Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Francijas volejbolisti sasniedz PČ ceturtdaļfinālu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Francijas volejbolisti sasniedz PČ ceturtdaļfinālu
Foto: CEV

LETA. Francijas vīriešu volejbola izlase pirmdien Polijā sasniedza šī gada pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.

Pašreizējie olimpiskie čempioni un Nāciju līgas uzvarētāji francūži smagā piecu setu cīņā astotdaļfinālā ar 3-2 (25:17, 21:25, 26:24, 22:25, 18:16) pārspēja Japānas izlasi.

Rīt ceturtdaļfinālā Francijas izlase tiksies ar Itālijas valstsvienību, kas cīņā par vietu labāko astotniekā ar 3-1 sestdien pārspēja Kubas volejbolistus.

Vēl divos ceturtdaļfināla pāros rīt Slovēnija tiksies ar Latvijas speciālista Uģa Krastiņa vadīto Ukrainas izlasi, bet parīt pagājušā čempionāta uzvarētāja Polija spēlēs ar ASV.

Pēdējais ceturtdaļfināla pāris tiks noskaidrots šovakar - astotdaļfinālā tiksies Serbija ar Argentīnu un Brazīlija ar Irānu.

Izslēgšanas cīņās iekļuva savās grupās pirmo vietu ieņēmušās Itālija, Serbija, Polija, Brazīlija, Francija un Nīderlande, otro vietu ieņēmušās Slovēnija, ASV, Turcija, Ukraina, Japāna un Irāna, kā arī četras labākās trešo vietu ieņēmušās komandas Argentīna, Kuba, Vācija un Tunisija.

Pasaules čempionātā 24 komandas sadalītas sešās grupās. Pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas iekļuva astotdaļfinālā, lai pēc tam izslēgšanas spēlēs noskaidrotu medaļniekus.

Sākotnēji čempionātu bija paredzēts aizvadīt Krievijā, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Krievijai šīs tiesības tika atņemtas. Kara izraisīšanas Ukrainā dēļ arī Krievijas komanda ir diskvalificēta no pasaules čempionāta, šo vietu ieņemot Ukrainai, kura bija augstākajā vietā pasaules rangā.

Pasaules meistarsacīkstes notiek Slovēnijā un Polijā.

Čempionāts beigsies 11.septembrī.

Izmantotie resursi:
LETA