Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2539, Did:0, useCase: 0

Brieža un Glovacka līdzīgie karjeras ceļi un atšķirīgās prognozes

Andris Liepa
Andris Liepa

Brieža un Glovacka līdzīgie karjeras ceļi un atšķirīgās prognozes
Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis. Foto: World Boxing Superseries

15. jūnija vakarā Arēnā Rīga tiks aizvadīti Pasaules boksa Supersērijas pusfināli, un savu vietu finālā centīsies nodrošināt arī Mairis Briedis, kuram pretī stāsies polis Kšištofs Glovackis. Abu bokseru karjeras statistika, karjeras līkloči un pat atsevišķas detaļas ir līdzīgas, taču sporta totalizatora “Betsafe” piedāvātās boksa prognozes liecina, ka cīņā tomēr būs viens izteikts favorīts – latvietis Mairis Briedis.

Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis pirms vairākiem gadiem kopā piedalījās treniņnometnē Polijā. Tobrīd viņi vēl bija jauni puiši, kuriem vēl nebija nekāda pamata sapņot par ielaušanos pasaules boksa elitē, abi toreiz aizvadīja savas cīņas vienā un tajā pašā vakarā Polijā, izcīnot uzvaras. Tas abiem izrādījās vēl viens mazs pakāpiens uz augšu.

Briedim toreiz bija piedāvājums palikt Polijā un pievienoties vietējai komandai, taču vienošanās netika panākta. Briedim un Glovackim sekoja vairāki gadi, turpinot izvairīties no zaudējumiem profesionālajās cīņās un būvējot savu vārdu boksa pasaulē.

Pirmais pie titula cīņas tika Glovackis, kuram šī iespēja atnāca ātrāk un krietni jaunākā vecumā (viņš jau tā ir divus gadus jaunāks). Glovackis 2015. gada augustā dramatiski nokautēja Marko Huku un kļuva par WBO čempionu, kamēr Mairis nedēļu vēlāk viesojās Čečenijā un lika runāt par sevi ar Manuela Čaras brutālu nogāšanu. Gan Brieža, gan Glovacka karjeras skaistākie un efektīgākie nokauti notika vienas nedēļas intervālā.

Pēc diviem gadiem savu iespēju beidzot sagaidīja arī Briedis, cīnoties par vakanto WBC čempiona titulu. Arī viņam pretiniekos bija tieši Marko Huks, kuru Mairim nokautēt neizdevās, taču vajadzīgā uzvara tika izcīnīta. Gan Briedis, gan Glovackis savu čempiona titulu izcīnīja pret Huku, un liktenis lēma, ka abi arī zaudēja savu titulu pret vienu un to pašu pretinieku – Oleksandru Usiku. Tas turklāt abiem bija vienīgais zaudējums karjerā.

Tagad gan Briedim, kuram ir 25 uzvaras, gan Glovackim, kurš ticis pie 31 uzvaras, ir iespēja tikt Supersērijas finālā. Taču šeit līdzības apraujas, vismaz bukmeikeru prognožu izskatā. Sporta totalizators “Betsafe” piedāvā Briedi kā izteiktu cīņas favorītu, tiesa, ne tik milzīgu, lai citu cīņas iznākumu sauktu par sensāciju.

Proti, uz Brieža uzvaru pieejams koeficients 1.32, taču interesants ir arī sadalījums par uzvaras veidu, un šeit bukmeikeri augstāk vērtē iespēju, ka Briedis uzvarēs ar nokautu (koeficients 2.05), nevis ar tiesnešu lēmumu (3.20). Interesanti tas ir tādēļ, ka Glovackis vēl nekad savā karjerā nav ticis nokautēts, un arī Usiks viņu pieveica tikai pēc punktiem. Brieža iepriekšējais nokauts arī tomēr slīgst arvien tālākā pagātnē – tas notika pirms gandrīz trim gadiem pret mazpazīstamo britu Saimonu Valiliju. Attiecīgi ļoti liela iespēja, ka arī šoreiz būs nepieciešami visi 12 raundi, un šāda notikumu attīstība bukmeikeru prognozēs novērtēta ar koeficientu 2.40.