Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

NFL komanda ''Vikings'' pieaicina ārstu spēlētāju pārliecināšanā vakcinēties pret Covid-19

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

NFL komanda ''Vikings'' pieaicina ārstu spēlētāju pārliecināšanā vakcinēties pret Covid-19
Kērks Kazinss. Foto: AFP/Scanpix

Amerikāņu futbola līgas (NFL) komanda Minesotas ''Vikings'' pirms sezonas ir pieaicinājusi infekcijas slimību ekspertu, lai tikšanās reizē ar spēlētājiem izklāstītu vairāk par vakcinēšanās nozīmi pret Covid-19 un pārliecinātu spēlētājus to darīt. Lai arī NFL nav noteikusi obligāto vakcināciju spēlētāju vidū, gadījumā, ja sezonas laikā notiks uzliesmojums, vienība saņems tehniskos zaudējumus.

Amerikāņu futbola līgas NFL komanda Minesotas ''Vikings'' šajās dienās uz komandu uzaicinājusi infekciju slimību ekspertu, lai izskaidrotu vakcinācijas nozīmi pret Covid-19. Lai arī NFL nav lēmusi par obligātu vakcināciju NFL sportistu vidū, tomēr fakts, ka atsevišķi spēlētāji nav vakcinējušies, traucē gatavošanos sezonai. Papildus NFL klubus informējusi, ka gaidāmajā sezonā mači netiks pārcelti gadījumā, ja kādā komandā notiks Covid-19 uzliesmojums. Tādā gadījumā vienība saņems tehniskos zaudējumus.

Tā, piemēram, Minesotas ''Vikings'' rindās nozīmīgākais spēlētājs, kurš vēl nav vakcinējies, ir saspēles vadītājs Kērks Kazinss. Sportists izlaida daļu no ''Vikings'' pirmssezonas sagatavošanās posma, jo bija kontaktpersona kādam saslimušajam ar vīrusu. Kazinss medijiem atklāja, ka komandas sapulcēs labāk sēdēs organiska stikla kubā kā saņems poti pret Covid-19.

''Vikings'' galvenais treneris Maiks Zimmers sarunu ar ekspertu nosauca par produktīvu: ''Ceru, ka šī viesošanās palīdzēs. Atsevišķi jautājumi bija tādi, kas lasīti internetā. Man vienkārši rūp spēlētāji un viņu ģimenes, tāpēc arī organizējām šādu tikšanos. Ja viņi izlaidīs kādu spēli inficēšanās gadījumā ar Covid-19, lai tā būtu, taču es nevēlos, lai viņi, viņu ģimenes, bērni un mani mazbērni saslimtu ar šo vīrusu.''

Minesotas ''Vikings'' pēdējo reizi NFL izslēgšanas spēlēs iekļuva 2019. gadā. NFL jaunā sezona sāksies 9. septembrī, ''Vikings'' pirmo spēli aizvadot 12. septembrī pret Sinsinati ''Bengals''.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/american-...