iepriekšējo statusu. Kā IBA var atļauties izmaksāt prēmijās 3.1 miljonu dolāru sacensībās, kuru organizēšanā vairs nepiedalās? IBA ģenerālsponsors joprojām ir Krievijas valdībai piederošais "Gazprom".

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/olympics/story...
https://www.insidethegames.biz/arti...