Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Rīgas OS kvalifikācijas turnīra uzvarētāji pirms izlozes vienā grozā ar Serbiju un Austrāliju

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Rīgas OS kvalifikācijas turnīra uzvarētāji pirms izlozes vienā grozā ar Serbiju un Austrāliju
Rihards Lomažs, Rodions Kurucs, Kristers Zoriks, Andrejs Gražulis 2024. gada 25. februārī. Foto: FIBA

LETA. Parīzes olimpisko spēļu basketbola kvalifikācijas turnīra Latvijā uzvarētāji kopā ar Serbiju un Austrāliju ir iekļauti olimpiskā turnīra izlozes otrajā grozā, ziņo Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Pirmajā grozā ir iekļauta ASV, Vācija un kvalifikācijas turnīra Spānijā uzvarētāja, otrajā grozā ir Serbija, Austrālija un kvalifikācijas turnīra Latvijā uzvarētāja, trešajā grozā - Kanāda, Francija un kvalifikācijas turnīra Puertoriko uzvarētāja, bet ceturtajā grozā - Japāna, Dienvidsudāna un kvalifikācijas turnīra Grieķijā uzvarētāja.

Jau zināms, ka ASV basketbolisti kā olimpiskie čempioni no pirmā groza spēlēs C grupā, bet rīkotājvalstis Francija no trešā groza tiks ielozēta A vai B grupā.

Komandas grozos ir sadalītas, pamatojoties uz FIBA pasaules rangu.

Katrā no trim apakšgrupām Parīzē spēlēs ne mazāk kā divas un ne vairāk kā trīs Eiropas komandas. Āfrikai, Amerikai, Āzijai un Okeānijai katrā grupā drīkstēs būt ne vairāk kā viena katra kontinenta komanda.

Parīzes vīriešu un sieviešu olimpisko basketbola turnīru izloze notiks 19.martā Mīsā.

Izlozi, kas notiks plkst.20 pēc Latvijas laika un kuras veiks bijušie basketbolisti Penija Teilore un Karmelo Entonijs, tiešraidē varēs vērot "FIBA YouTube" kanālā.

Olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra izlozes grozi

1. grozs2. grozs3. grozs4. grozs
ASVSerbijaKanādaGrieķijas Q
Spānijas Q*AustrālijaFrancijaJapāna
VācijaLatvijas QPuertoriko QDienvidsudāna

* - attiecīgā kvalifikācijas turnīra uzvarētāja

Latvijas vīriešu basketbola izlase Rīgā A grupā tiksies ar Gruziju un Filipīnām, bet B grupā spēlēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna.

Vispirms izlases aizvadīs divas spēles ar savas grupas komandām, Latvijai tiekoties ar Gruziju un Filipīnām un divām labākajām katras grupas vienībām iekļūstot pusfinālā. Pusfinālā tiks spēlēts ar kādu no otras grupas (Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna) divām labākajām komandām.

Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros ceļazīmes ieguvējus.

2.jūlijā turnīrā Rīgā Latvija tiksies ar Gruziju un dienu vēlāk - ar Filipīnām.

6.jūlijā norisināsies pusfināli, kuros grupās pirmo vietu ieņēmušās komandas tiksies ar otras grupas otro vietu īpašniecēm, bet 7.jūlijā - izšķirošā spēle par olimpisko ceļazīmi.

Pārējos trīs kvalifikācijas turnīrus uzņems Pireja Grieķijā, Valensija Spānijā un Sanhuana Puertoriko.

Četros kvalifikācijas turnīros piedalīsies 24 komandas, pa sešām izlasēm katrā. Spēlēm kvalificēsies tikai četri turnīru uzvarētāji.

Valensijā A grupā spēlēs Spānija, Libāna un Angola, bet B grupā tiksies Polija, Somija un Bahamu salas.

Pirejā A grupā spēlēs Slovēnija, Jaunzēlande un Horvātija, bet B grupā spēlēs Grieķija, Dominikānas Republika un Ēģipte.

Sanhuanā A grupā spēlēs Lietuva, Meksika un Kotdivuāra, bet B grupā tiksies Puertoriko, Itālija un Bahreina.

Kvalifikācijas turnīri tiks aizvadīti no 2024.gada 2. līdz 7.jūlijam.

Vietu olimpiskajā turnīrā jau ir nodrošinājusi rīkotājvalsts Francija, kā arī Vācija, Serbija, Kanāda, ASV, Austrālija, Japāna un Dienvidsudāna, kuras ceļazīmes ieguva Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas vīriešu basketbola izlase olimpiskajā turnīrā ir startējusi 1936.gadā, kad ar 20:17 tika pārspēta Urugvaja, ar 13:24 tika zaudēts Kanādai un ar 23:28 - Polijai, 21 komandas konkurencē dalot 15.-18. vietu.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Latvija ir spēlējusi divreiz, līdz spēlēm netiekot. 1992.gadā Granādā grupas turnīrā Latvija uzvarēja trīs no sešām spēlēm, 2016.gadā Belgradā Latvija grupas turnīrā svinēja uzvaru abās spēlēs, bet pusfinālā ar 70:77 tika zaudēts Puertoriko komandai.

Olimpiskais basketbola turnīrs vīriešiem Parīzē ar 12 valstu līdzdalību plānots no 27.jūlija līdz 10.augustam, grupu turnīrus aizvadot Lillē, bet izšķirošās cīņas - Parīzē.

Izmantotie resursi:
https://www.fiba.basketball/olympic...
LETA

     [+] [-]

, 2024-03-15 18:13, pirms 3 mēnešiem
Oh wow! 2.grozā? Kāds sakars?😅 Nu labi. Tas labi mums. Bet nu šeit tiešām vienalga,kas būs,nevar sūdzēties,jo nu visi pretinieki Olimpiādē ir stipri. Tāpēc tie tur ir.

     [+] [-]

, 2024-03-15 18:56, pirms 3 mēnešiem
Edvards Grīgs rakstīja: Oh wow! 2.grozā? Kāds sakars?😅 Nu labi. Tas labi mums. Bet nu šeit tiešām vienalga,kas būs,nevar sūdzēties,jo nu visi pretinieki Olimpiādē ir stipri. Tāpēc tie tur ir.
Sakars ir tāds, ka LV FIBA rangā ir 6.vietā lidz ar to 2.grozs Tikšana uz OS visticamāk ļautu EČ izloze būt 1.grozā.

  -1 [+] [-]

, 2024-03-15 19:04, pirms 3 mēnešiem
Jādabū no 3. groza Puertoriko un tiekam tālāk vēsi. Plusā ja nav ASV, varam pat 1. vietu paņemt grupā. Tagad tikai jākvalificējas šovasar. =]

  +1 [+] [-]

, 2024-03-15 19:31, pirms 3 mēnešiem
Protams mums šai pašlaik izlozei nav nekāda nozīme,jo mēs vēl neesam kvalificējušies olimpiskajām spēlēm takā šī izlozē būs tāda sekundāra,ja mēs tiksim uz Parīzi tad protams izlozei ir nozīme.

     [+] [-]

, 2024-03-15 21:05, pirms 3 mēnešiem
Edgars rakstīja: Sakars ir tāds, ka LV FIBA rangā ir 6.vietā lidz ar to 2.grozs Tikšana uz OS visticamāk ļautu EČ izloze būt 1.grozā.
Ok.Vienkārši citām komandām mūsu grupā tas rangs ir diezgan zemāks.Pietam domāju,ka tāpēc,ka 4 valstis nav zināmas,ka 3 no 4 ieliks 4.grozā un 1 uzvarētāju ieliks 3.grozā, jo 8 no 12 valstīm ir jau tikušas,nopelnījušas Olimpiādē vietas un pārējās 4 varētu salikt vienalga rangā zemākajā grozā,tikai tāpēc,ka tās valstis kvalifikācijā vēl nav nopelnījušas vietas tikšanu,neņemot vērā rangu.

     [+] [-]

, 2024-03-15 21:52, pirms 3 mēnešiem
flab3r rakstīja: Jādabū no 3. groza Puertoriko un tiekam tālāk vēsi. Plusā ja nav ASV, varam pat 1. vietu paņemt grupā. Tagad tikai jākvalificējas šovasar. =]
https://www.youtube.com/watch?v=19-...

     [+] [-]

, 2024-03-15 22:23, pirms 3 mēnešiem
Pret Austrāliju par pirmo vietu, Serbiem pret mums vispār izredžu neredzu

     [+] [-]

, 2024-03-16 01:06, pirms 3 mēnešiem
Spānija izteikta kv. turnīra favorīte. Arī Lietuvai izskatās , ka galvenie favorīti. Latvija- ja spēlēs kā Pasaules Kausā tad visam jābūt kārtība, bet BRA ir gana ciets rieksts un Melnkalne arī var uzspīdēt. un Grieķijas grupā Slovēnijai - Dominikāna vai Grieķija var parādīt cienīgu pretestību.

     [+] [-]

, 2024-03-16 06:30, pirms 3 mēnešiem
Izloze jau 19.martā. Vai principā kvalifikācijas grupās var uzvarēt tādi pārsteigumi, ka sekojošie uzstādījumi neizpildās:
“ Katrā no trim apakšgrupām Parīzē spēlēs ne mazāk kā divas un ne vairāk kā trīs Eiropas komandas. Āfrikai, Amerikai, Āzijai un Okeānijai katrā grupā drīkstēs būt ne vairāk kā viena katra kontinenta komanda.”?

     [+] [-]

, 2024-03-16 09:42, pirms 3 mēnešiem
Izskatās, daži te jau Parīzē par medaļām cīnās...