Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Edvīns Silovs: "Ātrslidošanas federācija atdalīsies, ja LSA to ignorēs"

Andris Liepa
Andris Liepa

Edvīns Silovs: "Ātrslidošanas federācija atdalīsies, ja LSA to ignorēs"
Roberts Zvejnieks
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas Ātrslidošanas federācija (LASF) atdalīsies no Latvijas Slidošanas asociācijas (LSA), ja šīs organizācijas valdē netiks līdzvērtīgā skaitā ievēlēti abu disciplīnu pārstāvji, portālam Sportacentrs.com pastāstīja LASF vadītājs Edvīns Silovs.

Kā skaidroja Silovs, Starptautiskā Slidošanas federācija (ISU) iedalās daiļslidošanā un ātrslidošanā, otrajā no šīm klasēm esot arī šorttrekam. Ja ISU valdē ir vienāds locekļu skaits no abām disciplīnām, LSA valdē šobrīd atrodas tikai daiļslidotāji.

"Mēs tiekam ignorēti. Ar mums neviens nerunā, ar mums nediskutē, neprasa mūsu viedokli. Jaunumi tiek pieņemti aizmuguriski," izteicās Silovs, kurš atklāja, ka Ātrslidošanas federācija izveidota 2012.gadā. Jau tobrīd bijusi vēlme atdalīties, tomēr notikusi LSA vadības maiņa, līdz ar to vairākus gadus abas organizācijas dzīvojušas draudzīgi.

"Līdz 2016. gadam visus šorttreka jautājumus uzticēja mums, bet kopš tā laika ar Ventspils amatpersponu palīdzību tiekam ignorēti - jautājumus sāka lemt LSA valde, nekonsultējoties ar šorttrekistiem jeb mani, Evitu Krievāni vai Jelgavas Sporta skolu," stāstīja Silovs.

Jautājums par LASF atdalīšanos aktuāls kļuvis šīs nedēļas sākumā. Pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), LSA, Ventspils pilsētas un šorttrekista Roberto Puķīša sarunām, kurā sportists tika pārliecināts arī turpmākstartēt zem Latvijas karoga, iesaistītās puses nolēma, ka par Latvijas šorttreka izlases direktoru tiks apstiprināts kādreizējais soļotājs, Tukuma ledus halles direktors un LSA valdes loceklis Modris Liepiņš. Tomēr tagad lēmums ir apturēts.

"Savulaik Tukumā noorganizēju ISU attīstības nometni, kur Helmuts (Edvīna Silova aizsaulē aizgājušais dēls) mēnesi mācīja šorttrekistus. Tā ir vienīgā Liepiņa saistība ar šottreku," saka Edvīns Silovs, kurš atzīst, ka viņa viedoklis notikušajās sarunās nav ticis uzklausīts. "Es netieku informāts par neko, manu viedokli neprasa. Tā saucamais šorttreka izlases direktors Modris Liepiņš pat nebija pagājušajā nedēļas nogalē ieradies uz Ventspilī notikušo junioru Eiropas kausa finālu."

Kā stāstīja Silovs, šo sacensību rīkošanas tiesības viņš izcīnījis kā Ātrslidošanas federācijas prezidents. "Tāpat bija arī ar 2008. gadā Ventspilī notikušo Eiropas čempionātu. Finansiāli nedaudz palīdzēja Ventspils, bet visu pārējo naudu sacensību rīkošanai iedeva ISU."

"Lēmums par atdalīšanos ir spēkā kopš 2012. gada, bet cerēju, ka nebūs vajadzīgs to realizēt. Mans piedāvājums ir, ka līdzīgi kā ISU arī LSA valdē proporcionāli jābūt abu veidu pārstāvjiem. Šim piedāvājumam dailslidotāji nepiekrīt, jo uzskata, ka viņiem ir vairāk klubu un jābūt lielākai teikšanai," stāstīja Silovs. "Sasauksim savus biedrus un pamazām iesim uz atdalīšanos - informēsim ISU, LOK, Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP). Tāpat sniegsim sūdzību ISU, jo nedrīkst būt tā, ka Slidošanas asociācijas valdē nav neviena ātrslidotāja. Neredzu citu iespēju - vai nu LSA valde sastāvēs no divām vienādām daļām, vai arī dalāmies."

Silovs atgādināja, ka nesenajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ātrslidotājs Haralds Silovs, kā arī šorttrekisti izcīnījuši ceturto, desmito un arī divas 11. vietas.

Tikmēr, runājot par skandālu ar Puķīti, Silovs, kurš pats piedzīvojis šorttrekista rupjības, pauda, ka sportists ir sakūdīšanas upuris.

"Visi skandāli ir sakūdīšanas rezultāts - līdz Roberto nenonāca pareiza informācija, viņš saņēma izkropļotus faktus un tika kūdīts pret Evitu," saka Silovs.

Puķītis iepriekšējās nedēļās bija sacēlis pamatīgu vētru Latvijas šorttreka sabiedrībā, attieksmes un personīgu nesaskaņu dēļ izsakot vēlmi vairs nepārstāvēt Latviju un pieņemt citas valsts pilsonību. Sākotnēji kategorisko lēmumu Puķītis vēlāk mīkstināja, piekrītot dialogam ar Latvijas sporta dzīves vadītājiem, un vakar viņš apstiprināja, ka vairāki ierosinājumi un vēlmes tikušas pieņemtas. 23 gadus vecais šorttrekists, kurš Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieguva 11. vietu 1000m distancē, iepriekš Latvijas Televīzijā bija norādījis, ka gatavs palikt izlasē, ja to vairs nevadīs Evita Krievāne, ar kuru viņam ir personīgas nesaskaņas.

"Jāizbreidz šī ņemšanās un Roberto jāsaprot, ka viņš vairs nav vienīgais Latvijas šorttrekists. Jāizbeidz šī apvainošanās un jāsāk viss no sākuma, pakļaujoties noteikumiem, kādi tiek izstrādāti," izteicās Silovs, atbalstot treneru Krievānes un Stjuartu Horspūlu treneru komandu. "Ar Stjuartu noslēgts līgums līdz Pekinai. Arī tad, ja tiktu iecelts kāds jauns ārzemju treneris, viņš nostrādātu līdz Pekinas olimpiskajām spēlēm un tad aizietu prom. Kas paliktu vietā? Evita ir no šejienes sākusi, viņai ir griba trenēt un viņai sanāk. Sadarbībā ar Stjuartu viens no punktiem ir radīt treneru sistēmu. Viņš šeit nav atbraucis pelnīt naudu un mēs nevaram viņam samaksāt, ko piedāvātu citas valstis. Viņa mērķis ir aizvest Latviju līdz olimpiskajam pjedestālam un tas ir iespējams."

Silovs pauda, ka Puķītim šobrīd ir konflikts ar pilnīgi visu Latvijas šorttreka sabiedrību. "Neesmu ar viņu runājis kopš brīža, kad viņš mani nosauca par slimu. Iepriekš viņš atvainojās visiem, kuriem darījis pāri savā ārzemju treniņu grupā, un domāju, ka tāds pats ceļš jāiet šeit - mēs neviens neesam pret viņu, viņš ir labs sportists, bet jāsaprot, ka nav pats labākais. Mums šobrīd visi sportisti ir uz vienas starta līnijas."

  +2 [+] [-]

, 2018-03-27 18:43, pirms 4 gadiem
Piemet, piemet pagalīt...
Tam puķītim ar likumu vajadzētu aizliegt jebkad vēl uzvilkt slidas un kāpt uz ledus. Nu tīri no drošības viedokļa, tāds cirvis tak ar galvu sāks sist bortos caurumu, ja kāds sakūdīs Bortu žēl

     [+] [-]

, 2018-03-27 19:12, pirms 4 gadiem
grūti iztēloties ,ka tam Stjuartam , kuram ir panākumi šortrekistu trenēšanā , trenē latviešu šortekistus nesaņemot algu.
šķiet visi slidotāji cenšas kā var tagad lai viņiem pievērš ar uzmanību , jo rezultāti ir parādījušies

  -2 [+] [-]

, 2018-03-27 21:12, pirms 4 gadiem
Edvīn, ne tik strauji! Visu cieņu ātrslidošanai un šorttrekam bet kā var prasīt valdē vienādu pārstāvību, ja no 25 biedriem 4 pārstāv ātrslidošanu bet pārējie daiļslidošanu? Skaidrs, ka valdē jābūt pārstāvim un jābūt atsevišķai komisijai, kura risina ar ātrslidošanu un šorttreku saistītos jautājumus. Bet kur bija ātrslidotāji, kad vēlēja valdi? Neticu, ka daiļsslidotāji baigi gribēja uzņemties visu atbildību par ātrslidošanas lietu virzību!

  -1 [+] [-]

, 2018-03-28 18:35, pirms 4 gadiem
Hm,soļotājs par šorttrekistu direktoru.Funkcionāram jau it kā nav jābūt dotā sporta veida sportistam,bet nu uz vienām no vadošajām sacensībām jau tīrās intereses dēļ būtu bijis jāatbrauc.Kaut kā ož pēc čomu būšanas un vēlēšanos tikt pie siles.