MLB klubi paraksta rekordlīgumus
Augstāko beisbola līgu (MLB) pagājušās sezonas finālistes Detroitas "Tigers" un Sanfrancisko "Giants" ir parakstījušas līgumus ar saviem vadošajiem spēlētājiem, attiecīgi, Džastinu Verlanderu un Basteru Pouziju. Abos gadījumos ir parakstīti rekordlīgumi.
Detroitas "Tigers", kas aizvadītajā sezonā spēlēja Pasaules sērijā, parakstīja līgumu ar vienu no šī brīža labākajiem metējiem, 30 gadus veco Džastinu Verlanderu. Līgums paredz, ka nākamos septiņu sezonu laikā beisbolists saņems 180 miljonus, taču, ja sadarbība ilgs arī 8 sezonu, tad kopējā summa pārsniegs 200 miljonus ASV dolāru (precīzāk - 202 miljoni) un tas nozīmē, ka vidēji katru sezonu "pičers" saņems 25.25 miljonus ASV dolāru. Tas nozīmē, ka Verlanders ir kļuvis par vislabāk apmaksāto savas pozīcijas spēlētāju MLB vēsturē.
Jāpiebilst, ka pagājušmēnes cita MLB komanda Sietlas "Mariners" parakstīja līgumu ar savu metēju Feliksu Hernandezu uz 7 sezonām par kopējo summu 175 miljoni ASV dolāru, kas uz to brīdi bija visu laiku lielākais līgums starp metējiem.
Džastins Verlanders pēdējās sezonās dominēja laukumā, dažādās sezonās esot līgas līderis nospēlētajos iningos, veiktajos straikautos, uzvarās un atļautajos skrējienos. Jāatzīmē, ka jaunais līgums viņam stāsies spēka 2015. gadā, jo pašlaik vēl ir spēkā pirms diviem gadiem noslēgtais 80 miljonu līgums, kas viņam atnes 20 miljonus ASV dolāru ik sezonu.
Īsi pēc oficiālā paziņojuma par Verlandera līgumu, ar paziņojumu medijiem nāca klajā arĪ Detroitas "Tigers" pāridarītāji MLB finālsērijā - Sanfrancisko "Giants", kuri parakstīja līgumu ar savu ķērāju Basteru Pouziju. Vienošanās ir paredzēta uz 9 gadiem, kuru laikā Basters var tikt pie 167 miljoniem. Ikgadējā vidējā alga ir 18.5 miljoni, bet reāli tā svārstās no 3 miljoniem 2013. gadā līdz vairāk kā 20 miljoniem sākot no 2016. gada. Tāpat spēlētājam pienākas 7 miljoni līguma parakstīšanas bonuss.
Šis līgums 26 gadus veco Sanfrancisko komandas "kečeri" padara par otro visu laiku apmaksātāko savas pozīcijas spēlētāju (pirmais ir Džo Mauers ar 184 miljoniem 8 sezonās, 23 miljoni 2013. gada sezonā), tāpat šī vienošanās ir MLB vēsturē ilgākā, kas ir piedāvāta šīs pozīcijas spēlētājam.
Jāpiebilst, ka uz šo brīdi vislielāko algu starp visiem MLB spēlētājiem saņem Ņujorkas "Yankees" trešās bāzes spēlētājs Alekss Rodrigezs – 30 miljonus ASV dolāru ik sezonu. Interesanti, ka A-Rod (spēlētāja iesauka – aut.) savas karjeras laikā, pēc ASV ekspertu aprēķiniem, ir nopelnījis 325 416 252 ASV dolārus.
Izmantotie resursi:
ESPN: The Worldwide Leader In Sports
-2 [+] [-]
Vienkārši smieklīgi. varbūt vēl aprēķinu cik zeķes nomainījis savas karjēras laikā
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
butu labi, ja butu biežak raksti par beisbolu, MLB
-2 [+] [-]
[+] [-]
pats personigi, kā vienmer ceru, ka labi ies Bostonai
[+] [-]
st citu , world baseball classics , kas pirms 2 nedelam nosledzas, uzvaru izcinija Dominikana, finala pieveicot Puerterico, jeņ'ji , kas bija galvenie favoriti netika finala, tapat, ka ieprieksh uzvarejušie japāņi!
koamndas bija optimalajos sastavos, speleja MLB spileri..
[+] [-]
Personīgi es gan ceru uz atzīstamu STL spēli.
[+] [-]
[+] [-]
labs pieradijums bija aizpagajusha sezona, caur adatas acis play off, un super finala izcila uzvara!
[+] [-]
World baseball classic:
ASV nav spēlējusi nevienā finālā, labākais sasniegums - 4. vieta.
Japānai 2 uzvaras, Dominikānai - 1.
Pasaules kausā (vairs šis turnīrs nenotiks):
No 39 turnīriem ASV ir uzvarējusi tikai 4 (Kuba - 25 reizes).
Olimpiskajās spēlēs:
No 5 turnīriem uzvarēts ir tikai 1 (Kuba ir uzvarējusi 3 reizes, 1 reizi - Dienvidkoreja).
[+] [-]
Iepriekšējā sezona arī nebija švaka, jo NLSC 7 spēlēs zaudēja nākamajiem čempioniem.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
nekada gadijuma tas nav izteikts ASV sports!
paskaties cik procentuali spele neAmerikani?!
-cik daudzi ``arzemnieki` ir starp labakajiem statos ?!
-viennozimigi ne!
bet, precizi uz so turniru, ASV tika uzskatita par galveno favoriti, jo sastavs bija novacies labs!
[+] [-]
[+] [-]
Ko tas teikums vispar pasaka?
-1 [+] [-]
[+] [-]
IBAF (beisbols) - 118 dalībvalstis.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-------------
ši nu ir tā vieta, kur amīšu lielummānija vienkārši veļas ārā pa visām vīlēm
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Beisbols noteikti nav sporta veids ar kuru nekur citur nenodarbojas;
Amerikāņu futbols jau arī sen ir izgājis ārpus ASV robežām un šī gada drafts tam būs apstiprinājums - bez ierastajiem Āfrikā dzimušajiem un uz ASV emigrējušajiem, būs gan vācietis, gan arī igaunis (pie tam pirmajā/otrajā kārtā).
Lakross... nav jau tā, ka nebūtu galīgi populārs citur, bet, jā, tas ir ASV/Kanādas studentu sporta veids (par pasaules čempioniem viņi sevi arī nesauc). Taču faktiski katram reģionam ir savi specifiskie sporta veidi... tas pats bendijs jeb hokejs ar bumbiņu, piemēram, Ziemeļu tautām Eiropā.
Par NASCAR vispār ir atsevišķs stāsts, jo daudzi nemaz nesaprot par ko runā. NASCAR nav sporta veids, tā ir organizācija, kas pārvalda "Stock cars" sacīkstes (tieši tā saucas sporta veids) ASV, Kanādā, Meksikā un Eiropas valstīs. Tā arī nav vienīgā šāda veida organizācija, ne ASV, ne pasaulē, bet lielākā un ietekmīgākā gan, īstenībā, viņus var likt vienā līmenī ar FIA.
Lielākie sacīkšu seriāli, ko NASCAR organizē - Sprint Cup, Nationwide Series un Camping World Truck Series. Tāpat ir kaudze ar reģionālajām gonkām, kur pieredzi krāj jaunie talanti - padsmitnieki, gan "mūžīgi perspektīvie" ar alusvēderiem. Eiropā NASCAR organizētās sacensības, Euro Racecar, ir aizvadījušas jau 4 sezonas (braukā pa Francijas, Spānijas, Itālijas, Lielbritānijas trasēm).
Atgriežoties pie popularitātes... tā pa lielam motoru sporta fani skatās ĻOTI daudz un dažādas gonkas, arī NASCAR organizētās. Tāpēc teikt, ka autorsports nav populārs.... nu nezinu gan.
Par tiem pasaules čempionu tituliem... tas vairāk ir kā izrādīšanās sauklis, ko oficiāli nemaz nekur nerasksta, tikai tā "starp citu" no sērijas "mēs uzvarējām, mēs kingi, mēs pasaules čempioni". Vienīgā Ziemeļamerikas PRO līga, kurā tā nesaka ir NHL.
+1 [+] [-]