Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2890, Did:0, useCase: 3

Bijušais "Mavericks" direktors: "Ja reiz es tam Dončičam traucēju, tad negribēju palikt"

Rolands Eliņš

Bijušais "Mavericks" direktors: "Ja reiz es tam Dončičam traucēju, tad negribēju palikt"
Marks Kjūbans un Luka Dončičs. Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Pirmajā intervijā kopš aiziešanas no NBA kluba Dalasas "Mavericks" bijušais komandas izpētes un attīstības daļas direktors Haralaboss Vulgaris pastāstīja ESPN par iepriekšējā sezonā pieaugošo spriedzi komandas iekšienē un savu aiziešanu no tās, kā arī par Lukas Dončiča antipātijām pret sevi, kas arī spēlējušas lomu komandas vadības pārmaiņās.

Kristapa Porziņģa pārstāvēto "Mavericks" šovasar piemeklēja lielas izmaiņas kluba vadībā. Aizgāja komandas ģenerālmenedžeris Donijs Nelsons un galvenais treneris Riks Kārlails, kuru vietā tika nolīgti Niko Herisons un Džeisons Kids. Nedaudz mazāka mēroga aiziešana notika arī Haralabosa Vulgara personā, ar kuru līgums netika pagarināts.

Vulgaris strādāja "Mavericks" kopš 2016. gada un komandas vadības kolektīvā ienāca 2018. gadā, taču ar komandas īpašnieku Marku Kjūbanu bija pazīstams jau krietni iepriekš un piedalījās "Mavericks" procesos jau kopš 2010. gada. Viņa oficiālais amats bija izpētes un attīstības daļas direktors, un Vulgaris ESPN podkāstā norādīja, ka viņam bijis tiešā komunikāciju līnija ar Kjūbanu, kurš aicinājis viņu neizdabāt it kā augstāk stāvošām personām (Nelsonam un Kārlailam), bet gan pa tieši ziņot par klubā notiekošo un kas būtu jāuzlabo.

Vulgaris intervijā kritizēja iepriekšējo "Mavericks" ģenerālmenedžeri Nelsonu kā vīru, kurš ļoti pievērsis uzmanību savam statusam klubā un uzmanījis personas, kuru ietekme komandā pieaugusi, jo esot saskatījis tajā konkurentus sev. "Nelsons bija tāds īsts darījumu cilvēks," sacīja Vulgaris. "Kad tu viņam paspiedi roku, tad gribēji apskatīt, vai gredzeni pirkstos joprojām palikuši. Tas nav uzreiz slikti, bet tāds nu viņš bija – darījumu veicējs, sarunātājs. Mūsu darba sadarbība bija sasveicināties vai arī aizsūtīt sveicienu čatā, tas arī viss. Viņš pret mani izturējās laipni un koleģiāli, vismaz manā klātbūtnē, bet domāju, ka viņš uzskatīja, ka apdraudu viņa pozīciju."

Vulgaris salīdzināja "Mavericks" iekšienē notiekošos konfliktus ar vidusskolas drāmu un populāro seriālu "Troņu spēle", taču atzina, ka personām, kas apvaino viņu augstprātībā, varētu būt zināma taisnība: "Man ir savs raksturs, jā. Bija jāstrādā ar cilvēkiem, kurus kaitināja fakts, ka kādam citam ir tiešais sarunu kanāls ar kluba īpašnieku, bet viņiem nav, un tas radīja spriedzi komandā."

Vulgaris arī apstiprināja, ka viņa aiziešanā no komandas lomu spēlēja attiecību pasliktināšanās ar Luku Dončiču, komandas zvaigzni. Dončičs esot ļoti apvainojies uz Vulgari, kad redzēja viņu pieceļamies no savas sēdvietas aprīlī zaudējumā pret "Knicks" un atstājam spēli pirms tās beigām. Vulgaris paskaidroja, ka to esot darījis visai bieži, lai no biroja paņemtu datoru pirms tikšanās ar treneriem, un par kaut kādu negatīvo attieksmi neesot nojautis līdz pat naktij, kad piezvanījis Kārlails.

"Mavericks" bijušais direktors šo atgadījumu uzskatīja par muļķīgu sīkumu, taču reizē arī secināja, ka neviens nebija pacenties Dončičam šo situāciju izskaidrot un visi ļāva Dončičam turpināt domāt, ka viņš esot izrādījis necieņu komandas sniegumam. Šajā sakarā Vulgaris pārmeta trenera palīgam Džamalam Moslijam, kurš tagad jau kļuvis par "Magic" galveno treneri un kuram iepriekš bija labākās attiecības ar Dončiču treneru kolektīvā.

Vulgaris gan uzsvēra, ka viņam pašam personīgi nav nekādu problēmu ar Dončiču, taču šī situācija esot kļuvusi par katalizatoru viņa aiziešanai no komandas: "Man tas likās tāds sīkums, taču tādēļ, ka tas pārtapa par svarīgu lietu, man lika saprast, ka problēma ir pavisam citur. Ja reiz es traucēju tam (cenzēts) čalim (domāts Dončičs – aut.p.), tad negribēju palikt. Taču beigās tam nemaz nav nozīmes – nav svarīga mana interpretācija, jo es vairs neesmu komandā, kamēr Dončičs ir un viņš tur ir visa centrs. Tad nu pateicu "labi" un aizgāju, par ko domāju jau arī iepriekš."

"Mavericks" komanda ar savu krietni pārveidoto vadību jauno sezonu sāks šonakt pret "Hawks".

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...

     [+] [-]

, 2021-10-21 23:24, pirms 10 mēnešiem
Doncic es un crack!

     [+] [-]

, 2021-10-21 23:42, pirms 10 mēnešiem
jāizlasa angliski, bet čalis izklausās apvainojies

     [+] [-]

, 2021-10-21 23:52, pirms 10 mēnešiem
jap, pats viņš izklausās pēc drama queen un pilnajā rakstā pasprūk arī netieša atzīšanās

un intervija pirms paša sezonas sākuma, lai mēğinātu kaut ko uzjundīt komandā

     [+] [-]

, 2021-10-21 23:59, pirms 10 mēnešiem
Apvainojusies princese

     [+] [-]

, 2021-10-22 04:15, pirms 10 mēnešiem
Nu Doncic ir riktigs s.ds,taa ka nav jaabriinaas, ar to donutu taapat nrkad neuzvareet chempionatu

     [+] [-]

, 2021-10-22 08:15, pirms 10 mēnešiem
Šonakt jaunā vadība un jaunais komandas stils izgāzās Atlantā. Gaidīsim, kas būs tālāk