Ostapenko otro reizi sasniedz Vimbldonas jaukto dubultspēļu pusfinālu
Aļona Ostapenko ceturtdienas vakarā kopā ar Zviedrijas tenisistu Robertu Lindstedu Vimbldonas jaukto dubultspēļu ceturtdaļfinālā divarpus stundas ilgā cīņā ar rezultātu 6:7(6), 6:3, 7:5 pieveica ar 12. numuru izsēto Rumānijas un Horvātijas duetu Raluka Olaru/Franko Škugors, otro reizi sasniedzot Vimbldonas pusfinālu.
Abas komandas 1. setā atspēlēja trīs breikbumbas, visām esot sieviešu serves geimos. Latvijas un Zviedrijas duets pirmais neizmantoja iespējas izvirzīties vadībā, trīs reizes breikbumbu izspēlēs atsitot tīklā rumānietes pirmo servi. Divreiz nesekmīgi nospēlēja Ostapenko, bet vienreiz Lindsteds.
Aļonai problēmas radās, servējot pie 5:6. Škugors divreiz precīzi nospēlēja pie tīkla, Ostapenko vienreiz netrāpīja abas serves. 0:40 deficīts nozīmēja ne tikai breikbumbas, bet arī setbumbas. Visas tika atspēlētas. Pirmo un trešo novērsa Lindsteds ar neatvairāmu spēli pie tīkla, bet vidējās setbumbas izspēlē Ostapenko izdevās laba pirmā serve, kuru Olaru atsita tīklā.
Vēl trīs setbumbas izdevās atspēlēt taibreikā, kur pēc vairākām Ostapenko neprecizitātēm bija 3:6 deficīts. Pirmās divas setbumbas ar savu servi atspēlēja Lindsteds, bet trešo jeb kopumā jau sesto setbumbu atspēlēja... Olaru, kurai dubultkļūda, nobīstoties no Ostapenko agresīvās spēles uzņemšanā. Škugors ar "volley" sitienu ieguva savai komandai jau septīto setbumbu. Lindsteds pie rezultāta 6:7 iesita tīklā "smešu", kad Škugors atsita Aļonas pirmo servi.
Ostapenko un Lindsteds 2. setā izdarīja to, kas neizdevās iepriekšējā setā, proti, nobreikoja Olaru. Tas notika ceturtajā geimā, kad Latvijas un Zviedrijas komanda ieguva divas breikbumbas. Pirmo pie tīkla atspēlēja Škugors, bet otro realizēja Ostapenko, pa diagonāli tik iespaidīgi atsitot Olaru servi, ka rumāniete bumbiņu nespēja noturēt laukumā. Komfortabls Lindsteda serves geims deva 4:1 pārsvaru. Trīs geimu attālums starp komandām bija arī seta finišā – 6:3.
Arī pēdējā setā Latvijas un Zviedrijas komandas panākumu avots bija Olaru serves geimi. Viņi rumānieti nobreikoja septītajā geimā, kam sekoja nesekmīga Ostapenko servēšana, pārsvaru uzreiz zaudējot. Breiks tika iegūts arī nākamajā Olaru servēšanas reizē. Ostapenko un Lindsteds ar sitieniem autā katrs neizmantoja vienu breikbumbu, bet zviedrs pēc tam pie tīkla apspēlēja Škugoru, dabūjot trešo breikbumbu. Ostapenko jaudīgi atsita Olaru pirmo servi, noorganizējot Ralukai autu. Ostapenko pie 6:5 izservēja maču, pēdējā geimā zaudējot tikai vienā izspēlē, kas notika pie 40:0 ar dubultkļūdu.
Abi uzvarētāji otro reizi sasniedza Vimbldonas pusfinālu. Aļona tik tālu pirmoreiz tika 2016. gadā ar Austrijas tenisistu Oliveru Maraku, bet Lindsteds 2015. gadā ar spānieti Anabelu Medinu Garigesu. Nākamajā mačā piektdien pretī stāsies cita neizsētā komanda Džaosuana Janga/Matve Midelkops (Ķīna/Nīderlande). Viņi šodien ar 6:4, 6:3 sakāva ar pirmo numuru izsēto ASV un Brazīlijas pāri Nikola Melikāra/Brunu Suaress.
+7 [+] [-]
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+7 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
+4 [+] [-]
Un prestiži tas ir, jo Wimbldonas organizatori ļoti ciena savus čempionus neatkarīgi no tā kad tas notika un kādās sacensībās!
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Gribētos jau arī labu sniegumu vienspēlēs, bet nevar naivi cerēt uz brīnumu daudzus gadus no vietas. Pamatošu arī kāpēc. Viņas serve ir jau pamatos tik neprecīza, ka tās stabilitāti var uzlabot tikai minimāli, kas vienspēlēm būs par īsu. Nepacietība garajās izspēlēs, kad būtu nepieciešams vienkārši atstāt bumbu spēlē tālu pretinieces laukuma pusē tiek praktiski vienmēr mēģināts veikt nesagatavotu uzbrukumu, lai iegūtu ātri iniciatīvu. Šādi nesagatavoti uzbrukumi pamatā arī veido vairumu no nepiespiestajām kļūdām. Arī uzkrītoši bieži gadījumos, kad bumbiņa būtu viegli jānosit pretinieces laukumā pretkustībā, tiek bliezts no visa spēka un izsists autā. Bieži tieši šīs epizodes tieši viņai iesit tik ļoti pa smadzenēm, ka turpmākā spēle kļūst par formalitāti pretinieces uzvaras noformēšanai.
Turpināšu arī turpmāk turēt īkšķus un naivi cerēt uz lielām uzvarām vienspēļu sakarā, jo talants viņai ir ļoti liels!
+4 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
bet vispār Kyrgious + Gulbis būtu izcils duets, pilnas tribīnes un savstarpējie faiti garantēti
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
bet jā - Kyrgios ir cits līmenis, pilnīgu po liek, kamēr Ernests tomēr centies laukumā izspiest max (par treniņiem cits topics)
protams ir jau vecie labie Makinrojs, Troickis uc jugi
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Un tas ka kortā lamājās tenisisti, pa lielam visi lamājās, tikai ne tik skaļi