Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Raimo par spēlēšanu Tallinā: "Šī man ir liela mācību sezona"

Emils Ozerinskis

Raimo par spēlēšanu Tallinā: "Šī man ir liela mācību sezona"
Zigmārs Raimo. Foto: Jānis Lārmanis

Iepriekšējo pusotru sezonu bijis "Liepājas" komandas viens no līderiem, šosezon 25 gadus vecais latviešu spēka uzbrucējs Zigmārs Raimo adaptējās jaunos apstākļos Igaunijas basketbola flagmanī Tallinas "Kalev/Cramo". Pēc sestdienas vakarā aizvadītās spēles Rūjienā basketbolists aprunājās ar Sportacentrs.com.

Iepriekšējā basketbola sezonā Zigmārs Raimo baudīja lielu brīvību "Liepājas" sastāvā, Latvijas - Igaunijas basketbola līgā laukumā vidēji pavadot 30 minūtes un gūstot 11,8 punktus spēlē. Šosezon Igaunijas galvaspilsētā basketbolistam jāpiemērojas jaunai lomai, lielākoties ienākot spēlē no rezervistu soliņa un ne vienmēr varot rēķināties ar lielām spēles laika minūtēm. Abu kaimiņvalstu apvienotajā čempionātā Raimo šogad vidēji spēlējis nedaudz virs 17 minūtēm, gūstot 3,4 punktus, izcīnot 4,1 atlēkušo bumbu, izdarot 2,3 rezultatīvas piespēles un pārtverot divas pretinieku bumbas.

FIBA Eiropas kausā Raimo minūtes ir vēl pieticīgākas, spēlējot nepilnas 11 minūtes, taču komanda uz starptautiskās skatuves bijusi veiksmīga, aizcīnoties līdz turnīra ceturtdaļfinālam. Pirms sestdienas pret "Valmiera Glass/ViA" komandu Igaunijas basketbola flagmanim sanāca neliels misēklis.

Kā nākas, ka, no Tallinas braucot uz Rūjienu - principā tuvāko Latvijas pilsētu, diezgan pamatīgi aizkavējāties?
Autobusa šoferis pie Pērnavas nogriezās savādāk nekā vajadzēja. Lai paspētu uz spēli vajadzēja braukt pa zemes ceļu. Īpaši nepievērsu uzmanību, līdz kādā brīdī sākām kratīties pa zemes ceļu un kādas 30 minūtes pa to braukt. Beigās gan paspējām un arī kaut cik iesildīties sanāca.

Uz rezultāta tablo 40 punktu pārsvars. Spēles laiks pašam arī gana liels. Kā noraksturotu šo spēli?
Jā, spēles laiks bija, bet pats īsti labi nejutos. Nezinu kādēļ, bet pārliecības šodien nebija. Šī man ir tāda pirmā sezona, kad ir jāsaprot sava loma un laukumā nevaru darīt visu, ko brīvi gribētu darīt. Ir jāspēlē tāds basketbols kādu komanda grib. Tas ir pilnīgi saprotams. Tagad Eiropas kausā tikām top 8, komanda ir viena no labākajām Latvijas - Igaunijas līgā. Līmenis ir ļoti augsts gan treniņos, gan spēlēs. Pēc pusotra gada Liepājā, kur visu laiku bija zaļā gaisma un pārliecību varēja iegūt uzreiz, šeit vienu spēli tā ir, otru nav. Tāds tas basketbols ir. Es no šīs sezonas ļoti daudz mācos un progresēju. Ir interesanti un es esmu apmierināts.

Saviem vārdiem noraksturo, kas ir tava loma komandā, kas no tevis tiek prasīts?
Trenerim ļoti patīk mana aizsardzība. Daudz reiz uz šortrolu uzbrukumā viņam patīk manas izvēles. Treneris grib, lai es būtu pārliecinātāks ar metienu. Treneris atbalsta manas darbības, bet reizēm, kā šodien, kaut kas neaiziet un sāc pārāk daudz domāt. Katram basketbolistam karjerā ir tādas sezonas, kad spēle ir augšā un lejā. Šī man ir liela mācību sezona.

Kā atšķiras tās ko Igaunijas bagātākā komanda "Kalev/Cramo" var nodrošināt salīdzinoši, piemēram, "Liepāja" vai citas vidējā līmeņa Latvijas - Igaunijas līgas komandas?
Lielākais ir tas, ka spēlējam FIBA Eiropas kausā un tur pretī nākošās komandas ir ļoti spēcīgas. Tas ļauj aptvert ko laukumā vari un ko nevari izdarīt, liek saprast pie kā ir jāstrādā. Salīdzinoši ar "Liepāju", grafiks ir ciešāks. Ir krietni vairāk spēļu un kalendārs saspringtāks. Aizvadot pieci pret pieci treniņus, man "Liepājā" ir līdera loma un pretspēlētājs tik spēcīgs nav. "Kalev/Cramo" katrā treniņā ir grūti, jo pretspēlētāji ir ļoti meistarīgi un tas ļauj katram kļūt vēl labākam. Arī no trenera daudz mācos. Tās būtu divas lielākās atšķirības starp "Liepāju" un "Kalev/Cramo". No dzīvošanas viedokļa viss tiek nodrošināts - ir ārsta pakalpojumi, pieejama treniņzāle. Viss ir augstākajā līmenī nodrošināts.

Jūsu treneris Heiko Rannula pats ar Pērnavu pagājušajā gadā nocēla "Kalev/Cramo" no čempionut troņa. Cik liels spiediens no ārpuses ir ap komandu, lai atgrieztos tur, kur tai ir pierasts būt?
Ja kāds spiediens komandā ir, tad tas vairāk ir pašiem igauņiem. Ko viņi savā starpā runā, mēs ar Mārtiņu nesaprotam. [smejās] Neviens par tādu spiedienu nav runājis. Mums ir ļoti laba komanda. Mēs spēlējam savu basketbolu. Mums ir talantīga komanda, katram spēlētājam ienesot savus spēcīgākos elementus. Jau uzvarējām Igaunijas kausu un turpinām iet tikai uz priekšu. Ja kāds spiediens ir, tad tas ir tikai pozitīvi, jo tribīnēs nāk vairāk skatītāji. Varbūt pašam trenerim tas ir nedaudz lielāks, bet mēs spēlētāji ejam no spēles uz spēli un pats to īpaši nejūtu.

Cik daudz tev personīgi dod Mārtiņa Meiera klātbūtne komandā. Cik daudz no viņa mācies gan basketbola ziņā, gan sadzīviski? Tomēr ilgus gadus viņš bijis Latvijas izlases pamattcentrs un viens no meistarīgākajiem garā gala spēlētājiem Latvijas basketbolā.
Ļoti daudz lietu esmu no Mārtiņa mācījies. Ceļojot izbraukumos, mācos no viņa kā labāk sagatavot savu ķermeni un kā veikt atjaunošanos pēc spēlēm. Spēlēs daudz runājam. Viņš no malas redz lietas, kuras daru nepareizi un iedod padomus kā to izlabot. Ir ļoti labi, ka ir tāds cilvēks komandā, kas tev vienmēr grib palīdzēt un uzticās. Ja arī treneris reizēm ko skarbāku pasaka, Mārtiņš pēc tam pienāks klāt un latviski pateiks, lai ne gluži neņem vērā, bet turpinu darīt labās lietas un nenokaru galvu. Mārtiņam ir milzu pieredze. Viņš ir redzējis visu - bijis gan līderis komandā, gan bijušas sezonas, kad īsti netiek laukumā. Tas ir tikai basketbols. Šī man ir sezona, kurā ir jāmācās un ļoti novērtēju, ka blakus ir tāds spēlētājs kā Mārtiņš.

Vai jau esat sākuši skatīties Bambergas virzienā?
Pagaidām vēl neesam sākuši viņiem gatavoties. Līdz 8. martam vēl ir diezgan daudz laika. Taču var just to satraukumu, kad spēle nāks tuvāk. Viss kas vēl var mainīties. Komandās var būt jauni spēlētāji var gadīties, ka kāds notraumējas. Mēs savā spēles stilā neko daudz nemainīsim, tas ir tāds kāds tas ir. Domāju, ka spēle būs interesanta un iekļūt FIBA Eiropas kausa četriniekā būtu liels sasniegums.

     [+] [-]

, 2023-02-12 20:59, pirms 4 mēnešiem
Prieks par šo puiku, pēc spēles nedaudz paņēmām uz krūti