Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2983, Did:0, useCase: 3

Latvijas U18 volejbolisti visos setos izsēj pārsvaru un Siguldā zaudē arī Beļģijai

Agris Suveizda

Latvijas U18 volejbolisti visos setos izsēj pārsvaru un Siguldā zaudē arī Beļģijai
Foto: CEV

Vēl vienu zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā posmā Siguldā piedzīvojusi Raimonda Liniņa vadītā Latvijas U18 volejbola izlase, kas šovakar trijos setos ar 23:25, 22:25, 25:27 piekāpās Beļģijai.

Pirmo setu labāk sāka Latvija, kas seta vidū ieguva pat sešu punktu pārsvaru (14:8, 15:9). Beļģija no 15:19 panāca izlīdzinājumu 20:20, no 21:22 pārņēma vadību ar 24:22 un seta galotnē tomēr uzvarēja ar 25:23, pēdējo punktu ar uzbrukumu no ceturtās zonas gūstot Evanam Dubru.

Otro setu Latvija sāka ar 5:0 izrāvienu pēc Mārtiņa Skudras bloka vienatnē pret Robi Devrīsi un atkal seta vidū bija priekšā ar 15:9, taču atkal izlaida iniciatīvu – beļģi no 14:17 panāca 21:19 un uzvarēja ar 25:22. Trešajā setā jau bija Latvijas kārta lauzt cīņas gaitu, no 13:15 panākot 21:17, taču Beļģija atguvās arī šoreiz (22:22), atspēlēja setbumbu un izmantoja otro mačbumbu - 27:25.

“Šodien spēlējām daudz labāk un pārliecinošāk nekā vakar. Nedaudz uzlabojām serves uzņemšanu, taču setu galotnēs atkal piekāpāmies. Pirmos divus setus bijām sešu punktu vadībā, un tādi seti ir jābeidz ar uzvaru. Ja mēs to nevaram, tad mēs nevaram vinnēt tādus pretiniekus. Beļģiem bija jāpasvīst, varējām viņus vinnēt, bet to neizdarījām,” spēli komentēja Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Raimonds Liniņš. “Setu galotnēs beļģi uzvarēja ar agresivitāti un pārliecību par saviem spēkiem. Mēs kādā brīdī varbūt nenoticējām sev, spēlējām piesardzīgāk un tāpat kļūdījāmies. Vajadzēja saglabāt agresīvu spēli, varbūt pat vairāk riskēt.”

“Ukrainas izlases spēlē nekas kopš mūsu pārbaudes cīņas pirms turnīra nav mainījies. Viss ir zināms, bet, tā kā rīt šī spēle mums neko lielu neizsaka, visticamāk mēģināsim atpūtināt vienu no komandas līderiem Tomasu Silavu, kuram ir ieplīsis vēdera muskulis. Cīnīsimies ar to sastāvu, kas mums ir,” par Latvijas izlases pēdējo pretinieci Ukrainu saka Latvijas izlases treneris.

“Mēs zinājām, ka pretinieks ir spēcīgs, taču laukumā darījām visu, kas bija mūsu spēkos, un tas ir labs rezultāts,” teica Beļģijas komandas rezultatīvākais spēlētājs Robe Devrīse. “Tas, ka kvalificēsimies finālturnīram, vēl nav droši, bet, ja rīt spēlēsim labi, mēs kvalificēsimies.”

Rītvakar plkst. 18.00 Latviju gaida cīņa par trešo vietu grupā pret Ukrainu.

Atlases pirmajā kārtā Daugavpilī Latvija ieņēma trešo vietu, uz finālturnīru tiekot Polijai, bet otrajā kārtā ceļazīmes iegūs grupu uzvarētājas un četras no piecām otro vietu īpašniecēm. Bez mājinieces Itālijas finālturnīram kvalificējušās Islande, Melnkalne, Polija, Slovēnija, Somija un Spānija. Finālturnīrs no 2026. gada 7. līdz 18. jūlijam norisināsies Itālijas pilsētās Porto Sandžordžo un Sanbenedeto del Tronto. Izlasēs spēlē ne agrāk par 2009. gadu dzimušie.

D grupa

VKomandaU-ZSetiPunktiP
1.Nīderlande2-06:2197:1756
2.Beļģija2-06:2177:1725
3.Ukraina0-23:6193:1981
4.Latvija0-21:6154:1760

Latvijas U18 izlase: cēlāji - Kristers Elksnis (Jēkabpils Sporta skola), Mārtiņš Jaundžeikars (Murjāņu Sporta ģimnāzija), pirmais temps - Ņikita Livča (Jēkabpils Sporta skola), Mārtiņš Skudra (Murjāņu Sporta ģimnāzija), Toms Emīls Stalidzāns (Rīgas Volejbola skola), otrais temps - Tomass Silavs (Romas “Fenice”, Itālija), Emīls Lapsalis (Moncas “Vero Volley”, Itālija), Renārs Lasmanis, Ernests Pastars, Ričards Birža (visi Murjāņu Sporta ģimnāzija), diagonāles – Artis Andrejevs (Murjāņu Sporta ģimnāzija), Aksels Marks Džeriņš (Liepājas Sporta spēļu skola), libero - Olivers Pope un Niks Ameļkovičs (abi – Murjāņu Sporta ģimnāzija).

Izmantotie resursi:
https://www-old.cev.eu/Competition-...

     [+] [-]

, 2026-03-28 22:05, pirms mēneša
Izlase bez rakstura,bez normāla trenera un rezultāts likumsakarīgs.