Bļugers izvēlas iedot rezultatīvu piespēli, nevis iemest tukšos vārtos
Nacionālajā hokeja līgā uzvaru izcīnīja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas ar 2:0 pārspēja Arizonas "Coyotes". Spēles noslēdzošajās sekundēs latviešu uzbrucējs izcēlās ar rezultatīvu piespēli, lai gan viņš varēja izvēlēties gūt vārtus.
VIDEO: Nesavtīgais Bļugers asistē, uzdāvinot drošu iespēju komandas biedram
Teodors Bļugers laukumā pavadīja 15:59 minūtes, no tām 4:31 minūti mazākumā, kas bija pārliecinoši lielākais laiks mazākumā starp uzbrucējiem. Latviešu uzbrucējs izdarīja divus metienus, divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu. Spēles beigās Bļugers nonāca savdabīgā situācijā.
"Penguins" tobrīd atradās vadībā ar 1:0, kamēr "Coyotes" vārti stāvēja tukši. Lieliski aizsardzībā nospēlēja "Penguins" uzbrucējs Brendons Tanevs, kurš aizskāra ripu, un pie tās kā pirmais bija tieši latvietis. Turpinājumā Bļugers ar Tanevu nonāca divvientulībā pie "Coyotes" tukšajiem vārtiem, tomēr Bļugers izlēma divas sekundes pirms mača beigām rezultatīvu piespēli atdot Tanevam, tādējādi novērtējot komandas biedra paveikto uzbrukuma uzsākšanā ar veiksmīgo darbību aizsardzībā. Bļugeram tas ir astotais (3+5) rezultativitātes punkts šosezon 29 spēlēs.
Šī spēle bija īpaša Filam Keselam. Amerikāņu uzbrucējs "Penguins" pārstāvēja četras sezonas līdz 2019. gada vasarai, kad tika aizmainīts uz "Coyotes". Kesels Pitsburgā tika sagaidīts ar ovācijām un godināts. Viņš "Penguins" sastāvā, ieskaitot arī izslēgšanas spēles, aizvadīja 393 mačus un izcēlās ar 359 (130+229) rezultativitātes punktiem.
Tomēr atgriešanās mačā Pitsburgā Keselam neizdevās uzvarēt. Uzvaras vārtus trešajā periodā guva "Penguins" zvaigzne Jevgeņijs Malkins, kurš izmantoja pretinieku vārtsarga Anti Rāntas neveiksmīgo darbību, un raidīja ripu zem soma kājsargiem. "Penguins" izcīnīja uzvaru ar 2:0 un šobrīd ar 29 spēlēs gūtiem 36 punktiem atrodas piektajā vietā Austrumu konferencē. Nākamā spēle Pitsburgai jau rītdien izbraukumā pret Detroitas "Red Wings".
Citās spēlēs
Visnotaļ mazrezultatīvā naktī rezultatīvākā izvērtās cīņa starp Vašingtonas "Capitals" un Anaheimas "Ducks" vienībām, kurā savu sesto panākumu pēc kārtas izcīnīja līgas līdervienība "Capitals" - 3:2. 51 punktu iekrājušie vašingtonieši mača gaitā izlaida divu vārtu pārsvaru, taču jau pēc 52 sekundēm vadību atguva, 15. rezultatīvo metienu šosezon trešā perioda otrajā minūtē izdarot Jakubam Vrānam.
Rietumu konferences vicelīderes pozīcijā ar 39 punktiem izvirzījās Edmontonas "Oilers", kas, pateicoties Leona Draizaitla un Aleksa Čeisona vārtiem un rezultatīvai piespēlei, ar 2:1 pieveica Losandželosas "Kings", kam šis bija trešais zaudējums pēc kārtas. Leons Draizaitls atguva līdera godu NHL šīssezonas rezultatīvāko hokejistu topā - šobrīd vācieša rēķinā jau ir 53 (19+34) rezultativitātes punkti. 35 metienus šajā mačā atvairīja Miko Koskinens.
Arī pēc galvenā trenera Džona Hainsa atlaišanas arvien dziļākā bedrē turpina grimt Ņūdžersijas "Devils", mājās ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā piekāpjoties Čikāgas "Blackhawks" priekšā. Uzvaru nesošo bullīti piektajā izgājienu kārtā realizēja 18 gadus vecais Kērbijs Daks.
Visbeidzot uz septīto vietu Austrumu konferencē ar 32 punktiem 30 spēlēs pakāpās Monreālas "Canadiens". Monreālas vienības labā uzvaru 2:1 pār Ņujorkas "Rangers" 67 sekundes līdz pamatlaika izskaņai izrāva Neits Tompsons.
NHL spēles naktī uz septīto decembri
Komandas | Rez. | Komandas | Rez. |
---|---|---|---|
Devils - Blackhawks | 1:2 PM | Rangers - Canadiens | 1:2 |
Penguins - Coyotes | 2:0 | Oilers - Kings | 2:1 |
Ducks - Capitals | 2:3 |
Izmantotie resursi:
Official Site of the National Hockey League |...
+15 [+] [-]
+7 [+] [-]
+13 [+] [-]
+4 [+] [-]
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
P.S.
Ja skatītos PIT spēles, zinātu, ka Bļugers regulāri tiek laists spēlēt pie pretinieku tukšajiem vārtiem.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Ja kādam tas arī liekas maz, tad var atgādināt, ka VISI Latvijas hokejisti, kas spēlējuši NHL kopā ņemti tikai četras reizes ir iemetuši tukšos vārtos (Žoltoks divreiz un pa reizei Ozoliņš ar Skrastiņu).
+1 [+] [-]
Par pārējo- nepiekrītu Tev viennozīmīgi! Šādas situācijās gadās 1-2 sezonā un tā piespēle vai gols nav tik svarīga kā komandas gars. Šādas situācijas parāda, ka tev primārais nav personīgā statistika. Un Bļugers nav ne Krosbijs, ne Letangs, kuru loma komandā ir neapstrīdama.
[+] [-]
Nepiekrīti? Nu, nepiekrīti.
Es gribu redzēt mūsu hokejistus daudz egoistiskākus šādās un līdzīgās situācijās. Gribu, lai viņiem metiens ir pirmā opcija.
Viss pārējais par komandas garu un parāda atdošanu citā situācijā ir lirika. Iespējams, šāda iespēja neradīsies, iespējams, kāds no abiem tiks aizmainīts vai izmētāts pa citām maiņām utt.
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
Viss ļoti solīdi.Tanevs to ripiņu pie borta izkapāja un Tedis atgrieza to Tanevam."Cepuri nost!"
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
-4 [+] [-]
Nu, vari tagad savu tekstiņu "Nu, redz, tātad piespēlētājs viņš bija vairāk nekā metējs!" drukāt.
+2 [+] [-]
1487 spēles : 894 vārti : 1963 piespēles : 2857 punkti
https://www.nhl.com/player/wayne-gr...
[+] [-]
Paņemot rokās NHL rezultatīvāko spēlētāju listi tur pirmajā 20niekā ir trīs tā laika Edmontonas spēlētāji un Jarri Kurri (Grecka maiņas partneris) kā 21. rezultatīvākais.
Greckis, Mesjē, Andersons, Kurri, Kofijs - visi neapšaubāmi talanti, kas pastiprināti ar Tikanenu, Hanteru u.c. otrā plāna aktieriem. Tā vienkārši bija ļoti laba komanda un, tā kā pie katra gola tiek piekabinātas divas piespēles, tad tās arī krājas pat "negribot". Granta Fūra (komandas vārtsarga) rezultativitāte tam ir tikai pierādījums.
Greckis, kurš ir līderis kā vārtos, tā piespēlēs, teiksim godīgi, nav prototipa hokejists, taču viņš šajā sistēmā un komandā jutās vislabāk (kad arī sakrāja lielāko daļu savu punktu).
Uz karjeras beigām, protams, viņa vārtu gūšanas rādītāji kritās (arī pats hokejs mainījās), taču saukt Grecki, primāri, kā izcilo piespēlētāju. Nu, nekur Ziemeļamerikā to tā neuzsver. Vienkārši - rezultatīvākais (daudzi viņu, tāpat kā Krosbiju, līdz galam nav iemīlējuši tieši otro piespēļu dēļ).
P.S. Nav nemaz tik daudz tādu, kuriem golu ir vairāk kā piespēļu. Tāpēc var teikt, ka šādi gadījumi drīzāk ir izņēmums, bet Grecka, kad piespēļu ir vairāk kā vārtu, likumsakarība.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Tāpat, ko jau no jauna gribu atzīmēt, tieši tikpat cik Greckis ļāva punktus gūt citiem, tikpat tie citi, kas arī bija pasaules klases meistari, ļāva uzlabot rezultativitāti Veinam. Tā bija ļoti spēcīga komanda ar ļoti individuāli spēcīgiem uzbrucējiem, kur katrs atsevišķi, citā komandā spēlējot, būtu superzvaigzne.
Kā arī, 80-to gadu NHL, bija tas periods, kad arī tika uzstādīta (vai ielikti pamatīgi pamati) lielākā daļa dažādu rezultativitāties rekordi, t.i., uzbrukums bija daudz attīstītāks kā aizsardzība (kas vēlāk noveda pie tādu čempionu komandu kā NJD izveidošanās).
P.S. 80-tajos spēles neredzēju, taču esmu paspējis plaši iepazīties ar tā laika komandu jau ierakstu formātā.
-2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Man arī kretinē tāds "antihokejs", un ne velti tā laika NJD spilgtākā zvaigzne bija superkīpers Martins Brodērs, bet citi tā sastāva vadošie "velni" kā spēka uzbrucējs Klods Lemjē un aizsargi Skots Nīdermaiers un Skots Stīvenss diez vai ir pieskaitāmi tā laika NHL superzvaigznēm.
[+] [-]
Tu, nepiekritēj, vismaz pamēģini saprast par ko ir runa!
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Papildus tam, lai arī to pieminēto superzvaigžņu nebija, komandai bija viens no labākajiem uzbrukumiem līgā ar Eliašu priekšgalā, kā arī ļoti laba un rezultatīva aizsardzība ar Nīdermaijeru un Rafaļski.
P.S. Precīzus ciparus nenosaukšu, bet NJD noteikti nebija "mazāka nauda" algu budžetā. Drīzāk kaut kur tuvāk augšgalam.