Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Buatsi vēl netiek pie Bivola, Vailders atgriezīsies ar cīņu pret Heleniusu

Rolands Eliņš

Buatsi vēl netiek pie Bivola, Vailders atgriezīsies ar cīņu pret Heleniusu
Dmitrijs Bivols cīņā pret Kanelo. Foto: AP/Scanpix

Pasaules Boksa asociācija (WBA) noraidījusi priekšlikumu pussmagā svara čempionam Dmitrijam Bivolam piešķirt brīvprātīgo titula aizstāvēšanas iespēju pret Džošua Buatsi. Savukārt bijušais smagsvaru čempions Deontejs Vailders esot vienojies par cīņu ar somu Robertu Heleniusu 15. oktobrī.

WBA bija nozīmējusi Dmitrijam Bivolam obligāto titula aizstāvēšanu pret meksikāni Gilberto Ramiresu, kurš lepojas ar iespaidīgo bilanci 44-0, bet pie titulcīņas iespējas līdz šim nav ticis. Bivols savukārt plašāku ievērību bija ieguvis pēc maija cīņas, kurā viņš pārliecinoši pieveica Kanelo Alvaresu, vismaz uz laiku piebremzējot Kanelo centienus kļūt par pussmagā svara čempionu.

Bivolam ir sadarbība ar "Matchroom Boxing", un tās vadītājs Edijs Hērns bija iztēlojies citu nākotni Bivolam, proti, savest viņu kopā ar savu jauno zvaigzni Džošua Buatsi. Buatsi pirms gada aizvadīja tā saukto "eliminator" cīņu pret Latvijas bokseri Ričardu Bolotņiku, kurā guva uzvaru, taču pagaidām tas viņam titulcīņu nav nesis.

Hērns cerēja pārliecināt WBA atlikt obligāto titula aizstāvēšanu, tā vietā piedāvājot Bivolam cīņu pret Buatsi, kas neapšaubāmi būtu liela mēroga notikums. Taču WBA šoreiz tam nav piekritusi un palikusi pie sava sākotnējā nodoma, sniedzot Ramiresam godam nopelnīto iespēju cīnīties par titulu.

"WBA pussmagā svara titula obligātā aizstāvēšana pēdējoreiz notika 2018. gada martā," skaidroja WBA komitejas vadītājs Karloss Čavess. "Čempions vairs nevar atlikt obligāto aizstāvēšanu, ko paredz WBA noteikumi."

Attiecīgi Bivolam jāturpina gatavoties cīņai pret Ramiresu, par kuras nosacījumiem abas puses vēl nav vienojušās (oficiālais termiņš bija līdz vakardienai, bet tā neievērošana ir pilnīgi normāla lieta). Tikmēr bijušais smagsvaru čempions Deontejs Vailders gatavojas atgriezties ringā ar cīņu pret Robertu Heleniusu.

"BoxingScene" un ESPN vēsta, ka Vailders un Heleniuss jau praktiski vienojušies par savstarpēju cīņu 15. oktobrī Bruklinā. Vailderam tā būs pirmā cīņa pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, kad viņš triloģijas noslēgumā piekāpās Taisonam Fjūrijam.

Heleniuss (31-3) ir 38 gadus vecs bokseris, kurš savās divās iepriekšējās cīņās parūpējās par nelieliem pārsteigumiem, divreiz pēc kārtas pieveicot poli Adamu Kovņacki. Kovņacki tika virzīts ka nākamais titula pretendents, bet pēc sakāvēm pret Heleniusu par šo statusu vismaz tuvākajā laikā var aizmirst.

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/wilder-...
https://www.boxingscene.com/wba-rej...

     [+] [-]

, 2022-08-17 23:00, pirms mēneša
Da labi, Tur jau sen gāja runas, ka Ramirezs būs pret Bivolu, kas ir reāla intriga.

Buatsi tak cīnīsies pret Paskālu, Eliņš āzis, atkal neko nezin