Pitsburgas treneris slavē Bļugera virknējumu: "Ceturtā maiņa? Kura ir ceturtā maiņa?"
Pitsburgas "Penguins" iepriekšējā spēlē Nacionālajā hokeja līgā pagarinājumā atzina Edmontonas "Oilers" pārākumu (1:2), taču pretiniekus nomētāja ar 52:28. Visvairāk metienu komandā – pa sešiem – izpildīja Jevgeņijs Malkins un…Teodors Bļugers, kura ceturtais uzbrucēju virknējums bija otrais aktīvākais metienu ziņā visā vienībā (8-13-4-12).
"Kura maiņa tā ir?" Pitsburgas galvenais treneris Maiks Salivans, lūgts komentēt ceturtās maiņas sniegumu, atbildēja ar pretjautājumu. "Iemesls, kādēļ tā saku, ir tāds, ka mūsu sastāvs ir ļoti sabalansēts. [Žurnālists precizē, ka domājis Bļugera maiņu] Mums ļoti patīk, ko šī maiņa ir sasniegusi, kopš spēlē kopā. Esam viņus saglabājuši kopā [par spīti savainojumiem], jo domājam, ka varam viņus izmantot ļoti svarīgā lomā mūsu komandai, un viņi šajā lomā ir uzplaukuši. Tā ir maiņa, kurai mūsu komandā ir skaidra identitāte. Pret viņiem spēlēt ir ļoti grūti. Viņi ir spēcīgi aizsardzībā. Tā mums ir impulsa maiņa. Mēs to bieži laižam ārā ļoti sarežģītos apstākļos, viņiem bieži nākas sākt aizsardzības zonā. Un viņi ir devuši lielu artavu. Domāju, ka šī maiņa konsekventi bijusi ļoti labā līmenī."
Bļugers kopā ar malējiem uzbrucējiem Zeku Estonu-Rīzu un Brendonu Tanevu spēlē kopš 10. oktobra, un šis trijnieks ir aizvadījis 11 spēles pēc kārtas. "Jo ilgāk spēlē kopā, jo vairāk iepazīsti cits citu. Tad ir vieglāk paredzēt citam citu," sacīja Teodors Bļugers. "Domāju, ka vairākas mūsu izspēles ir radušās tieši no šīs savstarpējās izpratnes. Jo ērtāk jūtaties kopā, jo vairāk tas palīdz. Palīdz arī tas, ka maiņā mēs visi trīs dodam kaut ko savu, nevis esam viena tipa spēlētāji. Cenšamies strādāt vairāk un spēlēt ar lielāku atdevi par jebkuru maiņu, kurai pretī stājamies. Tas ir mūsu spēles pamats."
"Kā maiņai mums ir sava identitāte," trenera vārdiem pievienojās kanādietis Brendons Tanevs, kurš ir maķedoniešu izcelsmes. "Mēs saprotam, kā vēlamies spēlēt un kas uz ledus mums dod panākumus. Visi zinām, kādu spēli vēlamies spēlēt: ātru, fizisku, no vieniem vārtiem līdz otriem. Domāju, ka esam to paveikuši, un tādā veidā arī vēlamies turpināt."
25 gadus vecais Bļugers sezonu sācis ar pieciem (2+3) punktiem 14 spēlēs, 17 soda minūtēm un negatīvu lietderību -2. Arī viņa vienaudzis amerikānis Estons-Rīzs sakrājis piecus (3+2) punktus, kā arī astoņas soda minūtes un pozitīvu lietderību +3, bet Tanevam, kuram decembrī apritēs 28 gadi, ir septiņi (3+4) punkti, pozitīva lietderība +2 un divas soda minūtes. Pametis Vinipegas "Jets", Tanevs ar "Penguins" parakstīja sešu gadu līgumu par 21 miljonu ASV dolāru (vidēji 3,5 sezonā), Estons-Rīzs sezonā saņem vienu miljonu, bet Bļugers – 750 tūkstošus.
Ja treneris nevēlas, lai Bļugera maiņu dēvētu par ceturto, kā tad lai to sauc? "Tas jums jāizdomā pašiem," ar smaidu sejā žurnālistiem atbildēja Bļugers.
Izmantotie resursi:
https://www.nhl.com/penguins/news/p...
+5 [+] [-]
+9 [+] [-]
-4 [+] [-]
+6 [+] [-]
par kāpostu un komplektāciju neko jaunu nepateici un treneris nesaka, ka tagad viņiem maksās vairāk un nākošgad komandas komplektāciju sāks no 4 maiņas
+1 [+] [-]
Bļugeram vajadzētu ņemt piemēru no Žoltoka, kurš Z Amerikai pierādīja
ka ir 1, 2 maiņas vērts, piem. Girgensonu neviens vairs neuztver par tādu!
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+7 [+] [-]
Pirmo maiņu spēlētājiem, kuru rezultativitāte grozās ap punkts-spēlē maksā vairāk tāpēc, ka viņi kopumā ir diezgan liels retums. Nu, salīdzini - tas pats Bļugers ir ne tās vājākās PČ izlases ja ne līderis, tad TOP spēlētājs, kurš reāli izceļas uz komandas biedru fona, bet NHL viņš ir "tikai" 3./4. maiņas divvirziena kaplis.
Tie apmaksātie vienkārši ir VĒL labāki un meistarīgāki, tāpēc arī saņem. Beigu beigās, spēlēt pēdējās NHL maiņās un saņemt savus 2-3 miljonus nav sliktākais variants.
Par to "pierādīšanu", ka esi pirmo maiņu spēlētājs - Bļugeru vēl no Šetukas laikiem sauca par divvirzienu spēlētāju, tāpēc tas ko viņš pašlaik dara NHL ir tikai loģiski.
Beigu beigās - lai būtu pirmajās maiņās, vajag būt līmeni augstākam uzbrucējam, bet Tedijs, piedošanu, bet tāds nav (viņa momentu realizācija to lieliski apstiprina), nav arī vairākuma speciālists utt.
Salīdzināt Žoltoku un Bļugeru... pārāk dažāds laiks un hokejs, taču, atgādināšu, ka Žoltoks bija ne tikai stabils PSRS U-izlašu spēlētājs, bet arī stabils punktu guvējs šajā, ne tajā vārgākajā, sabiedrībā (junioru karjeru noslēdza ar 20 punktiem 20 spēlēs). Īsāk sakot - viņš bija ļoti labs uzbrucējs, lai gan, manuprāt, savos NHL laikos atradās Ozoliņa un Irbes popularitātes ēnā.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
kā viņiem klātos aiz dīķa, var tikai spekulēt
+2 [+] [-]
AHL - 194 punkti 204 spēlēs
IHL - 128 punkti 101 spēlē
Tā kā tolaik abas līgas pēc spēka bija līdzvērtīgas un izpildīja tās pašas funkcijas, t.i., bija pirmās fārmlīgas aiz NHL, tad 322 punkti 305 spēlēs ir gana labs rādītājs, lai par to "vēlo atvēršanos" tā īsti nepiekristu.
Žoltoka gadījumā lielākās problēmas bija ar tikšanu NHL apritē, t.i., sākumā viņam lika sisties pa pēdējām maiņām, lai gan viņš nekad nav bijis šāda tipa spēlētājs un faktiski tikai "Canadiens" komandā, kad tur bija savainojumu problēmas, Žoltoks sevi NHL pieteica kā TOP uzbrucējs - labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais spēlētājs komandā.
+3 [+] [-]
Jā, protams, ka tā nav pati prestižākā pozīcija hokejā, taču mūsdienu spēlē bez tādiem nevar un, ja šie pēdējo maiņu spēlētāji nav tikai skrien-met tipa hokejisti, tas ir MILZĪGS pluss.
Ir arī jāsaprot, kas komandai ir nepieciešams - Pitsburgai ir nepieciešami samērā lēti un kvalitatīvi "klavieru pienesēji", jo zvaigznes viņiem jau ta ka vairāk kā 10 gadus ir nemainīgas.
Nevērtīgi un aizmainīs? NHL ir aizmainīts arī Veins Greckis. Tas ir bizness. Tam nav nekāda sakara ar to cik kurš ir bijis labs vai nelabs.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Talantīgākie eiropieši spēlē vai nu Eiropā, vai NHL. AHL nekā īpaša no eiropiešiem nav.
[+] [-]