Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

Latvijas sportisti gatavi cīņām Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas sportisti gatavi cīņām Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā
Foto: Dainis Caune/žurnāls “Sports”

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles norisināsies Šveices pilsētā Lozannā un savu sportisko meistarību pārbaudīs vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm. Latvijas delegācijas sastāvā ir iekļauti 30 talantīgākie jaunie ziemas sporta veidu sportisti, kuri piedalīsies deviņos sporta veidos. III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. līdz 22. janvārim.

Šodien, 3. janvārī “Elektrum Olimpiskajā centrā” norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas prezentācijas pasākums, kura laikā jaunieši viens ar otru iepazinās, uzzināja praktisku informāciju, kas būs jāņem vērā Olimpisko spēļu laikā, noklausījās semināru par dopingu un kontroles procedūrām, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nosauca Latvijas delegācijas karognesēju Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

“Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas karognesējs III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem kalnu slēpotājiem Kristofers Gulbis”, tā prezentācijas pasākumā paziņoja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Novēlu visiem Latvijas jaunajiem sportistiem sasniegt savas karjeras augstākos sasniegumus, izbaudīt Olimpisko gaisotni un mājās atgriezties motivētiem turpināt iesākto”.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki piedalīsies 9 sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 30 sportisti. Lielākā pārstāvniecība būs kamaniņu sportā, kur būs pilna komanda – septiņi sportisti, biatlonā startēs seši sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs bobslejā un skeletonā, distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startēs attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalīsies četri sportisti, šorttrekā – divi, bet viena pārstāve būs 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiks veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve būs vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši un godalgotas vietas izcīnījuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en

Latvijas delegācijas sastāvs

Sporta veidsSportistiDelegācija
BiatlonsAleksandrs KuzņecovsPjotrs Sardiko
Imants MaļinaArvis Liepiņš
Ņikita KondrašovsAnžela Brice
Līva Šahno
Signe Miķelsone
Anastasija Ņedaivodina
BobslejsRenārs GrantiņšJānis Ķipurs
Loreta Beķerniece
SkeletonsElvis VeinbergsGints Dzērve
Annija Miļūne
KamanasGints BērziņšZintis Šaicāns
Kaspars RinksPēteris Cīmanis
Arvis LiepiņšIngrīda Amantova
Zane Kaluma
Justīne Maskale
Viktorija Ziediņa
Selīna Elizabete Zvilna
Distanču slēpošanaLauris KaparkalējsDainis Vuškāns
Aleksandrs Artūrs ĻūļeGuntars Namsons
Samanta Krampe
Kristīne Brunere
Kalnu slēpošanaKristofers GulbisStefans Šilds
Dženifera ĢērmaneRenārs Doršs
ŠorttreksMāris Jānis ŠternmanisJēkabs Saulītis
Anna Jansone
HokejsJeļizaveta StadņikaMiks Golubovičs
KērlingsRičards VondaRaimonds Vaivods
Eduards Seļiverstovs
Anna Lasmane
Ērika Patrīcija Bitmete

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs

     [+] [-]

, 2020-01-03 15:52, pirms 3 gadiem
Bobslejus viņi tur pa vienam stums jo nav uzrakstīti stūmēji.

  +1 [+] [-]

, 2020-01-03 16:27, pirms 3 gadiem
Witslenamitea rakstīja: Bobslejus viņi tur pa vienam stums jo nav uzrakstīti stūmēji.
jap,pa vienam