Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Eirolīga vēlas no 23./24. gada sezonas kļūt par slēgtu turnīru

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Eirolīga vēlas no 23./24. gada sezonas kļūt par slēgtu turnīru
Jānis Strēlnieks. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

ULEB Eirolīga grasās no 2023./24. gada sezonas kļūt par slēgtu turnīru, kas nenodrošinātu Eirokausa uzvarētājai ceļazīmi. Vēl vairāk – Spānijas medijos vēstīts, ka Eirolīgas klubi grib panākt Eirokausa likvidēšanu, jo sacensības nesot vairāku miljonu zaudējumus.

Eirokauss, kas pašlaik uzskatāms par Eiropas otro spēcīgāko klubu basketbola turnīru, sezonā izmaksājot septiņus miljonus eiro, kamēr peļņa ir mazāka par trim miljoniem. Eirolīgas klubi cenšas panākt sacensību likvidēšanu, un ietaupīto naudu vēlētos sadalīt savā starpā, lai palīdzētu tikt ārā no finansiālajām grūtībām.

Eirolīgas vadītājs Žordi Bertumeu centās panākt, lai tā kļūtu par arvien slēgtāku turnīru, taču atstājot vietu komandu pacelšanai no Eirokausa un izslēgšanai uz Eirokausu. Tomēr liela daļa klubu protestēja pret šādu formātu, draudot ar Bertumeu izmešanu no amata.

Galvenais mērķis, kāpēc Eirolīga vispār iesaistījās Eirokausa veidošanā, bija politiski motivēts – lai aizvilinātu komandas no FIBA Čempionu līgas. Turnīrs, kurā aizvadītajā sezonā piedalījās arī Rīgas VEF, drīz varētu kļūt par otro spēcīgāko Eiropā.

Spānijas medijos arī vēstīts, ka no 2023./24. gada sezonas Eirolīga vēlas kļūt par pilnībā slēgtu turnīru – visiem klubiem būtu pastāvīgās licences. Iekļūt Eirolīgā būtu iespējams tikai ar ielūgumu, lai aizstātu finansiālās grūtībās nonākušu komandu, kamēr sportiskais princips ar ceļazīmes izcīnīšanu tiktu dzēsts.

Izmantotie resursi:
https://www.mundodeportivo.com/balo...

  +3 [+] [-]

, 2021-05-13 15:06, pirms mēneša
Ja ULEB likvidēs Eirokausus, tas pavērs iespēju FIBA paplašināt savus turnīrus

Kas attiecas uz Eirolīgu, tad es ar šo projektu neatbalstu, tomēr salīdzinot ar futbola Superlīgu, Eirolīga ir krietni saprātīgāks turnīrs

  +1 [+] [-]

, 2021-05-13 16:04, pirms mēneša
Spāņi dir*

  +1 [+] [-]

, 2021-05-13 16:25, pirms mēneša
Paņemsim no citiem, lai mums vairāk...

     [+] [-]

, 2021-05-14 00:11, pirms mēneša
Tas ir koks ar diviem galiem. No vienas puses tā saglabāšana daudzām komandām dotu drošības sajūtu, no otras puses tās apakšgala komandas ļoti grūti noteikt, kuras ir pelnījušas. Skaidrs, ka ir top komandas vai komandas ar vārdu (Barca, Madride, Feners, abi grieķi, Žalgiris, Armani, CSKA, gribētu teikt arī Sarkanā zvaigzne, kaut gan viņiem pat tagad nav garantētas vietas), par kurām jautājumu nav. Tad ir tādas, kuras jāņem tīri ekonomisku iemeslu dēļ (kāda franču, kāda vācu, sapņo par britu komandu). Bet pārējās? It īpaši ņemot vērā turku un krievu mainīgās finanses. Ok, Efes pēdējos gadus labi laiž, Zenit šogad, bet kas būs nākotnē? Pietam tagad jau arī tas sportiskais princips tāds aiz ausīm pievilkts, piemēram, Zenit ir playoffos, bet vieta nākošgad garantēta nav. Plusi abiem variantiem, bet skaidrs, ka komandas grib drošību.

     [+] [-]

, 2021-05-14 08:44, pirms mēneša
Uz priekšu! Sports var iet d...! Labi apmaksāti gladiatori, kam nav nekāda sakara ar valsti, kurā dzīvo lauž savus kaulus! Sajūsminātie hotdogu un alus strēbēji tribīnēs skatās viedtelefonos un rāda savas plastiskās ķirurģijas sekmes!

     [+] [-]

, 2021-05-14 13:58, pirms mēneša
kad vienreiz šitiem maisiem aizbāzīs rīkli un nocirps ķepas?!