Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Favorīti Znotiņš un Priedīte ar uzvarām sprintā atklāj "Skibox balvu" skrituļslidošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Favorīti Znotiņš un Priedīte ar uzvarām sprintā atklāj "Skibox balvu" skrituļslidošanā
Priekšplānā Reinis Znotiņš un Sandris Šnore. Foto: Nora Krevņeva/ASI.

Otrdienas vakarā, 11. jūnijā, Uzvaras parkā, Rīgā, ar pirmo posmu sākās Latvijas lielākais skrituļslidošanas seriāls “Skibox balva”, kas pulcē visus labākos Latvijas skrituļslidotājus un ko rīko sporta klubs “ASI Skibox” sadarbībā ar Latvijas Skrituļslidošanas federāciju, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, Kultūras un sporta departamentu un SS “Arkādiju”. Par uzvarētājiem kļuva Latvijas labākie skrituļslidotāji Reinis Znotiņš un Agate Priedīte.

Otrdien sacentās dažādas vecuma un meistarības grupas, t.i., gan sporta, gan fitnesa. Jaunākie bija U7 (2017.g. un jaunāki), bet vecākie bija pieaugušie un veterānu grupas skrituļslidotāji. Tā kā pirmais posms notika rekonstruētajā Uzvaras parkā, tad U7 grupai vienīgajai bija paredzēts 600m sprints (divi mazie apļi) ar kopēju startu, bet visām pārējām grupām bija 1 jūdzes sprints jeb 1600m (divi lielie apļi) un ar intervāla startu.

Vienīgais, kurš divus apļus veica ātrāk par 2:40, bija galvenais favorīts un daudzus gadus uzvaras izcīnījušais Reinis Znotiņš (2:37,6). Līdzvērtīgajā cīņā par otro labāko laiku labākais juniors Gustavs Vācietis (2:41,0 par 0,4 sekundēm apsteidza Sandi Reinsonu. Otrs juniors Rodrigo Šaudiņš uzrādīja laiku 2:51, par trim sekundēm apsteidzot Sandri Šnori. Vēl zem trim minūtēm izbrauca Ralfs Konrads un Lauris Bitenieks, bet precīzi trijās minūtēs šos divus apļus veica igauņu ātrslidotājs Uku Vaikmā.

Sieviešu konkurencē savu favorītes statusu apliecināja daudzkārtējā uzvarētāja Agate Priedīte (3:08), kurai 7 sekundes piekāpās un otro laiku uzrādīja labākā juniore Katrīna Krūmiņa, kurai sekoja vecākā māsa Anna Krūmiņa, kura tagad pārgājusi pieaugušajos, un labākās divas jaunietes Daniela Anna Livčāne un Nora Sloka. Savukārt labākais no jauniešiem puišu konkurencē bija Mārtiņš Baumanis.