Slovākijas uzbrucēju trīs vārti ieved pārsteidzošo Eiropu finālā
2016. gada Pasaules kausa finālā mājiniecei Kanādai pievienojusies pārsteidzošā Eiropas komanda, kas pagarinājumā ar 3:2 pārspēja olimpisko vicečempioni Zviedriju. Visas trīs ripas iemeta slovāki – divreiz izcēlās Tomāšs Tatars, bet pirmos vārtus guva Mariāns Gāborīks.
Zviedrijas izlase, kura grupā apspēlēja krievus un somus, kopā ielaižot tikai vienus vārtus, un mačā, kurā vajadzēja tikai vienu punktu, piekāpās Ziemeļamerikas jauniešiem, piirmajā trešdaļā kontrolēja spēles tempu. Filips Fošberjs apslidoja sāncenšu vārtus, tomēr nespēja pielikt punktu. Neveicās arī Luī Ēriksonam, kurš tika pie atlēkušās ripas pēc metiena no zilās līnijas, vēlāk saņēma piespēli no Henrika Sedīna un meta no vārtu priekšas, tomēr abās situācijās ripa norāvās no nūjas.
20. minūtē bīstamu momentu izveidoja arī eiropieši – pēc rikošeta ripa nonāca līdz komandas kapteinim Anžem Kopitaram, kurš nekavējoties meta no neērtā satvēriena, un Henriks Lundkvists paskatījās aiz muguras, lai pārliecinātos, ka ripa nav izspraukusies cauri. Kopitars bija iesaistīts arī pirmajā vārtu guvumā, taču neatradās pusē, kurā gribēja.
Otrās trešdaļas ievadā rezultātu atklāja Zviedrijas izlases centra uzbrucējs Niklass Bekstrems, kurš pēc metiena no labās malas izlauzās no Kopitara apskāvieniem, tika pie atlēkušās ripas un netraucēts meta tukšos vārtos – 1:0 skandināvu labā. Eiropieši gan sūdzējās par pārkāpumu un Ralfs Krīgers meta trenera izaicinājumu, tomēr tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās secināja, ka vārtu priekšā esošais Patriks Hornkvists nav traucējis pretinieku vārtsargam Jaroslavam Halākam.
Komandas, kuras guvušas pirmos vārtus, 2016. gada Pasaules kausā bija uzvarējušas 11 no 13 spēlēs, tomēr Eiropas izlase to neņēma vērā un devās uz priekšu. Spiediens auga, un vadzis lūza trīs ar pusi minūtes pirms lielā pārtraukuma, kad 1:1 panāca slovāks Mariāns Gāborīks. No stūra piespēlēja vāciešu aizsargs Kristians Erhofs, Gāborīks izdarīja metienu, neskatoties uz to, ka atradās divu pretinieku ielenkumā, un ripa izspraucās starp Lundkvista kājsargiem.
Lielais pārtraukums par labu bija nācis eiropiešiem, kuri noslēdzošās trešdaļas 12. sekundē izvirzījās vadībā. Slovāks Tomāšs Tatars izdarīja metienu aizsarga aizsegā uzreiz pēc zilās līnijas šķērsošanas, tika pie atlēkušās ripas, kuru pārcēla pāri Lundkvistam un panāca 2:1.
Pēc nonākšanas iedzinējos zviedri aktivizējās un izdarīja spiedienu, tomēr iekrita aizsardzībā. 50. minūtē vienatnē pret Lundkvistu izgāja austrietis Tomass Vaneks, pēc kura metiena ripa izlauzās no vārtsarga skavām, tomēr to no vārtu līnijas izsita aizsargs Antons Strolmans.
Zviedrija turpināja uzbrukt. Ja Bekstrems no labas pozīcijas meta garām devītniekam, tad nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam izdevās panākt izlīdzinājumu – 2:2. Nacionālās hokeja līgas rezultatīvākais aizsargs Ēriks Kārlsons šāva no zilās līnijas, sekoja rikošets pret Romāna Jozi kāju, un Halāks nevarēja glābt.
Fināliste tika noskaidrota pagarinājumā, kas norisinājās pēc Nacionālās hokeja līgas noteikumiem – pieci pret pieciem līdz pirmajiem vārtiem. Pārāk ilgi nebija jāgaida – Eiropai vajadzēja trīs minūtes un 43 sekundes, lai sagādātu sensāciju un izslēgtu olimpisko vicečempioni Zviedriju, kas tika uzskatīta par vienīgo kanādiešu konkurenti.
Pēc piespēles no laukuma stūra nepieskatīts vārtu priekšā bija Tatars. Ar viņa pirmo metienu galā tika Lundkvists, tomēr tuvumā joprojām nebija neviena pretinieka, un slovāks nokārtoja eiropiešu uzvaru ar 3:2. Viņš vārtus guva ar slidu, taču tiesneši pēc atkārtojuma vērošanas lēmumu nemainīja.
Vārtos lielisku sniegumu rādīja cits slovāks Jaroslavs Halāks, kurš tika galā ar 37 no 39 sāncenšu metieniem. Karjeras laikā viņš ar Lundkvistu ticies deviņas reizes, un visos deviņos dueļos virsroku ņēmis Eiropas komandas vartsargs.
2016. gada Pasaules kausa fināls, kurā spēkosies mājniece Kanāda un Eiropas izlase, norisināsies līdz vienas komandas divām uzvarām. Mači tiks aizvadīti 28. un 30. septembrī, kā arī, ja būs nepieciešams, 2. oktobrī pulksten 3:00 pēc Latvijas laika.
Zviedrija – Eiropa 2:3(0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
Vārti: 22:31 Bekstrems (Strolmans, Hornkvists) 1:0, 36:27 Gāborīks (Kopitars, Erhofs) 1:1, 40:12 Tatars (Sekera) 1:2, 55:28 Kārlsons (D. Sedīns, H. Sedīns) 2:2, 63:43 Tatars (Cukarelo, Kopitars) 2:3
Soda minūtes: 6:8
Metieni: 39:31
Vārtsargi: Henriks Lundkvists – Jaroslavs Halāks
+27 [+] [-]
ko arī novēlu
+4 [+] [-]
Bet iekšēji jutu ka tā arī notiks, kad sākās OT
+1 [+] [-]
+12 [+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Atceroties,kas šodien tika rakstīts komentāros par Eiropas izlasi atliek tikai pasmaidīt.
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Bet tagad, gribētos jau redzēt Eiropu vinnējam, bet pret Kanādu jaudas tomēr būs pamaz...
-4 [+] [-]
-4 [+] [-]
+2 [+] [-]
lai nu kā, tiesneši savu nolēma, pozitīvi, ka ātri pieņēma lēmumu, nevis kādas 5 min dirnēja pie video
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+12 [+] [-]
1) Cik trešās maiņas spēlētājus Eiropas izlasē atradīsiet? Par aizsargu kvalitāti vispār nav vērts runāt.
2) Lielākā daļa no viņiem smagu sagatavošanās posmu izgājuši pirms OS kvalifikācijas, līdz ar to forma noteikti ir labāka par citu izlašu spēlētājiem, kuriem sezona gandrīz pēc mēneša sāksies. Un laba forma rezultējas it visā - domāšanas ātrumā, slidojumā, tehniskajā izpildījumā, ko ļoti labi turnīra gaitā varēja redzēt.
+7 [+] [-]
+6 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+13 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Jautājums par kustību ar slidu parasti ir strīdīga situācija
+4 [+] [-]
Zviedri ir labi, bet paredzami, neviens nezin ko gaidiit no Eiropas tai starpaa Kanaadas treneris Beboks.
[+] [-]
Klau, bet kā zviedriem ar jauno paaudzi? Ir kāds jauns talants uzbrukumā?
-4 [+] [-]
-2 [+] [-]
?
atceros LAČ labāko bombu - Straupe MVP, šim balvā SAMSUNG TV.
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
No otras puses tas tomēr ir nesaprotams veidojums. Eiropa neparāda ne kādas valsts hokeja attīstības līmeni un tendences, ne tai ir skaidri fani
Ja turnīru uztver tīri komerciāli, tad var papriecāties. Bet veidojums tomēr ļoti savāds
-3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]