Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Bijušie VEF kapteiņi Blūms un Janičenoks vērtē iekļūšanu Top16 un Zorika metienu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Bijušie VEF kapteiņi Blūms un Janičenoks vērtē iekļūšanu Top16 un Zorika metienu
Jānis Blūms un Kristaps Janičenoks

26. janvāra vakarā FIBA Čempionu līgas E grupas spēlē ''VEF Rīga'' izcīnīja svarīgu uzvaru ar 60:57 pār grieķu ''Peristeri'', tādējādi iekļūstot Top16. Portāls ''Sportacentrs.com'' uz sarunu aicināja divus bijušos vefiešus - Kristapu Janičenoku un Jāni Blūmu, pārrunājot rīdzinieku veiksmīgo sezonu un pēdējo kombināciju, ar kuras palīdzību Kristers Zoriks guva uzvaras grozu.

Vakar FIBA Čempionu līgas E grupas izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Top16 ''VEF Rīga'', pateicoties Kristera Zorika realizētajam tālmetienam sekundi līdz pamatlaika beigām, ar 60:57 pārspēja grieķu ''Peristeri''. Jau nākamnedēļ vienība noskaidros tās trīs komandas, pret kurām VEF cīnīsies par iekļūšanu astotniekā.

Sarunu portālam ''Sportacentrs.com'' neatteica divi bijušie VEF kapteiņi - Kristaps Janičenoks un Jānis Blūms, kas sniedza savas atbildes uz jautājumiem par sezonu, vakardienas spēli un noslēdzošo kombināciju.

Kā vērtējiet ''VEF Rīga'' šīs sezonas sniegumu un vakardienas spēli

Kristaps Janičenoks: Izveidots simpātisks sastāvs. Manuprāt, svarīgs ir latviešu kodols, jo leģionārus noturēt ilgtermiņā ir grūti. Šogad izdevies piesaistīt kvalitatīvus ārzemniekus. Mani personīgi sākumā uztrauca Kaizera svars un Olmena metiens. Olmens gan sezonas laikā pierādījis sevi kā līderi, kamēr Kaizers spēlē komandas interesēs. Savukārt Pinjeiro redzu līdzības ar Vilu Danielu, ar kuru kopā spēlēju VEF laikā. Latvieši visi ir labi un nesavtīgi spēlētāji. Cenšos skatīties visas starptautiskās spēles ar latviešu komandu dalību. Pret ''Peristeri'' sākumā VEF izvirzījās vadībā, pateicoties Olmena precizitātei, kamēr pretiniekam nekrita metieni. Reti tik svarīgas spēles uzvar ar lielu pārsvaru, tāpēc bija skaidrs, ka ''Peristeri'' atgriezīsies mačā. Nedomāju gan, ka būs tik sīva cīņa beigās. No šīs spēles basketbols tikai ieguva, kamēr vienam otram trenerim palika pa sirmākam matam.

Jānis Blūms: Izveidojies labs sastāvs ar meistarīgiem ārzemju spēlētājiem un latviešiem. Nav liela rotācija, kas ir drošība spēlētājiem, ka par katru mazāko kļūdu neņems nost. VEF spēlē disciplinēti un ar augstu individuālo meistarību. Cik zinu, ''Peristeri'' bija piesolīti lieli bonusi par uzvaru, uz maču devās ar privāto lidmašīnu. VEF labi sāka, taču, zinot grieķus, bija skaidrs, ka viņi pienāks klāt. Sākumā viņiem nekas nesanāca, bet tad Burusis izlēma sākt spēlēt. Otrajā puslaikā ar metieniem negāja, bet Madsens iemeta svarīgu tālmetienu, bet vēlāk Zoriks izcēlās ar fantastisku metienu. Foršs notikums Latvijas basketbolam! Būs vairāk spēļu, cilvēkiem par ko just līdz, bet spēlētājiem radusies iespēja sevi pierādīt. Februārī to pašu jāatkārto izlasei, tikai ar mazāku drāmu.

Paši esat izpildījuši vairākus pēdējo sekunžu metienus. Kādas ir sajūtas, kad treneris uztic tik svarīgu metienu?

Kristaps Janičenoks: Atkarīgs no spēlētāja. Katram ir savas izjūtas un spriedze, ko var izturēt. Žēl, ka nebija skatītāju, jo tad metiens būtu vēl emocionālāks. Kombināciju zinu. Līdzīgu spēlējām Butauta laikos. Riskantākā ir pirmā piespēle pāri laukumam, ko izpildīja Škēle. Tālāk jau atliek tāds sīkums kā realizēt metienu. Kristeram tas bija sarežģīts, taču precīzs. Apsveicu viņu! Zinu, ka šādus metienus viņš realizējis arī iepriekš.

Jānis Blūms: Domāju, ka Zoriks pēc savas ķermeņa valodas un spēles stila kļūst par otru Jāni Strēlnieku. Jau savā pirmajā sezonā Eiropā spēlē kā pieredzējis saspēles vadītājs. Ne velti par viņu interesējas citas komandas. Dažas man zvanījušas, un prasījušas domas par Kristeru. Gailītis zināja, ka Zoriks šādu metienu var realizēt, tāpēc arī uzticēja to viņam. Laba kombinācija, kas līdzīga zīmēta arī uz mani. Pirmā piespēle ir riskantākā, jo to garais var pārķert vai neļaut saņemt. Ja piespēle ir laba, tad atliek uzlikt bloku. Tur viss forši sanāca. Metiens bija grūts, taču smuki iekrita.

Kā var vērtēt treneru spēju šādā stresa situācijā precīzi nodot spēlētājiem vēstījumu, kas jāizdara laukumā pēdējā uzbrukumā?

Kristaps Janičenoks: Jānis Gailītis ir ļoti labs treneris. Jauns, milzīgs darbaholiķis, ar potenciālu progresēt. Viņš pieņem jauno, iet līdzi laikam un inovācijām. Zinot Gailīša stilu, un no kā ir mācījies kā trenera palīgs, esmu pilnīgi pārliecināts, ka šai kombinācijai basketbolisti vairākkārt gājuši cauri treniņos, tāpat kā citām pēdējo sekunžu izspēlēm. Pārtraukumā viņš atkārtoja spēlētājiem, ko no tiem vēlas sagaidīt. VEF tika tālāk, un tas ir ļoti svarīgi mums visiem.

Jānis Blūms: Jānis Gailītis ir viens no top, ja ne šā brīža labākais Latvijas treneris. Arī treneru kodolam šāda uzvara dod prieku, ka spēlētāji precīzi izpildīja to, kas uzzīmēts pārtraukumā. Darbs, kas izdarīts treniņos, nav bijis veltīgs. Jānis daudzus gadus jau strādā VEF sistēmā, viņam ir zināšanas un arī pieredze. Viņš prot savākt labu komandu ar salīdzinoši mazu budžetu. Tas, kā individuāli strādā VEF ar spēlētājiem, reti kur ir Eiropā. Treniņos Čoders strādā ar aizsargiem, kamēr Kosuškins ar garajiem. Liels darbs no treneru puses tiek izdarīts ar spēlētājiem individuāli, kas viņiem jānovērtē.

Kas ir šīs sezonas VEF panākumu pamatā?

Kristaps Janičenoks: Ieguldīts liels darbs gan no spēlētāju, gan treneru puses. Atrasta kopīga valoda. Veiksmīgi leģionāri, kas ne tikai rāda atzīstamu sniegumu laukumā, bet arī ārpus tā. Cik esmu dzirdējis, tad šie ārzemnieki strādā, grib progresēt un uzvarēt, ne tikai vākt statistiku. Komanda veikusi labu skautingu, lai šādus spēlētājus parakstītu. Meistarīgu basketbolistu ir daudz, taču vajag atrast tādus, kas pakļaujas komandas interesēm.

Jānis Blūms: Kā jau teicu, visi trīs ārzemnieki ļoti labi. Viņi ir ātri un mobili. Kaizers var samainīties aizsardzībā uz bloku ar Olmenu un nosegt pretinieku saspēles vadītāju. Ir izveidots labs kodols ar deviņu spēlētāju rotāciju. Arī spēļu šogad nav tik daudz. Čempionu līgā ir mazāk maču kā pagājušogad, kam var pienācīgi sagatavoties. Ja būtu vairāk, pastāvētu risks, ka kāds satraumējas.

     [+] [-]

, 2021-01-28 21:41, pirms 3 mēnešiem
Nu minētais screen-s tur gan īsti neredzējās😃