Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvieši dodas uz pasaules čempionātu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvieši dodas uz pasaules čempionātu
Artūrs Brants pirms starta šā gada pasaules kausa posmā Itālijā. Foto no www.infoski.lv

No 9.-13.augustam Aurē/Kristiansundā (Norvēģijā) norisināsies pasaules čempionāts rollerslēpošanā, uz kuru dosies arī divi cēsnieki. Dalībnieku vidū mēs redzēsim Artūru Brantu, bet kā tehniskais delegāts čempionātā būs Mārtiņš Niklass.

Pagājis ir pusgads kopš pasaules čempionāta Holmenkollenā, un slēpošanas lielvalstī Norvēģijā atkal norisināsies augstākā līmeņa slēpošanas sacensības, jo jau rīt Aurē/ Kristiansundā sāksies pasaules čempionāts rollerslēpošanā. Pirmais pasaules čempionāts rollerslēpošanā norisinājās 2000.gadā slavenajā Nīderlandes ostas pilsētā Roterdamā, tad ar dažu gadu pārtraukumiem pa vidu tas ir noticis Itālijā (divas reizes), Francijā un pat eksotiskajā Horvātijā, bet Norvēģijai šāds čempionāts uzticēts pirmo reizi.

Pasaules čempionāts norisināsies piecu dienu garumā no 9.augusta līdz 13.augustam ar vienu brīvdienu pa vidu – 11.augustā. Medaļas tiks izcīnītas četrās disciplīnās – 10km klasiskajā stilā pret kalnu, 24km brīvajā stilā ar masu startu, komandu sprints un individuālais sprints brīvajā stilā. Un tieši pēdējā no nosauktajām disciplīnām piedalīsies mūsu vienīgais dalībnieks Artūrs Brants. Šosezon Artūrs vienu reizi startēja pasaules kausā rollerslēpošanas sprintā, kas jūlija sākumā norisinājās Itālijā un kurā tikai nedaudz (0,2 sekundes) pietrūka līdz izslēgšanas braucieniem, t.i. top16, ierindojoties 19.vietā. Šajā čempionātā Artūrs stāda augstus mērķus un mēģinās iekļūt labāko sešpadsmitniekā. Lai to izdarītu, ko mēs arī novēlam, ir labi jānostartē kvalifikācijā, kurā no visiem dalībniekiem tālāk tiek labāko sešpadsmit laiku uzrādītāji. Tā kā rollerslēpošanā sprinta distance ir ļoti īsa (200m), tad vismazākā kļūdiņa var „maksāt dārgi”. Sprinta disciplīna paredzēta pēdējā čempionāta dienā, t.i., 13.augustā. Kvalifikācija jeb prologs sāksies plkst.13.00 pēc Latvijas laika.

Diemžēl neviens cits no mūsējiem dalībnieku pulku nepapildinās, līdz ar to ies secen cerētā dalība komandu sprintā. Taču Artūrs nebūs vienīgais no latviešiem, kas piedalīsies šajā čempionātā. Uz Auri/Kristiansundu dosies arī viņa novadnieks Mārtiņš Niklass, kurš būs čempionāta tehniskais delegāts, kas ir galvenā atbildīgā persona par sacensību sarīkošanu un norisi atbilstoši FIS (Starptautiskās slēpošanas federācijas) noteikumiem. Un tā nav nejaušība, ka tieši Mārtiņam uzticēts šis atbildīgais pienākums, jo ar savu ieguldīto darbu sacensību organizēšanā, ar starptautisku semināru apmeklēšanu un tehniskā delegāta pienākumu pildīšanu pašmāju un starptautiskajās sacensībās, viņš sevi ir apliecinājis. Lai abiem veicas savā specialitātē, un gaidīsim labas ziņas no Norvēģijas.

  +2 [+] [-]

, 2011-08-08 10:23, pirms 10 gadiem
Artūrs parādīs labāko sniegumu un pārvarēs kvalifikāciju. Lai ātri ripo

  +1 [+] [-]

, 2011-08-08 11:07, pirms 10 gadiem
Ļoti grūts uzdevums, bet ja nestādīs augsts mērķus, tad progresa nebūs. Veiksmi!

     [+] [-]

, 2011-08-08 15:36, pirms 10 gadiem
Nekādi netā nevaru atrast sacensību dalībnieku sastāvus. It kā daži pasaules elites slēpotāji piedalīšoties.