Veids: "Briesmīgi, šausmīgi sākam spēles. Starta pieciniekam ir jāsaņemas"
Nacionālās basketbola asociācijas fināliste Klīvlendas "Cavaliers" briesmīgi iesākusi jauno sezonu, ar bilanci 4-6 Austrumu konferencē ieņemot tikai 12. vietu, pēdējās sešās spēlēs izcīnot tikai vienu uzvaru un iepriekšējā naktī mājās ar 115:117 piekāpās Atlantas "Hawks", kas bija zaudējusi astoņos mačos pēc kārtas un kas savainojumu dēļ iztika bez pieciem rotācijas spēlētājiem.
"Nav noslēpums, ka mēs šausmīgi sākam spēles. Briesmīgi!" sacīja "Cavaliers" jaunpienācējs Dveins Veids, norādot uz to, ka Klīvlenda šosezon zaudējusi septiņās no desmit pirmajām ceturtdaļām. "Atlanta labi sāka, kamēr mūsu atdeve un koncentrēšanās nebija līmenī. Centāmies atspēlēties, taču 16-18 punktu atspēlēšana prasa ļoti daudz enerģijas. Un ir ļoti smagi tā spēlēt katru maču. Mēs visi to zinām. Ģērbtuvē tas nav noslēpums. Bet mūsu sākumpieciniekam ir jāsāk labāk."
"Gribētu, lai sākumsastāvs kaut reizi varētu lamāt otro sastāvu par to, ka esam izlaiduši pārsvaru. Gaidu to dienu, kad tas notiks," smejoties noteica Veids. "Sacīju čaļiem – izņemot vienu spēli, katru reizi, kad esmu izgājis laukumā, jau esam bijuši iedzinējos ar desmit un vairāk punktiem un mums no šīs bedres ir bijis jācenšas izkļūt laukā. Esam pārliecināti par mūsu otrā sastāva spējām, bet negribam būt šādā situācijā. Ne jau katru reizi." Pret Atlantas "Hawks" mājinieku rezervisti pār sāncenšu maiņas spēlētājiem bija pārāki ar 64:26, toties starta sastāvu konkurencē Atlanta dominēja ar 91:51.
Līdzējusi nav arī biežā sākumpiecinieka maiņa – "Cavaliers" desmit mačos bijuši seši dažādi starta piecinieka varianti -, un galvenais treneris Tairons Lū uzsver, ka problēma ir noskaņošanās spēlēm: "Mums katrā spēlē ir jāciena savi pretinieki. Ne tikai pēdējā ceturtdaļā, ne tikai pēdējās sešās minūtēs, bet gan jau no paša sākuma. Pēdējo četru gadu laikā tā notiek regulāri. Kad pretiniekiem ir sastāva problēmas vai spēlējam pret komandām ar sliktu bilanci, mums jāsaprot, ka viņi tik un tā sacentīsies un sitīsies laukumā. Ja nespēsim spēlēt ar tikpat lielu enerģiju, cik pretinieki, tad tiksim sakauti. Viņi [mūsu spēlētāji] ir pieauguši vīrieši. Viņiem tikai ir jāpasaka patiesība, ka pretinieki spēlēs ar lielu atdevi. Aizeja Teilors un Torians Prinss ["Hawks" sastāvā guva attiecīgi 14 un 17 punktus] – arī šie čaļi sitīsies un cīnīsies par uzvaru. Neatkarīgi no tā, vai mēs zinām vai nezinām, kas viņi ir, mums viņi ir jāciena."
Pēdējās sešās spēlēs "Cavaliers" vienīgo uzvaru izcīnīja Vašingtonā, ar 130:122 pieveicot "Wizards". Šo uzvaru kaldināja Lebrona Džeimsa fenomenālais sniegums, gūstot 57 punktus, izcīnot 11 atlēkušās bumbas un izdarot septiņas rezultatīvas piespēles. Pret Atlantu viņa rēķinā 26 punkti, 13 piespēles, divi bloķēti metieni un sešas kļūdas: "Nebija nekādas enerģijas. Mūsu atdeva bija diezgan slikta, un to nav iespējams labot vienas spēles laikā – mēs tā spēlējam jau kādu laiku. Cenšamies tikt ar to skaidrībā, bet šovakar atkal iekritām tajā pašā bedrē… Nevēlamies vainot kādu konkrēti, bet ikvienam ir jāuzlabo savs sniegums, lai mēs būtu tik labi, kā mēs gribētu būt."
Naktī uz trešdienu "Cavaliers" uzņems Milvoki "Bucks", kuru sezonas sākumā izbraukumā uzveica ar 116:97, bet tad dosies izbraukuma sērijā, viesojoties pie Hjūstonas "Rockets", Dalasas "Mavericks", Ņujorkas "Knicks" un Šārlotas "Hornets".
Izmantotie resursi:
Tensions rise between bench, starters as...
+10 [+] [-]
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+8 [+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Un jocīgi arī, ka Tu pārmet par sliktu laukuma pārredzēšanu - puisis Čikāgā dalīja teju 8 piespēles vidēji spēlē - tas ir ļoti labs rādītājs.
Īsāk sakot, papētos status, ir, protams, redzams, ka viņš vairs nedabū savas 35 minūtes spēles laika un nav komandu līderis, taču savu darbiņu kā normāls laukuma spēlētājs gan padara un metiena % ir uzlabots... tātad tik vien cik traumas atņēmušas spēju dragāt kā dullam, bet pārējo viņš gan dara ok.
Tas ko gan es nesaprotu, ir komandu menedžeri un īpašnieki, kas viņam maksā tādas naudas, it kā viņš arvien būtu top formā. Tas gan! Bet vai tad tur jebkādā veidā būtu jāvaino pašu Rose? Izskatās, ka nevis Rose dzīvo uz veciem lauriem, bet gan daži menedžeri cer uz veco Rose. Utopisti.
[+] [-]
Un jocīgi arī, ka Tu pārmet par sliktu laukuma pārredzēšanu - puisis Čikāgā dalīja teju 8 piespēles vidēji spēlē - tas ir ļoti labs rādītājs.
Īsāk sakot, papētos status, ir, protams, redzams, ka viņš vairs nedabū savas 35 minūtes spēles laika un nav komandu līderis, taču savu darbiņu kā normāls laukuma spēlētājs gan padara un metiena % ir uzlabots... tātad tik vien cik traumas atņēmušas spēju dragāt kā dullam, bet pārējo viņš dara tīri ok.
Cita lieta - viņš tiek pārmaksāts. Tas gan! Un to gan es nesaprotu - ar kuru galu domā menedžeri un komandu īpašnieki, kas viņam maksā tādas naudas, it kā viņš arvien spētu visus noskriet. Bet vai tad tur jebkādā veidā būtu jāvaino pašu Rose? Ne viņš lūdzas, ne viņš ņaud. Viņam vienkārši piedāvāt tādu naudu par viņa spēli un viņš to pieņem. Skaisti! Izskatās, ka nevis Rose dzīvo uz veciem lauriem, bet gan daži menedžeri dzīvo ar ilūziju par veco Rose. Utopisti.
[+] [-]
Vienkāršs salīdzinājums: pagājušā sezona, Ņujorka. Kristaps spēlēja vidēji 32.8 minūtes spēlē, kamēr Rose spēlēja 32.5 minūtes. Tātad varam ļoti objektīvi salīdzināt pienesumu: KP sameta 18.1 punktu, Rose 18.0 punktus. KP izdalīja 1.5 piespēli, kamēr Rose 4.4 piespēles. KP savāca 7.2 bumbas, kamēr Rose 3.8 bumbas. Statistika ir nepielūdzama - nekā spoža, bet arī nekā tāda, lai būtu jāraud gaužas asaras. Nospēlēja normālā līmenī - nebija superzvaigzne, bet nebija arī nekāds pēdējais nespējnieks (ja vien par tādu neuzskatām līdzvērtīgus rādītājus sasniegušo Kristapu).
Un jocīgi arī, ka Tu pārmet par sliktu laukuma pārredzēšanu - puisis Čikāgā dalīja teju 8 piespēles vidēji spēlē - tas ir ļoti labs rādītājs!
Īsāk sakot, papētos status, ir, protams, redzams, ka viņš vairs nedabū savas 35 minūtes spēles laika un nav komandu līderis, taču savu darbiņu kā normāls laukuma spēlētājs gan padara un metiena % ir uzlabots... tātad tik vien cik traumas atņēmušas spēju dragāt kā dullam, bet pārējo viņš dara tīri ok.
Cita lieta - viņš tiek pārmaksāts. Tas gan! Un to gan es nesaprotu - ar kuru galu domā menedžeri un komandu īpašnieki, kas viņam maksā tādas naudas, it kā viņš arvien spētu visus noskriet. Bet vai tad tur jebkādā veidā būtu jāvaino pašu Rose? Viņam vienkārši piedāvāt tādu naudu par viņa spēli un viņš piedāvājumu pieņem. Skaisti! Izskatās, ka nevis Rose dzīvo uz veciem lauriem, bet gan daži menedžeri dzīvo ar ilūziju par veco Rose. Utopisti.