Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas čempionātā un FIS klasiskajā stilā dominē igauņu otrā izlase

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas čempionātā un FIS klasiskajā stilā dominē igauņu otrā izlase
I.Bikše. Foto:Infoski.lv

Sestdien Latvijas čempionāta pirmajā posmā distanču slēpošanā, kam ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statuss, 10km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu 36 dalībnieku vidū 5.vietu ieguva Latvijas labākais pārstāvis Indulis Bikše, kurš uzvarētājam Marti Himmā no Igaunijas zaudēja pusotru minūti. Dāmām 5km bija daudz mazāka konkurence un pirmo vietu ieguva juniore Krista Razgale. Kopumā visās grupās startēja pie 200 dalībniekiem, kas klasiskajam stilam ir ļoti daudz.

Vīriešiem 10km (4x2,5km) distancē klasiskajā stilā piedalījās 36 slēpotāji no visām trim Baltijas valstīm. Favorītu lomā bija Igaunijas pasaules kausu izlases tuvākā rezerve. Jau no paša sākuma vadībā izvirzījās Marti Himmā, kurš līdzīgi kā nupat „Tour de ski” 10km klasikas posmā uzvarējušais kazahs Aleksejs Poltoraņins izvēlējās „stumšanās” taktiku uz „no wax” slēpēm. Un šī taktika atmaksājās, jo Himmā savu pārsvaru ar katru apli palielināja un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, distanci veicot 25:50,8 un tuvāko konkurentu apsteidzot par 50 sekundēm. Līdzīgā cīņā par trešo vietu Madis Vaikmā par 2,5 sekundēm beigās bija ātrāks nekā Mortens Priks.
Klasiskajā stilā vislielākās cerības saistījās ar Induli Bikši, kurš labākā statusu mūsējo vidū attaisnoja, taču ar igauņiem līdzvērtīgi nevarēja pacīnīties. Indulis no uzvarētāja atpalika 1:32 un ieņēma piekto vietu, līdzīgā cīņā beigās par sešām sekundēm apsteidzot labāko lietuviešu slēpotāju Modestu Vaičuli. Tā kā uzvarētājs Himma bija ļoti ātrs un radīja lielu atstarpi ar pārējiem konkurentiem, tad Induļa iegūtie 113 FIS punkti nebija tik labi, kādus bija cerēts iegūt FIS sacensībās Latvijā. Indulis pēc starta atzina, ka spējis pareizi sadalīt spēkus un beigās principiālā cīņā pārspēt lietuvieti, tomēr labākā forma tiek gatavota uz pasaules junioru čempionātu, tāpēc sestdien klasikā nav izdevies parādīt labāko sniegumu. Svētdien slidsolī viņš cer uz labāk nostartēt. Savukārt, Marti Himma nebija cerējis uz uzvaru, kur nu vēl tik pārliecinošu. Viņam ļoti patikušas sacensības, organizācija, trase un ir guvis pozitīvas emocijas Latvijas čempionātā Priekuļos.
Otrs labākais no Latvijas slēpotājiem bija olimpietis Jānis Paipals, kurš uzrādīja 10.laiku, no uzvarētāja atpaliekot 2:55, bet no Induļa 1:23. Aiz Jāņa pāris sekundes bija divi talsinieki – Juris Damškalns un Kārlis Vanags, kuru savstarpējā cīņā par 2 sekundēm ātrāks bija Damškalns. Abi talsinieki, kuri pamatā ir biatlonisti, bet bieži piedalās Latvijas čempionāta posmos, it īpaši Damškalns, kurš ir piedalījies arī divos pasaules čempionātos slēpošanā, labi veica priekš sevis ne tik ierasto klasisko stilu un arī nopelnīja sev diezgan pieklājīgos 160 FIS punktus.
Dāmām arī piedalījās trīs valstu pārstāves, bet ne no visām Baltijas valstīm, jo atšķirībā no vīriešiem trūka spēcīgās Igaunijas slēpotājas. Toties neiztika bez sava veida eksotikas, jo bija pārstāvēta futbola un volejbola lielvalsts Brazīlija, kuras pārstāve ierindojās noslēdzošajā 14.vietā, taču par Priekuļiem un Latviju viņai noteikti paliks ļoti pozitīvas atmiņas, jo pirmo reizi karjerā ieguva zem 400 FIS punktiem un ar to izpildīja savas federācijas prasību dalībai pasaules čempionātā Zviedrijā pēc mēneša.
Cīņa par uzvaru izvērtās starp abām S18 grupas pārstāvēm Razgali un jaunāko sacensību dalībnieci Patrīciju Eiduku. Šoreiz pārāka izrādījās Krista, kura Patrīciju apsteidza par 7 sekundēm. Godalgoto trijnieku noslēdza Laima Klauža, kura no uzvarētājas atpalika 39 sekundes, bet par trim apsteidza lietuvieti Silviju Adomoniti. Mūsu jaunajām slēpotājām, kurām FIS reitings ir virs 300 punktiem (abu reālais varējums ir labāks par reitingu, jo nepietiekošo sacensību skaita dēļ reitingam ir piemērots soda koeficients – aut.piez.), ļoti paveicās iegūt priekš sevis neierasti ļoti augstus punktus – attiecīgi 140,8 un 146 FIS punkti, jo nebija neviena spēcīga ziemeļu kaimiņu pārstāves, kas pēdējos divus gadus ir bijušas Priekuļos, kā arī palīdzēja šai situācijai ļoti pretimnākošie FIS noteikumi. Protams, slēpotājām ir liels prieks par šādiem punktiem, taču jāatceras, ka vēl daudz jāstrādā, lai šādus punktus iegūtu EJOF, pasaules junioru čempionātā vai, piem., FIS sacensībās ziemeļvalstīs.

Rezultāti: 1) vīrieši 10km klasikā: infoski.lv
2) sievietes 5km klasikā: infoski.lv