Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Otrais puslaiks vēl priekšā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Otrais puslaiks vēl priekšā
Foto: Romualds Vambuts, eSports.lv

FIBA Eirolīgas grupu turnīrā noslēdzies pirmais aplis un pienācis laiks izdarīt pirmos secinājumus.

Paplašināšanās līdz 24 komandām Eiropas spēcīgāko sieviešu basketbola klubu turnīram nākusi par labu. Pastiprinājusies konkurence un daudzu spēļu iznākumus nav iespējams prognozēt. Kurš būtu oktobra sākumā paredzējis, ka pēc pirmā apļa divi no sešiem Eirolīgas superklubiem – Maskavas CSKA un Brno „Gambrinus” – kopā iekrās piecus zaudējumus?

22 no 24 komandām piecās spēlēs ir iekrājušas vismaz pa vienai uzvarai, bet tikai divas - Venēcijas „Umana Reyer” B grupā un Jekterinburgas UGMK C grupā – visās sacensībās uzvarējušas (tiesa, Urālu klubam vēl viena cīņa pirmajā aplī priekšā, jo šovakar Francijā spēle ar „Union Hainaut basket”).

Grūtākajā situācijā nokļuvušas B un D grupu atpalicējas, kā arī Orenburgas „Nadežda” no A grupas. Lai gan visām komandām vēl priekšā piecas spēles, kalendārs un izveidojies spēku samērs jau lielā mērā noteicis, kurām vienībām ir labvēlīgākas pozīcijas iekļūšanai kārotajā sešpadsmitniekā. D grupā Šio „Famila basket” un Monpeljē „;Lattes Montpellier” gadījumos klubus no vēlamā četrienieka jau šķir divu (Šio) vai pat trīs (Monpeljē) uzvaru tiesa, turklāt nelabvēlīga savstarpējo spēļu attiecība.

Visvairāk kājām gaisā sagriezusies situācija B grupā, kurā cīnās „TTT Rīga”. Jau minēju par CSKA un „Gambrinus” neveiksmēm, kas nav patīkamas, jo abos klubos ir Latvijas pārstāvji – Gundars Vētra un Liene Jansone. Kamēr šim duetam klājies smagi, radušos iespēju koridoru spīdoši izmantoja Venēcijas „Umana Reyer”, uzvarot visās spēlēs. Teicami Ungārijas gada labākā trenera Norberta Sekeli vadībā nospēlējusi Šopronas „MKB Euroleasing”, vakar savā laukumā pieveicot „Gambrinus” un pirms nedēļas Maskavā sagādājot nopietnas grūtības CSKA. Tikmēr Rīgas un Lilles komandas nospēlējušas viduvēji. TTT gadījumā neveiksme Lillē mazināja panākuma pret Brno nozīmi, bet Francijas klubs palaida garām iespēju paklupināt to pašu „Gambrinus”.

Rīdzinieču sniegums pirmajā aplī bijis viļņveidīgs. Pirmajām divām vāji aizvadītājām spēlēm pret Šopronu un Maskavu sekoja divas daudz labākas spēles. Vispirms bija izbraukums Venēcijā, kur pacīnīties par uzvaru liedza tikai sešas neveiksmīgi nospēlētas minūtes trešajā ceturtdaļā, tad nāca 5. novembra uzvara Rīgā. Diemžēl uzņemt tempu neizdevās noturēt un piezemēšanās Lillē beidzās ar nepatīkamu kritienu.

Kur meklējami neveiksmju iemesli? Pirmkārt, otrais gads Eirolīgā ir sarežģītāks par pirmo. Pērn TTT jauno modeli neviens nezināja, jo iepriekšējās sezonas ieraksti uzrādīja 0-6 bilanci Eiropas Kausā un milzu brīnumi nebija gaidāmi. Labvēlīgāks bija pirmā apļa kalendārs, turklāt pirmajās trīs mājas spēlēs Latvijā neviesojās neviens superklubs. Tieši otrādi, mājās bija iespēja sākt spēlēt ar vājākiem pretiniekiem un to sekmīgi izdevās izmantot, pieveicot Lilli, Šopronu un Neapoli. Šoruden pārsteiguma efekts izpalika.

Otrkārt, rīdzinieces šoruden tika ielozētas spēcīgākā kompānijā. Nokļūšana vienā grupā ar Eirolīgas un Krievijas Superlīgas finālistēm solīja maz priecīga, tomēr tas netraucēja savā laukumā pārspēt Brno „Gambrinus”. Spēku apliecināja Venēcija un Šoprona, pēc pirmā apļa ieņemot vietas labāko trijniekā. No iepriekšējā gada pieredzes bija mācījusies Lille. Šādā konkurencē katra neveiksme atbalsojās divtik sāpīgi.

Treškārt, jaunais komandas modelis joprojām ir veidošanās procesā. Iepriekš „TTT Rīga” ārzemju spēlētājas nebija jaunienācējas Eiropas basketbolā. Tagad Esensei Kārsonei un Natālijai Burianai Eirolīgas pieredzi nācās apgūt kaujā, gandrīz pa taisno izkāpjot no lidmašīnas. Vēl divas komandas vilcējas – Tatjana Troina un Ieva Kubliņa – vienībai pievienojās pēc Olimpiskās kampaņas, kas cita starpā paņem daļu fizisko un emocionālo spēku. Izvērtējot minēto, uz vairāk kā diviem panākumiem pirmajā aplī cerēt bija grūti, tomēr divas iespējas – pret Šopronu un Venēciju (spēlē pret Lilli variantu bija maz) – tika daļēji palaistas garām.

Tagad – par pozitīvo. Līdz vakardienas spēlei „TTT Rīga” bija izcīnījusi visvairāk atlēkušo bumbu visā līgā (166, vidēji 41,5), bet tagad atkāpusies uz trešo vietu (207, vidēji 41,4) pēc Maskavas apgabala „Spartak” (212, vidēji 42,4) un Viļņas „Teo” (209, vidēji 41,8). Otrā apļa spēlēs ir iespējams uzlabot sniegumu un izcīnīt vairāk uzvaru. Kā tas darāms, labi rāda „TTT Rīga” spēkos līdzīgās Baltijas un Lietuvas līgas čempiones „Teo”, kas piecās spēlēs uzvarējušas četras reizes, Eiropas līmenī vismaz nedaudz mazinot Lietuvas vīru klubu neveiksmes. Priecē Tatjanas Troinas, Aijas Brumermanes un Esenses Kārsones spēle, cerams, viņu sniegums un pašatdeve laukumā palīdzēs sapurināties arī pārējām. Galu galā, 13. novembris ir patīkama diena TTT vēsturē, jo tieši pirms Rīgas arēnā tika svinēta pirmā uzvara Eirolīgā.

Veiksme pavada stiprākos, bet par tādiem jākļūst pašiem. Labu veiksmi!

Start me up, The Rolling Stones

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja