Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

NFL un Sentluisa panāk mierizlīgumu, līga pilsētai maksās 790 miljonus

Juris Miņins
Juris Miņins

NFL un Sentluisa panāk mierizlīgumu, līga pilsētai maksās 790 miljonus
Foto:AP/Scanpix

Nacionālā futbola līga (NFL) un Sentluisas pilsēta ir panākuši mierizlīgumu tiesas procesā, kurā pilsēta 2017. gadā bija iesūdzējusi tiesā līgu par neatļautu komandas pārcelšanu no Sentluisas uz Losandželosu.

Tiek ziņots, ka beidzot ir noslēdzies pirms vairāk kā pieciem gadiem sāktais, bet līdz tiesai 2017. gadā nonākušais, konflikts starp NFL un Sentluisas pilsētu.

Konflikta pamatā ir "Rams" komandas pārcelšana no Misūrī štata pilsētas uz Losandželosu, Kalifornijas štatu. Pati pārcelšana, kas, neapšaubāmi, radīja lielus zaudējumus pilsētai, būtu puse no bēdas, taču NFL un komandas īpašnieks Stens Kronke to izdarīja pārkāpjot pašas līgas 1984. gadā pieņemtos pārcelšanās noteikumus.

Tiesa, līdz tam pilsēta un "Rams" organizācija nevarēja vienoties par abpusēji pieņemamu risinājumu stadiona jautājumā, kas vispirms noveda pie esošā līguma laušanas, bet vēlāk arī pie komandas pārcelšanas. Jāpiebilst, ka "Rams" komanda pārcelšanu uz Losandželosu atbalstīja 30 no 32 NFL komandu īpašniekiem.

Nu šiem pašiem īpašniekiem būs jāsedz daļa no summas, ko NFL ir piekritusi samaksāt Sentluisas pilsētai par savu noteikumu neievērošanu. Jāsaka, ka līgas mēģinājumi aizstāvēt savu pozīciju līdz šim nebija vainagojušies ar panākumiem.

Lai lieta nenonāktu tiesā, kas bija paredzēta 10. janvārī, NFL ir vienojusies ar Sentluisas pilsētu par 790 miljonus ASV dolāru lielu kompensāciju. Daļu no šīs summas, kā arī tiesas izdevumus apmaksās pats Kronke, bet pārējo summu būs jāsedz pārējām NFL komandām. Tiek lēsts, ka atsevišķām vienībām var tikt piestādīts rēķins ar astoņciparu summu.

Jāsaka, ka "Rams" komanda ar Stena Kronkes gādīgu palīdzību jau divreiz ir mainījusi lokāciju. Vispirms, 1995. gadā, tā no Anaheimas pārcēlās uz Sentluisu, kur viņiem tika piedāvāts jauns stadions. Jau tajā brīdī biznesmenis, kurš savu kapitālu vairoja nekustamo īpašumu nozarē, ieguva 30% no komandas, bet 2010. gadā, divus gadus pēc līdzšinējās īpašnieces, leģendārās Džordžijas Frontjē nāves, kļuva par galveno komandas īpašnieku.

Jāpiebilst, ka iepriekš "Rams" komandas īpašnieks Sentluisas pilsētai jau bija piedāvājis mierizlīgumu, taču summa, ko viņš piedāvāja bija daudz mazāka – tikai 100 miljoni ASV dolāru.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/