Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Tikai aptuveni 7% Latvijas iedzīvotāju apmeklē fitnesa zāles

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Tikai aptuveni 7% Latvijas iedzīvotāju apmeklē fitnesa zāles
Foto: Lemon Gym

Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs sporta kluba ''Lemon Gym'' renovētā Teikas kluba atklāšanas pasākumā izteicies, ka Latvijā šobrīd tikai septiņi procenti jeb aptuveni 170 tūkstoši cilvēku ikdienā apmeklē fitnesa zāles. Eiropā to dara ap 10 % iedzīvotāju, bet naskākie fitnesa zāļu apmeklētāji ir Stokholmā - 35%.

Šobrīd Latvijā tikai aptuveni 7% jeb 170 000 iedzīvotāju regulāri apmeklē fitnesa zāles, Rīgā šis rādītājs ir nedaudz augstāks – aptuveni 10%, kamēr Eiropā kopumā statistika ir daudz augstāka – fitnesa zāles apmeklē aptuveni 16% iedzīvotāju, savukārt, Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā šis rādītājs ir 35%, tāpēc Latvijai ir, uz ko tiekties. Lai sekmētu iedzīvotāju interese ne tikai par fitnesu, bet veselīgu dzīvesveidu kopumā, svarīgs ir arī valsts atbalsts, sporta kluba ''Lemon Gym'' renovētā Teikas kluba atklāšanas pasākumā uzsvēra Latvijas Veselības un Fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs.

Iepazīstinot ar aktualitātēm un tendencēm fitnesa jomā, asociācijas vadītājs uzsvēra, ka fitness paliek daudzveidīgāks, un tajā ienākuši arī elementi no krosfita un spēka treniņiem, kas maina nozari un padara trenēšanās pieeju daudz holistiskāku. Viņš norādīja, ka cilvēki kļūst zinošāki un uz sporta zāli aizvien biežāk dodas, ne tikai ar mērķi uzlabot vizuālo tēlu, bet veselību kopumā. “Viena no tendencēm, ko ietekmējusi pandēmija, ir interese par individuālajiem jeb privātajiem treniņiem sertificētu treneru uzraudzībā, apgūstot pareizu un drošu dažādu vingrinājumu izpildi,” skaidroja G.Kuzņecovs. Tiek lēsts, ka nozares apgrozījums 2023. gadā būs vērtējams 30 miljonu eiro apmērā. Asociācijas 2024. gada mērķis ir palielināt to Latvijas iedzīvotāju skaitu, kuri regulāri apmeklē fitnesa zāles, līdz 10% no kopējā iedzīvotāju skaita.

“Esam otra lielākā sporta klubu ķēde pēc sporta klubu skaita, un klubus gadā apmeklē vairāk nekā 22 000 klientu. Paredzam, ka 2024. gadā mūsu sporta klubos veselīgāku dzīvesveidu uzsāks vismaz par 10 - 15% vairāk klientu nekā pērn. Darbojoties jau astoto gadu un sekojot līdzi tendencēm, varam teikt, ka apmeklētāji novērtē arī grupu treniņus, kas palīdz uzturēt motivāciju, veido kopienu un palīdz jaunajiem klientiem uzzināt, kā pareizi izpildīt vingrojumus,” stāstīja ''Lemon Gym'' Latvijas reģiona vadītāja Agnija Grantiņa.

Renovētā kluba atklāšanas pasākumā ar iedvesmas lekciju uzstājās arī sertificēta fitnesa un uztura speciāliste Madara Meiere, kura dalījās ar vairākiem ieteikumiem, lai apņemšanās būt fiziski aktīvam un dzīvot veselīgāk, saglabātos ilgtermiņā. “Svarīgākie ir pieci elementi – motivācija jeb spēja atbildēt uz jautājumu “kāpēc mēs to darām?”, laiks pilnvērtīgam miegam, rūpes par mentālo veselību un stresa pārvaldība, un, protams, sabalansēts uzturs,” skaidroja M.Meiere.

Bijušais hokejists un hokeja komandas kapteinis Lauris Dārziņš iedvesmoja pasākuma dalībniekus, norādot, cik svarīgi ir apzināties, ka arī fitnesā vai jebkurā citā sporta veidā, rezultātus nevar sasniegt uzreiz, ar pirmo piegājienu. “Smagākie vienmēr ir tie brīži, kad kaut kas neizdodas, nesanāk sasniegt plānoto mērķi tik ātri, cik iecerēts, tomēr ir jāmācās novērtēt arī tas, ka ir izdevies tikt līdz iespējai mēģināt. Katra iespēja jau ir sasniegums, pat, ja uzreiz neatnecerēto rezultātu,” uzsvēra L.Dārziņš.

Pasākuma ietvaros tika runāts arī par fitnesa nozares nozīmi kopumā, skaidrojot, ka nepietiekamas fiziskās aktivitātes dēļ Latvijas valsts ik gadu zaudē 190 miljonus eiro - nepietiekamas fiziskās aktivitātes rada ietekmi uz veselību, piemēram, fiziskās veselības traucējumus (muguras sāpes, locītavu sāpes, galvassāpes u.c.), kā arī mentālās veselības traucējumus (depresija, bezmiegs, stress), kuru rezultātā jāapmeklē ārsts.

Informāciju sagatavoja:
Lemon Gym     [+] [-]

, 2024-01-03 13:39, pirms 4 mēnešiem
Sviests. Kam tas interesē? Svarīgāk noskaidrot cik % nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm jebkurā vietā.
Personīgi es nekad mūžā neesamu gājis uz fitnesa zāli, tā vietā izvēlos velo 20 km vai noskriet ārā 5 km vai apmeklēt baseinu.