Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Rūdolfs Rozītis otro reizi kļūst par U18 meiteņu izlases treneri

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Rūdolfs Rozītis otro reizi kļūst par U18 meiteņu izlases treneri
Rūdolfs Rozītis un Liepājas meitenes. Foto: Ģirts Gertsons

Latvijas Basketbola savienības valde ceturtdien, 18. maijā, apstiprināja Rūdolfu Rozīti par U18 meiteņu izlases galveno treneri. Eiropas junioru čempionāts notiks 1.-9. jūlijā Turcijas pilsētā Konjā.

Rūdolfs Rozītis no 2021. gada ir Liepājas sieviešu basketbola komandas galvenais treneris, kā arī strādā Liepājas sporta spēļu skolā. Šajā laikā liepājnieces divas reizes izcīnīja bronzas medaļu Latvijas Sieviešu basketbola līgā un sekmīgi startēja jaunatnes turnīros.

Pagājušajā vasarā Rozītis bija Latvijas U20 sieviešu izlases trenera Matīsa Rožlapas palīgs – komandai palīdzēja arī Ainars Zvirgzdiņš un Ivars Ikstens. Pirms tam viņš bija Arņa Vecvagara palīgs Latvijas U20 vīriešu izlasē.

Rozītis pirmo pieredzi jaunatnes izlasēs guva 2011. un 2012. gadā, būdams Mudītes Gūtmanes palīgs U16 meiteņu izlasē. Gadu vēlāk treneris pirmo reizi trenēja U18 meiteņu izlasi, debijā izcīnot ceturto vietu B divīzijas turnīrā.

Latvijas juniores Eiropas čempionāta C grupā sacentīsies pret Spāniju no pirmā groza, Izraēlu no trešā groza un Serbiju no ceturtā groza. Kaimiņu grupā spēlēs Vācija, Čehija, Somija un Slovēnija. Astotdaļfinālā komandas tiks sapārotas sekojoši: C1-D4, C2-D3, C3-D2, C4-D1.

U18 European Championship for Women

#A grupaB grupaC grupaD grupa
1ItālijaFrancijaSpānijaVācija (4)
2LietuvaUngārijaLatvijaČehija (1)
3BeļģijaPolijaIzraēlaSomija (3)
4PortugāleTurcijaSerbijaSlovēnija (2)

LBS valde apstiprina U14 un U15 izlašu trenerus

Meiteņu komandas vadīs Ģirts Splīte, Kaspars Bože un Liene Jansone (U15), kā arī Ilze Ose-Hlebovicka, Kaspars Baumanis un Dace Rimbeniece (U14).

Puišu komandas vadīs Raivo Otersons, Arvis Steckis, Oskars Vīksna (U15), kā arī Matīss Graudiņš, Mārcis Pliens un Ilgonis Pīlāgs (U14).