Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Kas nepieciešams TTT un RSU, lai kvalificētos EWBL "Final 4"?

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Kas nepieciešams TTT un RSU, lai kvalificētos EWBL "Final 4"?
EWBL plakāts

Eiropas Sieviešu basketbola līgas regulārajā sezonā palikušas piecas spēles. Divas no tām tiks izspēlētas sestdien, 21. janvārī. Rīgas Stradiņa Universitāte plkst. 12:00 "Rimi" Olimpiskajā centrā uzņems Čehijas klubu "SBŠ Ostrava". TTT plkst. 14:30 Daugavas sporta namā sacentīsies pret Klaipēdas "Neptūnas". Tiešraides insports.tv ar reģistrāciju un abonēšanas maksu 10 EUR.

EWBL sezona izceļas ar neprognozējamību. Pastāv iespēja, ka sešas no astoņām komandām finišēs ar trīs vai četrām uzvarām. Konkurence ir tik sīva, ka piecas spēles pirms pamatturnīra beigām visi klubi saglabā izredzes kvalificēties “Četru finālam”.

Vietu finālturnīrā pagaidām rezervējušas divas komandas – “Polonia Warszawa” un “Frankivsk Prykarpattya”. Čehijas klubs “Levharti Chomutov” mājās uzvarēja “Prykarpattya” ar 31 punkta pārsvaru, taču – atšķīrībā no Ukrainas vienības – vēl nav garantējis vietu četriniekā.

Scenāriju ir daudz, taču zināms, ka finālturnīram varēs kvalificēties, maksimums, viena Latvijas komanda. Tādu notikumu gaitu nosaka turnīra kalendārs – fakts, ka TTT un RSU jātiekas savā starpā regulārās sezonas pēdējā spēlē 5. februārī.

Trīs no sešām komandām nav atkarīgas no pretinieku rezultātiem. TTT un “SBŠ Ostrava” automātiski kvalificēsies ar divām, bet “Neptūnas” – ar trīs uzvarām. Pirmajā variantā “aiz borta” paliks “Levharti Chomutov”, tiesa, tāda varbūtība nav jāvērtē kā īpaši augsta.

TTT Rīga (2-3) kvalificēsies:

1) izcīnot divas uzvaras pār “Neptūnas” un RSU;

2) ar uzvaru pār “Neptūnas” un pozitīvu gūto-zaudēto punktu attiecību trīspusējā duelī pret “Neptūnas” un RSU (pašlaik “Neptūnas” 1-0, +20; RSU 0-1, -20; TTT 0-0);

3) ar uzvaru pār “Neptūnas” un pozitīvu attiecību trīspusējā duelī pret “Neptūnas” un “SBŠ Ostrava” (šajā scenārijā TTT kvalificēsies, pateicoties 2-0 bilancei).

Rīgas Stradiņa Universitāte (1-4) kvalificēsies:

1) ar divām uzvarām pār Ostravu un TTT, kā arī pozitīvu iznākumu trīspusējā duelī pret TTT un “Neptūnas”, ja visas trīs komandas finišēs ar 3-4 bilanci (pašlaik “Neptūnas” 1-0, +20; RSU 0-1, -20; TTT 0-0);

2) ar divām uzvarām pār Ostravu un TTT, kā arī pozitīvu iznākumu trīspusējā duelī pret “Neptūnas” un Šauļiem, ja visas trīs komandas finišēs ar 3-4 bilanci (pašlaik RSU 1-1, +13; Neptūnas 1-0, +20; Šauļi 0-1, -33);

3) ar divām uzvarām pār Ostravu un TTT, kā arī pozitīvu iznākumu četrpusējā duelī pret Šauļiem, Ostravu un TTT, ja visas četras komandas finišēs ar 3-4 bilanci.

EWBL 2023. gada 20. janvārī

#KomandaU-Z+/-
1SKK Polonia Warszawa (Q)7-0+55
2Levharti Chomutov4-3+63
3Frankivsk Prykarpattya (Q)4-3-2
4Šiauliai Vilmers2-4-66
5TTT Rīga2-3-10
6SBŠ Ostrava2-3-8
7RSU1-4-29
8Neptūnas Klaipeda1-3-7

Izmantotie resursi:
https://www.ewbl.eu/post/qualifying...