NBA izmisīgi sargā Ķīnas tirgu - Hārdens atvainojas par "Rockets" GM tvītu
Kamēr NBA tik svarīgajā laika posmā Ķīnā diskusijas ap Hjūstonas "Rockets" ģenerālmenedžera Derila Morija tvītu Honkongas protestētāju atbalstam pieņemas spēkā, komandas zvaigzne Džeimss Hārdens piedāvājis atvainošanos.
Hārdens bija nožēlas pilns, šodien treniņa laikā Tokijā reaģējot uz pirms trim dienām Morija publicēto ierakstu: "Cīnīties par brīvību. Esmu kopā ar Honkongu", kas vēlāk tika dzēsts no "Rockets" ģenerālmenedžera "Twitter" konta.
"Mēs atvainojamies. Jūs zināt, mēs mīlam Ķīnu. Mums patīk tur spēlēt. Mēs turp dodamies reizi vai divas gadā. Viņi mums parāda svarīgāko - mīlestību," norāda Hārdens. Jāpiebilst, ka šo nedēļu laikā Ķīnas klubi viesojas Amerikā, bet vairākas NBA komandas ir devušās tūrē pa Āzijas valstīm. Ceturtdien un sestdien Ķīnas pilsētās savstarpējo maču aizvadīs Losandželosas "Lakers" ar Lebronu Džeimsu un Entoniju Deivisu ierindā, tiekoties ar Bruklinas "Nets".
"Mēs viņus novērtējam kā fanu bāzi. Mēs novērtējam viņu sniegto atbalstu mums katram individuāli un kā organizācijai," piebilda Hārdens.
Plašā reakcija uz "Rockets" ģenerālmenedžera tvītu lieku reizi apstiprina Ķīnas valdības īpašo jutīgumu citu valstu nostājai attiecībā uz prostestiem Honkongā, kas pārauguši vardarbībā. Ķīna vaino politiskos spēkus ASV, kuri veicinot šīs demonstrācijas.
Bruklinas "Nets" īpašnieks Džo Cai, kurš ir viens no Ķīnas interneta tirdzniecības giganta "Alibaba" izveidotājiem, norādījis, ka Morijs ar savu tvītu aizskāris politiski pārāk strīdīgu jautājumu. "Es ceru, ka tagad jūs sākat saprast, kādēļ Morija tvīts ir tik graujošs attiecībās ar mūsu faniem Ķīnā. Esmu pārliecināts, ka viņš ir izcils NBA ģenerālmenedžeris, un es novērtēšu viņa atvainošanos par to, ka viņš nebija tik labi informēts, cik viņam vajadzēja būt. Taču sāpei, ko šis incidents ir radījis, būs nepieciešams ilgs laiks."
NBA norāda, ka līga var palīdzēt vienot cilvēkus un kultūras atšķirības, vienlaikus saglabājot atvērtību ideju plūsmai. Spēcīgu attiecību veicināšana ar Ķīnu ir bijusi līgas prioritāte vismaz trīs gadu desmitus. NBA ir Ķīnas birojs, un tā tikko paziņoja par plāniem pievienot Šanhajā spēļu komandu NBA 2K līgai. Abu valstu amatpersonas apgalvo, ka 500 miljoni ķīniešu fanu pagājušajā sezonā noskatījušies vismaz vienu NBA spēli.
"Mēs atzīstam, ka "Rockets "ģenerālmenedžera Derila Morija izteiktie uzskati ir dziļi aizvainojuši daudzus mūsu draugus un fanus Ķīnā, kas ir nožēlojami," teikts NBA paziņojumā. "Tikmēr Derils ir skaidri norādījis, ka viņa tvīti nepauž "Rockets" vai NBA viedokli, līgas vērtības atbalsta indivīdu izglītošanu un dalīšanos viedoklī par viņiem svarīgiem jautājumiem."
Ķīnas basketbola asociācija, kuru vada bijušais "Rockets" spēlētājs Jao Mins, paziņoja, ka tā pārtrauks sadarbību ar komandu, nosaucot Morija tvītu par "nepareizām piezīmēm attiecībā uz Honkongu". Ķīnas valsts televīzija un "Tencent" - lielākais ESPN un NBA mediju partneris Ķīnā - ar straumēšanas līgumu, kura kopējā vērtība nākamo piecu gadu laikā ir 1,5 miljardi ASV dolāru, - pēc tam paziņoja, ka nerādīs "Rockets" spēles.
"Mēs ļoti cienām Ķīnas vēsturi un kultūru," savā paziņojumā sacīja NBA. "Un mēs ceram, ka sports un NBA var tikt izmantoti kā vienojošs spēks, lai pārvarētu kultūras šķelšanos un saliedētu cilvēkus."
"Es nedomāju, ka mans tvīts apvainos "Rockets" fanus un manus draugus Ķīnā," tviterī izteicās pats Morijs. "Es tikai paudu domu, balstoties uz vienu interpretāciju par kādu sarežģītu notikumu. Man kopš šī tvīta ir bijis daudz iespēju dzirdēt un apsvērt citas perspektīvas."
Vairāki NBA spēlētāji, ieskaitot tādas lielās pašreizējās un bijušās zvaigznes kā Stefens Karijs un Kobi Braients, ik gadu dodas uz Ķīnu, lai reklamētu savus individuālos zīmolus, bet Pasaules kausa izcīņā, kas Ķīnā notika šīs vasaras beigās, neskaitāmi fani bija redzami NBA komandu krekliņos.
"Es vienmēr esmu novērtējis ievērojamo atbalstu, ko ir snieguši mūsu ķīniešu fani un sponsori," tviterī pauda Morijs. "Un es ceru, ka tie, kuri ir apjukuši, zinās, ka apvainot vai pārprast viņus nebija mans nodoms. Mani tvīti ir mani personiskie un nekādā gadījumā neprezentē "Rockets" vai NBA."
Arī Hjūstonas kluba īpašnieks Tilmans Fertita nosodīja Morija tvītu, uzsverot, ka "Rockets" nav politiska organizācija. Tomēr īpašnieks piebilst, ka viņam nav nekādu profesionālu domstarpību ar Moriju, kuru viņš nodēvēja par labāko ģenerālmenedžeri līgā.
Morija un NBA paziņojumi pievērsuši arī likumdevēju uzmanību, ieskaitot ne mazāk kā trīs ASV senatorus: Tedu Krūzu no Teksasas, Riku Skotu no Floridas un Braienu Šatu no Havaju salām.
"Mēs esam labāki par šo. Cilvēktiesībām nevajadzētu būt pārdošanā, un NBA nevajadzētu palīdzēt ķīniešu komunistu cenzūrai," tvītoja Kruss, kurš piebilda, ka ir ilggadējs "Rockets" fans. Tikmēr Demokrātiskās partijas prezidenta kandidāts Džulians Kastro no Teksasas tvītoja, ka "Ķīna izmanto savu ekonomisko spēku, lai apklusinātu kritiķus - pat tos, kas atrodas ASV".
Komunistiskās partijas oficiālais laikraksts "People's Daily" komentārā raksta, ka Morija nostāja ir "kaitīga Ķīnas basketbola faniem un ir apvainojums Ķīnas iedzīvotājiem." "People's Daily" atgādina, ka daudznacionālās korporācijas, kas pārkāpušas robežu attiecībā uz Honkongu, ir "samaksājušas dārgu cenu". "Cathay Pacific" zaudēja divus vadītājus pēc tam, kad Ķīna brīdināja Honkongas aviokompāniju, ka tās darbiniekiem liegs lidot virs vai uz cietzemi, ja viņi pievienosies protestiem.
Pēc tam, kad Ķīnas sociālo mediju lietotāji bija kritizējuši modes zīmolus, "Givenchy", "Versace" un "Coach" atvainojās, ka tirgoja T-kreklus, kas parādīja Honkongu, kā arī Ķīnas teritoriju Makao un pašpārvaldošo Taivānu kā atsevišķas valstis.
Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...
+2 [+] [-]
+10 [+] [-]
Totāls teātris. Tādam Hārdenam ir nospļauties gan uz Ķīnu,gan uz Honkongu. Galvenais,ka piķis ripo kontā un spēle iet no rokas.
+11 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Par TV līgumiem un maiciņu tirdzniecību nemaz nerunājot...
Labi, ka to nabagu vēl neizdeva ķīnai ar akmeņiem nomētāšanai...
+5 [+] [-]
Tas ir vispār smieklīgi, ka šie paši melnie 2 gadus atpakaļ putām uz lūpām bļāva kāds rasists ir Tramps (kaut vēsture saka kaut ko pretēju), savukārt tagad aizstāv totalitāru režīmu, kas paverdzina savu tautu kur un kā var.
+2 [+] [-]
Ķīna nespētu izdzīvot bez ASV režotājiem. Bet var izdzīvot bez NBA.
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
Protams ka korporācijām (NBA, Nike) ir nospļauties par cilvēkiem, galvenais ir nauda un ar PRu var iestāst'ti ka atblasta abas puses.
[+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Malači!!! nav ko teikt. protams ka komunisti pretojas apvērsumam, bet ķīnas naudiņa runā pati par sevi. var jau redzēt, ka Silvers svīst aukstus sviedrus.
+4 [+] [-]
Vai tas būtu tikpat nožēlojami, ja Ķīnā būtu 500 tūkstoši nevis 500 miljoni NBA skatītāju?
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]