Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2668, Did:0, useCase: 2

Virtuālās realitātes varoņi - Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs. Foto: Reuters/Scanpix
21

Matulis prāto par attālinātu līdzjušanu un lielo sporta kā tādu

Mana sporta līdzjutēja jaunība pagāja padomju laikos, kad Latvijas TV translēja lielāko daļu no mūsu sporta spēļu komandu spēlēm, bet, protams, ne pilnīgi visas. Kopš 1973. gada rudens biju itin cītīgs “Dinamo” hokeja, “Radiotehniķa” volejbola, VEF un TTT basketbola, “Celtnieka” handbola un “Daugavas” futbola spēļu apmeklētājiem. Dažkārt, lai tiktu uz VEF spēlēm “Daugavas” sporta namā, bija jāpastāv rindā pēc biļetēm, bet iesākumā biļetes uz “Dinamo” spēlēm pārsvarā pirku no rokas. Svētdienās, kad tirgoja atlikušās stāvvietas Sporta pilī, tās pazuda pusstundas laikā, tāpēc drošāks un racionālāks bija variants kādu stundu pirms spēles “ganīties” “Bērnu pasaules” rajonā, kur par pieckārtīgu uzcenojumu – pieciem rubļiem – kāds spekulants noteikti pārdeva “lieko” biļeti. Piecu studiju gadu laikā bija tikai viens gadījums – kāda spēle ar ACSK, kad netiku pilī uz spēles sākumu. Jo neviens biļeti nepārdeva pat par cēneri...
"Dinamo" virsvadonis Ģirts Ankipāns nu jau ierastā pozā. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
8

Kaut ātrāk pienāktu marts... bez “Dinamo”

Vēl četras mājas spēles Rīgā, tikpat Tālajos Austrumos un pati sūdīgākā Rīgas “Dinamo” sezona būs beigusies. Ja nenotiktu izmisīgā cīņa ar Minskas “Dinamo” par pašu pēdējo vietu visā KHL, varētu jau mest arī dvieli ringā, lai puikas beidz šo izrādi, kas, kā no malas šķiet, viņiem pašiem sen noriebusies. Tur tiešām vajag “talantu”, lai pusotru (!!!) spēli jeb 45 vairākuma iespējas nomuļļātu bez vārtu guvuma.
Bobs Hārtlijs. Foto: www.hawk.ru
2

Miljonāri arī KHL spēlē vislabāk

Jau kopš 2008. gada rudens KHL runā, ka kaut kad varētu tikt publiskoti spēlētāju algu saraksti, taču šī tēma joprojām ir tabu. It kā Krievijas bandīti perfekti nezinātu, cik kurš hokejists pelna! Laiku pa laikam notiek datu noplūde, kaut normāli būtu, ja arī jebkurš hokeja fans varētu salīdzināt spēlētaja algas ar laukumā padarīto. Jo arī Latvijā cilvēki itin bieži uzstāj, ka pat "Dinamo" spēlētājiem maksā par daudz... Kaut salīdzinot ar KHL oligarhiem, tā ir gandrīz sīknauda.
Latvijas Handbola federācijas sacensību direktors Renārs Līcis (no kreisās), prezidents Mārtiņš Bičevskis un ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks
Foto: Paula Čurkste, LETA
8

Matulis prāto par handbolu un latviešiem

Ja žurnālists sešus gadus vismaz reizi mēnesī “prātojis”, tad laikā, kad vairs it kā nav lielas vajadzības to darīt, šķiet, ka kaut kā tomēr pietrūkst. Kaut pats savu rubriku “Sporta Avīzē” sarunās biežāk saucu par Matuļa murgiem. Ja nenotiks kaut kas neparedzēts un no manis neatkarīgs, tad turpmāk reizi mēnesī šāds prātojums (murgojums) būs atrodams “Vienos vārtos”. Tā kā mans pirmais publicētais raksts 1983. gada 1. aprīlī bija par handbolu un pirmais kolēģis, kuru iepzinu sporta zālē, bija Anatolijs Kreipāns, tad tikai loģiski, ka arī “VV” debitēšu handbola druvā.
Teodors Bļugers. Foto: AP/Scanpix
1

Labākais uzbrucējs? Bļugers un Girgensons

Latvijas hokeja dzīve tiešām ir raiba kā dzeņa vēders. Vai precīzāk – kā zebras mugura, kur balto strīpu allaž nomaina melnā. Šis salīdzinājums jo spilgti attiecas uz mūsu hokeja uzbrucējiem. Ja vieniem izdevusies ļoti laba sezona, tad otri nekādi nespēj iedabūt ripu vārtos, vai pat netiek pie bīdīšanas. Kaut iepriekšējā sezona radījusi cerības, ka mazliet vēl progresējot iespējamas lielas lietas.
Jānis Kalniņš un Kristers Gudļevskis. Foto: Raimonds Volonts/dinamoriga.lv
13

Kalniņš pret Merzļikinu: kurš labāks?

Nu, kā gan drīkst salīdzināt NHL vārtsargu ar kādu, kurš spēlē tikai “kolhoza” līgā? Attiecībā uz Helsinku “Jokerit” gan vārdu savienojums “kolhoza līga” netiek tik plaši apsmiets, kā jebkurā citā KHL komandā, bet katram “īstam” latvietim ir skaidrs, ka pati kolhoznieciskākā komanda ir Rīgas “Dinamo”. Kāds kolēģis, bijušais sporta žurnālists, pat ieteica, lai taču es reiz beidzot rakstīt par to čekas komandu! Kas kropļojot visu Latvijas sportu! Šis gan būs mans tradicionālais pusgada Latvijas hokejistu rangs. Sākot ar vārtsargiem.
Lauris Dārziņš un Brendons Makmilans
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
2

"Dinamo", kas vieno un šķeļ Latviju

Rīgas “Dinamo” aizvadījis kārtējo piecu spēļu nogriezni. Četras no tām – ar “Vitjaz” Podoļskā (1:4), Sočiem (3:2, OT) un “Severstaļ” (2:1, OT) izbraukumā, kā arī 0:1 ar “Severstaļ” Rīgā bija briesmīgas, taču tabulā pienesa klāt četrus punktus. Viena – ar SKA Rīgā (3:5) vismaz divas trešdaļas, kamēr veseli bija Oskars Bārtulis un Kristaps Zīle, ļoti laba, bet beigās tomēr nulle punktu. Taču, neraugoties uz vietu tabulā, tautai Latvijā KHL hokejs joprojām ir iecienītākā no sporta izklaidēm.
6

Kas ir Beskašnovs?

Principā mani reti kas spēj pārsteigt, taču viņdien pēc sarunas ar diviem gados jaunajiem Rīgas "Dinamo" hokejistiem es biju mazliet pārsteigts. Mēģinājis apskaidrot, kādas būtu Beskašnova trenēšanas un audzināšanas metodes, sarunas beigās tiku pārsteigts ar jautājumu: "Kas ir Beskašnovs?" Neesmu snobs, kurš uzskata, ka katram hokejistam jāzina Latvijas hokeja vēsture no A līdz Z, taču, vai "Dinamo" un Latvijas izlasē spēlējošajiem jaunajiem hokejistiem būtu jāzina Beskašnovs, Balderis, Hendelis? Un kur lai viņi par to uzzina? Latvijas Hokeja federācijas sausajā statistikas iedaļā? Pirms 21 gada izdotās Aiņa Ulmaņa grāmatas "Melnās ripas bruņinieki" interneta versijā? Ir šur tur hokeja hallēs Ēvalda Grabovska stendi par mūsu hokeja vēsturi, bet ar to ir stipri par maz, lai nezustu mūsu varoņi no tautas atmiņām.
Vārtsargs Andrejs Makarovs ar Rīgas "Dinamo" guvis jau trīs uzvaras. Foto: Romāns Kokšarovs/F64
1

Vai "Dinamo" tuvojas "play-off"?

Rīgas “Dinamo” meistari aizvadījuši kārtējo piecu spēļu nogriezni, tajā izcīnot tikpat punktu (6) kā iepriekšējās 11 spēlēs. Vai “Dinamo” hokeja kvalitāte jau tuvojas tam hokejam, ar kuru varētu pretendēt vismaz uz 8. vietu Rietumos? Sist uzvaras bungas laikam vēl priekšlaicīgi, taču seši punkti ir seši punkti un kaut joprojām visā līgā esam pēdējā vietā, distance no priekšā skrejošajiem ir sadilusi. Vai tā sadils vēl vairāk pēc divām mājas spēlēm ar “Ņeftehimik” un “Traktor”? Cerības ir.
Juliuss Šuplers un Artis Ābols. Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

No Šuplera līdz Ankipānam: kurš veiksmīgāks?

No Rīgas “Dinamo” pirmā trenera Jūliusa Šuplera atceros daudzas tēzes, no kurām viena bija šāda: “Nav labu vai sliktu treneru, ir veiksmīgāki un mazāk veiksmīgi.” Šo 11 gadu un jaunās sezonas griezumā pans Jūliuss ir bijis pats veiksmīgākais “Dinamo” vadonis, bet pats neveiksmīgākais bijis Sandis Ozoliņš, ar kuru kā galveno treneri dinamieši zaudēja 14 (!) no 16 spēlēm.
Kristers Gudļevskis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
3

Kristeru aizstāvot

Daudziem Rīgas “Dinamo” un Latvijas hokeja izlases faniem svētdienas vakars bija lieliem pārsteigumiem bagāts. Kā tad tā? Tikko galvenais treneris un ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns bija izteicies, ka vārtsargi nav galvenā problēma, bet te badāc! “Dinamo” atbrīvo KHL 44. labāko vārtsargu Kristeru Gudļevski, kurš vidēji spēlē zaudē 3,45 vārtus. Ar piekto sliktāko atvairīto metienu procentu līgā – 86,3. Tad nu gan baigais brīnums! Principā šāda notikumu gaita bija vairāk nekā gaidīta, jo, patīk tas kādam vai nepatīk: Kristers nav KHL kluba pirmais vārtsargs...
Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs un Uvis Balinskis. Foto: Oksana Džadana, F64
3

Vai "Dinamo" tomēr neveicas? Kad statistika nemelo

Pirms pāris nedēļām, kad analizēju “Dinamo” pirmo izbraukumu, daļa “VV” lasītāju bija neapmierināti, ka esot pārāk sabiezinājis krāsas, jo tik traki jau neesot, ka šā rudens “Dinamo” neesot ne “vārtu, ne vairākuma, mazākuma”, ka neesot nekā. Divas Rīgas spēles ar “Amur” un “Lokomotiv” deva pamatu šaubīties, taču otro izbraukumu pret Maskavas “Dinamo”, “Severstaļ” un “Lokomotiv” dinamieši aizvadīja vienkārši “izcili” - 0 punktu ar vārtu strapību 2-14. Dažbrīd cīnoties, dažbrīd varbūt neveicoties un pretiniekiem veicoties, bet laikam jau ne velti ir teiciens, ka veicas stiprajiem un tiem, kas ļoti ļoti strādā. Mūsu “Dinamo” acīmredzot šobrīd nav tik stiprs un ar darbu vien KHL vairs nepietiek. Jo nu jau strādā visi un tādas punktu piegādes mašīnas kā Novkuzņeckas “Metallurg” vai agrāko gadu “Amur” vairs nav.
Rīgas ''Dinamo'' komanda. Foto: Romāns Kokšarovs/F64
6

Nav vārtu, mazākuma, vairākuma, nav gandrīz nekā...

Rīgas "Dinamo" hokeja meistari aizvadījuši piecas ļoti dažādas spēles. Ja pēc abiem Rīgas mačiem likās, ka pārbaudes spēļu vicečempioni ir zirgā, tad Helsinki (2:7), Ņižņekamska (0:4) un atkārtotā spēle ar "Spartak" (1:5) parādīja, ka dinamiešiem šobrīd nav ne vairākuma, ne mazākuma, ne vārtu guvēji, ne vārtsargi. Nav nekā... Un loģiski, ka tad ir trīs zaudējumi un līdzjutēju pamatoti jautājumi: "Kā tad tā? Viss rādījās tik skaisti... Kur tas pazuda?" Cerams, ka Ģirtam Ankipānam ir ne tikai atbildes uz šiem jautājumiem, bet arī kaut kāda recepte, kā atgriezt to spēli, kas bija pirms pāris nedēļām. Jā, tās bija tikai pārbaudes spēles, bet nevar pāris nedēļu laikā notikt tik straujas pārvērtības.
Lauris Dārziņš arī jaunajā sezonā būs "Dinamo" kapteinis. 
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
9

Rīgas "Dinamo" kā hokeja projekts

Pēc dažām dienām savu 12. (!) sezonu sāks Rīgas “Dinamo” hokeja komanda. Viens otrs šo vienību sauc par mūsu hokeja “aklo zarnu”, dažs – par čekas projektu un Krievijas maigās varas intrumentu. Vienpadsmit sezonu laikā interneta mākoņos par dinamiešiem ir sarakstīts tik daudz muļķību, it kā bez šā projekta gan Latvija dzīvotu laimīgi. Bijuši kolēģu pareģojumi, ka “ilgāk par 2008. gada Ziemssvētkiem jau viņi neizvilks”, taču, kā tas bieži mēdz būt – eventuālais mirējs ir gana mundrs un varbūt pat pārdzīvos arī dažu pareģotāju. Tiem, kas negrib tālāk lasīt šo rakstiņu, pateikšu, ka man “Dinamo” vispirms ir hokeja projekts. Un tāds tas būs arī šogad.
Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
3

Par "rupekli" Aļonu un "simulanti" Nastju, bet vairāk par mums pašiem

Latvijas sporta sabiedrība var būt lepna – šobrīd mums ir divas pasaules klases tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. WTA ranga 11. un 75. spēlētājas. Būtu tikai loģiski, ja cilvēki priecātos par abu dāmu sasniegumiem, jo droši vien pēc trim vai četriem gadiem mums nebūs divu tik izcilu spēlētāju. Bet atliek tikai vienai vai otrai zaudēt un sākas samazgu plūdi interneta portālu atsauksmēs. Arī Sportacentrā.com tā diemžēl ir gandrīz vai norma, ka zaudējumiem ir vairāk “analītiķu” nekā uzvarām. Un 12. augustā Sinsinati zaudēja abas mūsējās, radot prieku pretējā nometnē. Jo nu jau ilgāku laiku arī Sportacentrā.com ir izteikti Sevastovas noliedzēji un tikpat izteikti Ostapenko kritiķi. Dāmu teniss mūsu sabiedrību šķeļ.
Valerijs Kuļibaba pērn ļoti solīdi vadīja arī Latvijas izlasi 
Foto: Ruslans Antropovs, HK Zemgale/LLU
2

"Zemgale" ar Spruktu un Grundmani ierindā

29. jūlijā pirmo treniņu pēc vasaras atpūtas aizvadīja ne tikai “Kurbads”, bet arī Jelgavas “Zemgale/LLU”. Kad mēģinu jelgavnieku galveno treneri Valeriju Kuļibabu pārsteigt ar sev zināmo informāciju, ka uz ledus bijuši tikai 18 spēlētāji, Kuļibaba sev raksturīgi optimistiski atsmej: “Nē, bija 18 spēlētāji un vēl divi vārtsargi. Man liekas, ka gana daudz.”
Aleksejs Širokovs. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
7

"Olimps" - ar pieredzi un ambīcijām

Ir šovasar viena hokeja komanda, par kuru visi runā, bet informācija pārsvarā ir no sērijas – viena tante teica. Tas ir Rīgas “Olimps”. Astotā komanda Latvijas virslīgā. Kad ilgstoši neizdodas sazvanīt ne pašu galveno cilvēku jaunajā “Olimpā”, ilggadējo Latvijas Hokeja federācijas valdes locekli Nikolaju Sirotkinu, nedz spēlējošo treneri Maksimu Širokovu, “šauju” pa kreisi – Maksima vecākajam brālim Aleksejam Širokovam (1981), kuram aiz muguras desmit pasaules čempionāti un Vankūveras olimpiskās spēles, kā arī trīs U-18 un trīs U-20 pasaules čempionāti. Nopelniem bagāts hokejists.
Elvis Želubovskis
Foto: HK "Mogo"

"Mogo" - čempions, par kura pilnvarām vēl lems... Lozannā

Jūlija vidus ir laiks, kad pamazām uz ledus kāpj visi, kas daudz maz nopietni gatavojas spēlēt hokeju. No 15. jūlija organizēti jau slido gan Rīgas “Dinamo”, gan arī HK “Liepāja”. Bet kas jauns čempionu - “Mogo” nometnē?
HK ''Liepāja" prezidents Mihails Vasiļonoks šovasar Liepājā novācis ļoti labu komandu. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
1

Ja puikas atgriežas Liepājā...

…tad visā visumā viss skaidrs – Hokeja kluba “Liepāja” saimnieki nolēmuši vēl vairāk iesaistīties ripas spēles finansēšanā. Salīdzinot ar pārējiem virslīgas klubiem, “Liepāja” sastāva komplektāciju sāka visagrāk – jau 9. maijā parakstot līgumu ar vārtsargu Māri Jučeru. Jūnijā beigās kluba prezidents Mihails Vasiļonoks praktiski jau bija nokomplektējis komandu, uz mājām dabūjot aizsargus Kristeru Freibergu un Mārtiņu Oskaru Freimani, uzbrucējus Māri Dilevku, Klāvu Plānicu un Māri Miezi. Izskatās, ka jaunajā sezonā sastāvs “Liepājai” būs gana šuncīgs, lai konkurētu ar “Kurbadu” vai “Mogo”.
Lauris Dārziņš un Miks Indrašis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
2

Lauris un Miks – joprojām labākie hokeja uzbrucēji

Ir lietas, kur mums ar Latvijas Hokeja federāciju viss saskan. Ja LHF atzīst Lauri Dārziņu par visas sezonas labāko hokejistu, tad man lieki kaut ko iebilst – Lauris tiešām aizvadīja lielisku sezonu, bija īsts kapteinis gan “Dinamo”, gan pasaules čempionātā. Turklāt situācija uzbrucēju frontē šobrīd ir ļoti pateicīga – tikpat labi uz lauriem varēja pretendēt gandrīz ducis, nu labi – astoņi vai deviņi, bet tas vienalga ir daudz. Teikšu īsāk – Latvijas izlases spēks šobrīd ir uzbrucēji.
Mairis Briedis pirms diviem gadiem atvērtajā treniņā kopā ar treneri Sandi Kleinu. Foto: Romāns Kokšarovs/F64
1

Brieža cīņas nianses un informācijas kripatas no bokseru nometnēm

Mairis Briedis pēdējā pusgada laikā ringā redzēts tikai uz pāris minūtēm atklātajā treniņā un nevienu interviju nav sniedzis. Vai ir taisnība Rīgā plaši redzamajam plakātam "Briedis ir atpakaļ" un latviešu boksa zvaigzne ir atkal tajā līmenī, ko parādīja pret Usiku, Peresu un Huku? Meklējot informācijas druskas, uzrunāju dažādus boksa pasaules pārstāvjus gan no vietējās nometnes, gan no poļu frontes, gan neitrālos boksa apskatniekus no Lielbritānijas, un viņi visi piedāvāja dažādās nianses, kas jāņem vērā, skatoties cīņu, kāda informācija savākta par to, ko tieši abi bokseri darījuši sagatavošanās laikā, vai līdz galam tikuši ar savām traumām un ko līdzjutēji var cerēt ieraudzīt no vairāk nekā pusgadu ringā neredzētajiem bokseriem Brieža un Glovacka. Ieskats materiāla saturā pieejams šeit ( Kleins: "Šonedēļ redzēju Glovacki sparingā un... )
Elvis Merzļikins 2019. gada 18. maijā Bratislavā. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Labākais hokeja vārtsargs ir Elvis!

Aizvadītā sezona Latvijas hokejam bijusi gana raiba. Un pats lielākais raibums: ka, esot tik daudz labiem augstas klases vārtsargiem, pirms pasaules čempionāta Bratislavā bijām nelielās sprukās – paspēs Merzļikins, vai arī PČ būs jāiztiek ar Kristeru Gudļevski. Pozīcijā, kur likās, ka rezerves mums neizsmeļamas, viss trūka un plīsa pa šuvēm. Vienubrīd nervozēt sākot pat lielajam Bobam. Ja nebūs Merzļikina... Skaidrs, ka federācijas valdes sēdē treneris var pateikt vairāk, nekā ģērbtuvē un pie ieslēgta diktofona. Hārtlijs pateica gana daudz, citiem vārdiem – mazliet pabruģēja arī sev atkāpšanās ceļu. Ja nu kas ne tā...
VHL čempioni Leonīds Tambijevs un Edgars Siksna (#3). Foto: VHL
3

330 hokeja leģionāri beiguši sezonu

2018./2019. gada hokeja sezona lēnām tuvojas izskaņai. Vēl atlicis Stenlija kauss. Kā pēdējais no mūsējiem par Kellija kausa (ECHL) ieguvēju kļuva Kristiāns Rubīns. Kādi tad bijuši pārējo mūsu leģionāru panākumi? Masa, kas spēlē ārpus Latvijas, ir milzīga - apmēram 330 hokejisti (!). Un ir arī panākumi. Guntis Galviņš - Čehijas čempions! Edgars Siksna, Kirils Tambijevs trenera Leonīda Tambijeva vadībā - Krievijas 2. līgas jeb VHL čempioni ar Karagandas "Sariarka" vienību. Imants Ļeščovs, Oļegs Šišļaņņikovs - Itālijas čempioni, Mārtiņš Jakovļevs - Spānijas čempions un vēl citi panākumi.
Juka Jalonens. Foto: EPA/Scanpix

Somija – kā Tihonova laiku Rīgas "Dinamo"

Principā man nepatīk, kā spēlē Somijas hokeja izlase. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka tas nepatīk arī kanādiešiem, krieviem un somiem. Jukas Jalonena blice, kurā bija 18 (!!) pasaules čempionāta debitanti, atstāja aiz sevis pašu talantīgāko un meistarīgāko šā čempionāta izlasi Krieviju; ar vislabākajiem un visapmaksātākajiem aizsargiem (150 miljoni dolāru) nokomplektētāko Zviedriju un beigās arī Kanādu ar 23 NHL spēlētājiem. Visu cieņu somiem un vispirms jau viņu galvenajam trenerim Jalonenam, kurš ar šādu “sētas” komandu spēja paveikt vienu no šā gadsimta hokeja brīnumiem.
Miks Indrašis, Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
3

Matulis Bratislavā: skaitļi, kas melo un tomēr nemelo

Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionāts Bratislavā beidzies. Ar 10. vietu un vairāku neuzvarēto izlašu spēlētāju un treneru atziņām, ka pret Latviju viņiem bijis ļoti grūti spēlēt. Ka Latvijas puikas bijuši neērts pretinieks, kurš visu laiku elpo pakausī, neļaujot ne mirkli uzspēlēt uz 50%. Nu jau spēlētāji ir mājās un laiks arī man savilkt savus mikromaču iznākumus, kā arī izteikt savu subjektīvo skatījumu uz dažām lietām.
Bobs Hārtlijs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64
1

Matulis Bratislavā: līderu sekstets, Šveice un pārējie...

Arī līdz Bratislavai nonākušas atbalsis, ka hokeja komentētāji Herberts Vasiļjevs un Jānis Stepītis neesot bijuši politkorekti pret Itālijas izlasi. Proti, tādiem švakuļiem neesot ko darīt elites grupā... Nespēju iedomāties, ko tik aplamu abi kolēģi varēja pateikt. Varbūt 3:0 spēlē baigi sprēgāt par mūsu varēšanu arī nav īsti vietā, taču statistika - šī nepielūdzamā madāma - ir objektīvi ļoti strikta. Nu ir šajā čempionātā divi ļoti izteikti autsaideri! Itālija un Lielbritānija. Latvija? Nu, kādu pusklasi vismaz augstāk.
Bobs Hārtlijs un Žaks Klutjē. Foto: Romāns Kokšarovs/f64
2

Matulis Bratislavā: Uzvarētājus netiesā, zaudētājiem ziedus nepasniedz...

12. maija vakarā pasaules hokeja čempionātā Bratislavā notika tas, kas notika. Kā rāda IIHF spēles protokols, metot pa Latvijas izlases vārtiem 37 reizes, Šveices hokeja izlase ar 3:1 uzvarēja Latviju. Jā, pieminēšanas vērts noteikti ir fakts, ka uzvarētājs tika noskaidrots tikai pašās spēles beigās, vienam no Mozeriem - Simonam raidot ripu tukšajos Latvijas izlases vārtos. Par cīņassparu un pašatdevi - silts rokas spiediens visiem puikām, kas gāja laukumā. Diemžēl hokejā, tāpat kā citās sporta spēlēs, ir izdomāts, ka uzvarētāju nenosaka pūlis balsojot, bet gan iemestās un savos vārtos ielaistās ripas. Un tur spriedums ir īss - Latvija zaudēja ar 1:3.
Kristers Gudļevskis. Foto: Newspix24/SIPA/Scanpix
2

Matulis Bratislavā: Mazliet sociālisma...

Principā Slovākija ir viena no zemēm, kur es jūtos kā mājās. Hokejs ļoti augstā plauktā, alus turpretī ļoti lēts, cilvēki atsaucīgi un pat ļoti laipni. Tā manam kolēģim, kurš vēlā vakarā Bratislavā uz ielas apjautājies, kur te var dabūt cigaretes, kāda pārīša dāma pēc nelielas minstināšanās vērusi vaļā savu rokassomiņu, piedāvājot uzvilkt kāsīti... Slovākiem ar pīpēšanu ir diezgan siltas attiecības - pārsvarā visos krogos drīkst uzvilkt dūmu. Ir pat mazliet trakāk, no kā dabū ciest arī mūsu hokeja izlase - Holliday Inn hotelis “Purvciemā” esot gandrīz vai vienīgā viesnīca, kur smēķēt drīkst arī istabiņās... Šo ekstru gan starp spēlētājiem neviens vismaz pagaidām neizmantojot, bet dakteris Āris Aivars pieradis veselību gandēt svaigā gaisā.
Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Sandis Ozoliņš (2011)
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
1

Bratislava asarām netic

Lai gan Slovākija uz pasaules hokeja kartes parādījās pirms 25 gadiem, šis viņiem būs tikai otrais pasaules čempionāts savās mājās elites grupā. Plus 1995. gadā tieši Bratislavā IIHF bija nolēmusi rīkot B grupas turnīru, kur bija tikai divas vērā ņemamas uzvaras pretendentes – Slovākija un Latvija. Ar 4:3 uzvarēja slovāki... Arī 2011. gads mums Bratislavā nebija veiksmīgs, divas izšķirošās spēles Oļega Znaroka brigādei ģenerālmenedžera Sanda Ozoliņa virsvadībā aizvadot Košicē. Ar 13. vietu saglabājot vietu elites grupā. Vai Bobam Hārtlijam ar trešo piegājienu izdosies iekarot Bratislavu? Septiņas spēles, bet izšķirošā droši vien jau 12. maijā ar Šveici.
7. vieta 1997. gada pasaules hokeja čempionātā joprojām ir mūsu lielākais panākums. Ar galveno treneri Leonīdu Beresņevu
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
2

Izkrist un sākt no apakšas? Vai ieķerties ar zobiem kā buldogam?

Strauji tuvojas pasaules hokeja čempionāts Bratislavā un Košicē. Ceru, ka šogad tīmeklī nebūs diskusijas kā 2013. gadā: sak, labāk lai Latvija izkrīt uz B grupu, lai Kirovs Lipmans sakārto hokeju un tad atgriežamies elitē uz baltā zirgā un sitam visus pa labi un pa kreisi! Lai šo fundamentāli nepareizo ideju pašos pamatos iznīcinātu, paskatīsmies, kā iet trim mūsu “brāļiem”, ar kuriem 1992. gada rudenī bijām uz vienas līnijas. Tātad – Ukraina, Kazahstāna un Baltkrievija.
Latvijas U18 hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs. Foto: Nathalie Andersson
1

Slava Sorokinam un gandrīz visai Latvijai!

Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā pirmo reizi tikusi astoņu labāko izlašu pulkā. Vieni saka, ka tas ir sistēmas (HS “Rīga”) nopelns, citi savukārt vaino Hokeja skolu “Rīga”, ka tā attīstības gaitā aplaupa visus pārējos un panākuma atslēga esot meklējama četros labos 2001. gada vecuma puiku klubos - “Dinamo”, “Lido”, “Ako” un “HS Rīga”. Cits slavē jauno Hokeja federāciju un Aigaru Kalvīti, protams, neaizmirstot arī galveno treneri Oļegu Sorokinu. Lai gan es principā neesmu specklašu fans, tomēr komandas pamatmasas spēlēšana vienkopus HS “Rīga” noteikti arī ir viens no 8. vietas stūrakmeņiem.
Elvis Merzļikins - vārtsargs bez spēļu prakses. Foto: Romāns Kokšarovs/f64
4

Francijas mācības

Latvijas hokeja izlase jau pārspējusi 2018. gada pārbaudes spēļu grafiku, kad Boba Hārtlija vadībā tika zaudēts visās deviņās spēlēs. Nu jau ir 3:2 (bullīšos) un 0:2 pret Franciju. Un Lauris Dārziņš ierindā. Kas viss kopumā nevar nepriecēt. Šodien un rīt Krievija un pa vidu vēl draudzīga palīdzība igauņiem. Ko mums deva abas spēles ar Franciju? Ne tik daudz, kā bijām cerējuši. Novembrī ar mazliet vājāku sastāvu frančus sasitām ar 4:1...
Juris Savickis, Lauris Dārziņš, Ģirts Ankipāns. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
10

Dārziņš domā

No 8. aprīļa Volvo hallē Imantā čakli trenējas Latvijas hokeja izlases kandidāti, taču viņu vidū mēs neredzam Rīgas “Dinamo” kapteini Lauri Dārziņu. Kurš ir gan vesels, gan bez savainojumiem, cik nu hokejists vispār tāds var būt. Savas saistības par 2017. gada apdrošināšanu (praktiski – neapdrošināšanu) ar Dārziņu nokārtojusi arī Latvijas Hokeja federācija. Lauris nav saēdies arī ne ar vienu no izlases treneriem (Ābols, Masaļskis, Kuļibaba). Nekāda naida viņam nav arī pret Latvijas izlases spēlētājiem, taču Lauris trenējas no viņiem... atsevišķi. Pats īrējot ledu “Inbox” hallē. Divos vārdos – notiek tirgus par labāko nākamā gada līgumu starp Dārziņu un “Dinamo” ĢM Ģirtu Ankipānu. Praktiski – starp Ankipānu un Dārziņa aģentu. Te arī varētu likt punktu, ja šī nebūtu maksas sadaļa...