Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Eiduka Pasaules kausa posmā skiatlonā iegūst 44. vietu

Agris Suveizda

Eiduka Pasaules kausa posmā skiatlonā iegūst 44. vietu
Patrīcija Eiduka. Foto: Parkkinen/Newspix24/SIPA/Scanpix

LETA. Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Pasaules kausa (PK) skiatlona sacensībās (7,5 kilometri klasiskajā stilā + 7,5 kilometri brīvajā stilā) izcīnīja 44.vietu.

Eiduka pirmos 7,5 kilometrus klasiskajā stilā veica 22 minūtēs un 46,4 sekundēs, līderei Terēzei Juheugai no Norvēģijas zaudēdama divas minūtes un 16 sekundes, kas tobrīd deva 45.vietu. Atlikušos 7,5 kilometrus brīvajā stilā latviete pievarēja nedaudz ātrāk nekā 22 minūtēs un no līderes summā atpalika trīs minūtes un 57,9 sekundes, kas ļāva ieņemt 44.pozīciju starp 55 sportistēm, kuras sasniedza finišu. Latvijas slēpotāja par savu sniegumu nopelnīja 138,47 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) reitinga punktus. Starp U-23 vecuma sportistēm Eiduka izcīnīja 11.vietu.

Par sacensību uzvarētāju sestdien tika kronēta Juheuga, kura jauktā stila distanci mēroja 40 minūtēs un 5,2 sekundēs, otrās vietas ieguvēju un pērnās sezonas čempioni Ingvildu Estbergu apsteidzot par 15,5 sekundēm. Bronza pēc fotofiniša apskates tika piešķirta Terēzai Štadloberai no Austrijas, kura uzvarētājai piekāpās par 15,6 sekundēm. Pasaules kausa kopvērtējuma vicelīdere Heidi Venga savai tautietei zaudēja 23,9 sekundes, ieņemdama septīto vietu. Pozīciju augstāk bija Krievijas sportiste Natālija Ņeprajeva, kura bija par 0,5 sekundēm ātrāka par Vengu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1539 punktiem ir Juheuga, kura par 543 punktiem apsteidz Vengu, bet par 552 punktiem - Ņeprjajevu. Eiduka ar četriem punktiem atrodama 97.vietā.Eiduka svētdien Čehijā ieņēma 43.vietu Pasaules kausa sacensībās desmit kilometru iedzīšanā klasiskajā stilā. Savukārt dienu iepriekš desmit kilometros brīvajā stilā Eiduka izcīnīja 27.vietu un kā pirmā no Latvijas distanču slēpotājām tika pie punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā.

Iepriekšējā sezonā Lielos kristāla globusus ieguva norvēģi Juhaness Klēbu un Ingvilda Estberga.

Izmantotie resursi:
LETA