Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:108, Did:0, useCase: 3

Artūrs Strēlnieks: "Kā ir, tā ir labi"

Andrejs Siliņš

Artūrs Strēlnieks: "Kā ir, tā ir labi"
Artūrs Strēlnieks
Foto: basket.lv

SEB Studentu Basketbola līgas (SBL) februāra mēneša vērtīgākais spēlētājs intervijā portālam eSports.lv stāsta par pirmo pieredzi Studentu līgā, "Ķeizarmežā" un nedaudz ieskicē nākotnes plānus.

Sezonu sākāt ar četrām uzvarām, sekoja zaudējums RTU, kuram savukārt 11 uzvaras pēc kārtas. Tad atkal negaidīti paklupāt pret LSPA (83:85). Kādi iemesli pēdējam zaudējumam?
Pēc manām domām tīri zaudējām uz groza apakšu. Mums nebija pilnīgi neviens garā gala spēlētājs. Man un Eināram [Tukišam] bija jāmēģina spēlēt kā lielajam zem groza. Bet varējām arī izcīnīt uzvaru, diemžēl neuzkrita metieni... Viņi bieži sedza presingu, paši kļūdījāmies. Domāju, ka vienā brīdī sākām skrieties ar viņiem. Viņi bija kuplākā skaitā, līdz ar to beigās jau "nolūzām". Spēles sākums pat nebija tik slikts – dabūjām pat 20 punktu pārsvaru, bet pamazām, pamazām šie atspēlējās. Tomēr palieku pie tā, ka lielākā problēma bija garo spēlētāju trūkums. Bijām tikai mazie spēlētāji. Bet nu labāk zaudēt tagad nekā vēlāk, kad nāks izšķirošās cīņas.

Arī pret "Turību" viegli negāja...
Jā, arī tā bija interesanta spēle. Spēlējām pie viņiem, sākumā atkal ieguvām kādu 15-20 punktu pārsvaru, bet uz beigām viņi pievilka, galvenokārt pateicoties trīspunktniekiem. Beigās jau pavisam interesanti, bija tāds kā azarts, mačs gāja punkts punktā. Tomēr mēs uzvarējām.

Kā tev šķiet – vai sezonas laikā pārējās komandas ir kļuvušas labākas?
Domāju, ka komanda, kas vislabāk ir uzlabojusi savu sniegumu, varētu būt Sporta akadēmija (LSPA). Viņiem ir labs sastāvs, viņi spēlē arī Amatieru Basketbola līgā, uz spēlēm reti kurš spēlētājs nav, parasti viņi ir visi. Nupat [10. martā] viņi tikai pa trim punktiem piekāpās RTU, tā kā domāju, ka LSPA vēl pakutinās nervus.

Kuras četras varētu iekļūt "Final Four"?
Bez mums iekļūs "Turība", RTU... Domāju, ka no pārējām, kas pēc spēka varētu iekļūt, ir LSPA, Rīgas Ekonomikas augstskola. Vidzemes augstskola varbūt var papretoties spēles sākumā, bet kopumā tomēr nevar cīnīties.

Pirmajās sezonas spēlēs pats nemaz nepiedalījies. Kāds tam iemesls?
Treniņi. Mums treneris [Guntis Endzelis] "Ķeizarmežā" ne visai gribēja, lai mēs spēlētu Studentu līgā. Viņam nepatīk, ka spēlē "studentos", jo svarīgi ir treniņi un to apmeklējums. Tagad gan, kad ir mazāk spēļu, viņš palaiž mūs vaļā, ja paprasām atļauju. Esam LU komandā četri basketbolisti no "Ķeizarmeža", tā kā tas tomēr ir zināms pienesums komandai. Bieži ir tā, ka, kad ir spēle Studentu līgā, mēdz būt spēles arī "LU/Rīdzenei" vai "RNS-D/Līvāniem". Mūsu komandu kopumā veido tieši šajos Latvijas Basketbola līgas klubos spēlējošie basketbolisti.

Šis ir tavs pirmais gads SBL. Kādi iespaidi?
Spēles līmenis ir diezgan labs. Protams, ir "vieglās" spēles, kad iznāk nedaudz vaļīgi spēlēt, bet ir arī tās stiprās spēles, kad ir pat azarts uzspēlēt. No organizācijas puses man pašam pagaidām nav bijis nekādu iebildumu, viss ir bijis līmenī. Spēlēju gan pirmo gadu, līdz ar to man īsti nav, ar ko salīdzināt, kā bijis citus gadus vai tamlīdzīgi. Nākamgad jau noteikti varēšu pateikt kaut ko vairāk šajā jautājumā.

Cik tu ilgi plāno spēlēt?
Mācos "ekonomistos". Šī man ir jau otrā skola, privātu lietu dēļ no iepriekšējās aizgāju. Būs jāmācās četri gadi, ceru šajā laikā spēlēt arī Studentu līgā.

Kā tu raksturotu savu spēles stilu?
Domāju, ka vairāk esmu skrējējs. No otras puses - pagājušajā gadā, kad spēlēju Rojā, tur salīdzinājumā ar šo sezonu viss bija daudz citādāk. Tagad man daudzas lietas nāk kā jaunums.

Kā tu nonāci Rojā?
Pats esmu no Talsiem, tas tur pat salīdzinoši netālu vien ir. Mani uzaicināja spēlēt amatieru līgā, tad pamazām, kamēr nokļuvām LBL... Kopumā četrus gadus laikam pavadīju tur. Jau pagājušās sezonas beigās mani uzaicināja "Ķeizarmežs", pozitīvu atbildi devu gan tikai jūnijā.

Cik liela atšķirība ir starp "Roju" un "Ķeizarmežu"?
Pilnīgi kājām gaisā viss (smejas). Tur Rojā nekādi nopietni treniņi nebija, aizgājām pamētāt bumbu, savukārt te viss ir daudz fiziskāk, lielas slodzes, vairāk prasa no spēlētājiem. Šis man ir pirmais gads, tāpēc nepārdzīvoju ļoti, ja neaiziet spēle vai kaut kas tamlīdzīgs gadās. Uzskatu, ka šis man ir pārejas periods, kamēr pieradīšu pie visa. Par spēles laiku nekādā ziņā nevaru sūdzēties. Teiksim, pie metiena tikt šeit ir daudz grūtāk, ir lielāka pretestība, man vēl daudz kas jāmācās un jāpilnveidojas. Rojā treneris teica: "Artūrs jau pats savāks punktus". Es izcīnīju atlēkušās bumbas, pārķēru piespēles, aizskrēju ātrajos uzbrukumos un tādā garā arī savācu savus punktus. Te "Ķeizarmežā" viss vairāk balstīts uz sadarbībām, uz domāšanu.

Līmeņu atšķirību starp abām LBL divīzijām ir stipri jūtama?
Tagad jau otrajā divīzijā ir komandas, kas ir diezgan spēcīgas – "Zemgale", Līvāni, "Ventpils Augstskola", "juniori"... Tās varētu būt tādas spēcīgākas, pārējā... Domāju, ka kopumā gan līmenis otrajā divīzijā salīdzinājumā ar pagājušo sezonu ir augstāks. Cēsis un Saldus varbūt ir tādas izteiktākas pastarītes. Arī "Roja" uz beigām saņēmusies, viņiem bija problēmas ar sastāvu, bet tagad jau pamazām viss kļūst labāk.

Varbūt līmeņu atšķirība redzama tajā, ka pagājušajā sezonā meti 20 punktus vidēji, šogad uz pusi mazāk...
Šogad es sametu divus, četrus, sešus, 12, atkal sešus punktus spēlē – jātiek pie metiena. Bet es ne par ko nesūdzos, man ir labi. Kā tagad ir, tā man ir labi. Neko sliktu nevaru teikt arī par pašreizējo situāciju.

Sezonas laikā LBL jums ir bijušas tikai 16 spēles pagaidām. Tas ir stipri jūtams cīņās ar pārējām komandām, kas spēlēja arī Baltijas līgā?
Es uzskatu, ka tas ir ļoti jūtams. Ne par velti mums ir tie zaudējumi pa 50 punktiem vienā spēlē, nākamajā pret to pašu komandu jau tikai vairs pa pieciem punktiem. Spējam saņemties, bet nav tās izjūtas. Pāris reizes ir bijušas pārbaudes spēles Igaunijā, bet tas jau atkal ir citādāk. Vairāki, kas drīkst, tie spēlē arī amatieru līgā, līdz ar to nedaudz iekrāj lielāku praksi, ko pārējie mēs, kas mācāmies, cenšamies darīt Studentu līgā.

Ar "bukiem" bijušas trīs spēles. Divi zaudējumi, no kuriem viens pagarinājumā un viena uzvara. Cik daudz pietrūka līdz uzvarai, kad tomēr zaudējāt pagarinājumā?
Tur bija tā – ja viens spēlētājs būtu iemetis, būtu bijis varonis... Bija neizšķirts, spēlētājs (uzvārdu nesaukšu, tam nav nozīmes) uzmeta metienu, bet viņam "nocēla". Kopumā stulba situācija, muļķīgi... Ar "bukiem" ir grūti spēlēt, pirms spēles iekšā tāds stresiņš... Tomēr lielākā atšķirība ir pieredze. Varam ar viņiem spēlēt. Arī pret Liepāju cīnījāmies līdzīgi, pēdējā ceturtdaļā viņi "paņēma uz pieredzīti". Mums jau nav vispār ko zaudēt, esam visi jauni, mēs tikai spēlējam. Trīs ceturtdaļas varam spēlēt līdzīgi, pēdējā parasti izpaužas pretinieku pieredzes pārākums. Nevaram nemaz teorētiski šķirot pretiniekus. LBL izslēgšanas spēlēs tagad būs jāspēlē pret "Zemgali" - būs interesanti. Viņiem izdevies labi nokomplektēt sastāvu, spēlētāji var iemest. Ir Berķis un Raiskums, kas viņiem taisa spēli, kopumā četri no "Valmieras" tagad spēlē "Zemgalē"...

Kādi ir tavi tuvākie vai tālākie nākotnes plāni un vai tie saistās ar basketbolu?
Diezgan daudz esmu domājis par šo jautājumu. Man ir jau 22 gadi, kas salīdzinoši ir jau diezgan daudz. Pagaidām tas, kāpēc esmu tur, kur esmu, un daru to, ko daru, ir vēlme pašam sev pierādīt, uz ko esmu spējīgs. Savulaik neaizgāju uz Rīgu, kad biju mazāks, kad bija iespēja, bet tagad esmu gatavs sev pierādīt, ko varu izdarīt. Man tagad ir šis gads, vēl nākamais – ja redzēšu, ka nav vērts, nu tad...

Kura ir tava favorītkomanda cīņā par Latvijas čempiontitulu?
Tā, kur brālis spēlē (smaida). Brālis ātri aizgāja uz Ventspili, uzskatu, ka viņam ir iekšā, un viņš vēl parādīs...

Slēpts komentārs: KnowHow

  +7 [+] [-]

, 2008-03-18 09:51, pirms 14 gadiem
KnowHow rakstīja: Jā, bet brālim diez ko nesanāk :] un šķiet, ventspils komandā neviens vēļ nav atvēries, tikai nodzisuši vai stagnējušīes tādi kā vairogs, veselovs, zaķis


ko tu lej, ASK vai Barons lhauj speeleet jaunajiem gurkjiem... VeA speelee pietiekami, arii BK Ventspils sezonas pirmajaa posmaa deva iespeeju speeleeet.....

  -1 [+] [-]

, 2008-03-18 10:08, pirms 14 gadiem
ir starpība - ļaut uzspēlēt vai arī iespēlēt ar domu nākotnē likt starta pieciniekā vai labi pārdot kādam.

  +5 [+] [-]

, 2008-03-18 10:32, pirms 14 gadiem
uz KnowHow

paklau, tu atceries - kaadaa liimenii veel pirms gada bija Gabraans un Streelnieks? un kaadaa ir tagad?

Vairogs, Zakjis, Veselovs? katram savs staasts... un nesakiet, ka nav (nebija) iespeejas.

  +4 [+] [-]

, 2008-03-18 11:03, pirms 14 gadiem
Bet īstenībā tā ir - Gabrāns diezgan jūtami ir progresējis, bet Veselovs un Vairogs uz Ventspili atnāca kā izteikti līderi savās komandās LBL!!! Jūs spējat iedomāties ka šie spēlētāji vidēji spēlē guva ap 25 punktiem??? Pēc viņu pašreizējā snieguma tas galīgi nav redzams...

  +5 [+] [-]

, 2008-03-18 11:06, pirms 14 gadiem
uz YX

viens ir mest 20pts LBL komandaa, kur speeleetaajs laukumaa dara, ko vien grib, bet otrs - to pashu ULEBa komandaa...

  +4 [+] [-]

, 2008-03-18 11:12, pirms 14 gadiem
YX rakstīja: Bet īstenībā tā ir - Gabrāns diezgan jūtami ir progresējis, bet Veselovs un Vairogs uz Ventspili atnāca kā izteikti līderi savās komandās LBL!!! Jūs spējat iedomāties ka šie spēlētāji vidēji spēlē guva ap 25 punktiem??? Pēc viņu pašreizējā snieguma tas galīgi nav redzams...

Vairogs tagad ir sanemies bet veselovs :/

  +2 [+] [-]

, 2008-03-18 13:13, pirms 14 gadiem
YX rakstīja: Bet īstenībā tā ir - Gabrāns diezgan jūtami ir progresējis, bet Veselovs un Vairogs uz Ventspili atnāca kā izteikti līderi savās komandās LBL!!! Jūs spējat iedomāties ka šie spēlētāji vidēji spēlē guva ap 25 punktiem??? Pēc viņu pašreizējā snieguma tas galīgi nav redzams...ā, skaidrs, Mareks Jurēvičus noteikti arī NBA vidēji spēlē mestu 25-30 pts, tikai Liepāja viņam ir finansiāli izdevīgāks variants. Paldies ka apgaismoji, likās tas viss savādāk esam

  -2 [+] [-]

, 2008-03-18 13:52, pirms 14 gadiem
empire rakstīja: ā, skaidrs, Mareks Jurēvičus noteikti arī NBA vidēji spēlē mestu 25-30 pts, tikai Liepāja viņam ir finansiāli izdevīgāks variants. Paldies ka apgaismoji, likās tas viss savādāk esam

piedod, bet nesapratu kādā sakarā tu savus murgus te raksti... varu tikai atgādināt, ka Ventspils spēlē tajā pašā līgā kur Gulbene un Liepāja, nevis NBA!

  +3 [+] [-]

, 2008-03-18 15:14, pirms 14 gadiem
Sezonas laikā LBL jums ir bijušas tikai 16 spēles pagaidām. Tas ir stipri jūtams cīņās ar pārējām komandām, kas spēlēja arī Baltijas līgā?

Es uzskatu, ka tas ir ļoti jūtams. Ne par velti mums ir tie zaudējumi pa 50 punktiem vienā spēlē, nākamajā pret to pašu komandu jau tikai vairs pa pieciem punktiem. Spējam saņemties, bet nav tās izjūtas. Pāris reizes ir bijušas pārbaudes spēles Igaunijā, bet tas jau atkal ir citādāk. Vairāki, kas drīkst, tie spēlē arī amatieru līgā, līdz ar to nedaudz iekrāj lielāku praksi, ko pārējie mēs, kas mācāmies, cenšamies darīt Studentu līgā.
-----------------------------------------------------------------------

Lūk vēl viens iemesls kādēļ LBL 1. divīziju vajadzētu paplašināt līdz 10 komandām. Lai Ķeizarmežam un Bukiem būtu saspringtākas spēles. Un lai jaunie Ķeizarmeža spēlētāji tiktu pie regulārākas spēļu prakses.

Starpcitu, domāju, ka Ķeizarmežam būs švaki pret Zemgali.

  +1 [+] [-]

, 2008-03-18 22:04, pirms 14 gadiem
mans puika

  +1 [+] [-]

, 2008-03-18 23:40, pirms 14 gadiem
YX rakstīja: piedod, bet nesapratu kādā sakarā tu savus murgus te raksti... varu tikai atgādināt, ka Ventspils spēlē tajā pašā līgā kur Gulbene un Liepāja, nevis NBA!

Nu un tas pats Gulbenes līderis arī ULEB'ā būtu tāds pats punktu guvējs? BKV taču spēlē ULEB'ā vai tas atkal ir kāds mans murgs? Īsi sakot, pats vien sarakstīji kaut kādu černi, tak što nelej man te

  +1 [+] [-]

, 2008-03-19 02:05, pirms 14 gadiem
Tanks ar botaam vot shitas ir vecis!

     [+] [-]

, 2008-03-19 12:12, pirms 14 gadiem
Ķeizermežam nebūs grūti pret Zemgali. Zemgale vnk viņus iznesīs. Ar tādu sastāvu savādāk nemaz nevar būt!

     [+] [-]

, 2008-03-21 10:56, pirms 14 gadiem
empire rakstīja: Nu un tas pats Gulbenes līderis arī ULEB'ā būtu tāds pats punktu guvējs? BKV taču spēlē ULEB'ā vai tas atkal ir kāds mans murgs? Īsi sakot, pats vien sarakstīji kaut kādu černi, tak što nelej man te

ja neesi pamanījis, tad Ventspils spēlē arī LBL...