Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542), Fid:2668, Did:0, useCase: 0

Jurčika Raganas sāga: Savickis draud, Jurčiks sola nenodot fanus

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Jurčika Raganas sāga: Savickis draud, Jurčiks sola nenodot fanus
Jurčiks Ragana
Foto: Raimonds Volonts, Dinamo Rīga

Vakarā, kad Rīgas "Dinamo" zaudēja arī teorētiskas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm, tribīnēs valdīja klusums – nebija nedz bungu rīboņas, nedz ierasto saukļu. Attiecībās starp fanu klubu un "Dinamo" vadību atkal izskrējis melns kaķis – Jurčikam Raganai aizliegts uz mačiem ierasties maskā. Un kluba vadība ir kategoriska. "Ja fanu klubs tā rīkosies, tad organizēsim citu klubu, kas būs lojāls komandai," sarunā ar Sportacentrs.com teica "Dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Viņš Jurčikam Raganai arī pārmeta kluba tēla izmantošanu sevis spodrināšanai un vēlmi doties politikā. Tikmēr pats Jurčiks, kurš saņēmis atbalstu no vairākiem KHL klubiem, piekāpties negrasās: "To es sev nepiedotu. Atkāpšanās ceļa nav."

2004. gadā dodoties uz Sporta pili, kurā norisinājās zvaigžņu spēle starp Latvijas un Baltkrievijas klubiem, ASK/"Ogre" atbalstītājs Jurijs Pētersons kopā ar draugiem piestājis veikalā, un viņa uzmanību piesaistījusi velna maska. Tikai vēlāk sapratis, ka patiesībā tā ir ragana, un tobrīd viņš nezināja arī par tēlu, kas kļūs par Latvijas hokeja līdzjutēju kultūras neatņemamu sastāvdaļu.

"Ierados skatīties spēli, bet vienā brīdī sāku skraidīt apkārt un uzmundrināt citus fanus, un visiem tas patika," stāstīja Jurčiks Ragana. Sākotnējā doma bijusi pretinieku iebaidīšana un tiesnešu respekta panākšana, taču drīz vien ideja mainījusies – galvenais kļuvis savas komandas atbalsts.

Jau Rīgas "Dinamo" pirmajā sezonā Jurčiks Ragana saņēmis piedāvājumu kļūt par jaunā kluba atbalstītāju, tomēr sekojis atteikums. "Man galvenais bija palikt pie vienas komandas. Pateicu: kad ASK vairs nebūs, tad arī pāriešu." Sezonas laikā "Arēnas Rīga" gaiteņos noskrējis neskaitāmus kilometrus, viņš rūpējies par to, lai hokejistu atbalstīšanā iesaistās ne tikai fanu sektors, bet arī līdzjutēji, kuri nav bieži viesi "Dinamo" mačos. Tomēr kopš 2018. gada ievada daudziem radies jautājums – kur palicis Jurčiks Ragana?

Pagājušās sezonas noslēgumā Pētersons ticies ar Rīgas "Dinamo" valdes locekli Zigmāru Priedi, un viņam paskaidrots, ka esot jāmaina negatīvais tēls. Jurčiks Ragana ar to nebija mierā. "Jau sezonas sākumā mani negribēja laist iekšā, taču beigās pārdomāja un atļāva," norādīja Pētersons. Taču ikreiz, kad viņš uzskrējis virsū Priedem, saņemts atgādinājums, ka maska esot jāmaina.

"Viņš biedējis ļoti daudz bērnu. Saņēmām zvanus un vēstules, tāpēc pieņēmām lēmumu, ka 2018. gada sākums ir laiks pārmaiņām. Gadu gribam sākt ar jauniem, skaistiem un pozitīviem tēliem," pauda "Dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Taču Pētersons saka, ka nevienā sarunā bērnu baidīšana kā iemesls neesot pieminēta. Tāpat neesot bijis kategorisks norādījums, ka maska jānomaina līdz 2018. gada sākumam.

Fanu puse uzskata, ka nākusi pretī, cik vien varējusi, kamēr vadība pieņēmusi lēmumu, kuru negrasās grozīt. Piedāvāts atrast citu raganas masku, kas būtu mazāk biedējoša, taču Rīgas "Dinamo" vadība grib citu tēlu. "Esmu Jurčiks Ragana. Esmu izveidojis tēlu, dzīvojis ar to. Tas esmu es. Zem citām maskām netaisos fanot," saka Pētersons, kurš savā tēlā atbalstījis arī daudzas citas komandas – piemēram, basketbola, volejbola, tenisa un florbola izlases.

Jurčiks Ragana noliedz, ka saņemtu atalgojumu par komandu atbalstīšanu. Viņš arī atklāja, ka pirms pirms sezonas saņēma piedāvājumu no futbola Virslīgas kluba "Riga" FC, taču arī tas bijis saistīts ar iejušanos citā tēlā. Tāpēc sekojis atteikums. Rīgas "Dinamo" viņam nākot talkā ar apģērbu, bet naudu nemaksā. Ķivere, cimdi, krekls, bikses. Un maskas, jo sezonas laikā vismaz divas saplīstot. Pētersons nopircis nepilnas desmit un cer, ka tās nepaliks plauktā, bet gan vēl tiks vilktas uz hokeja mačiem.

"Nauda viņam nav maksāta. Ik pa laikam viņš saņēma nelielus bonusus vai pateicības no kluba, taču ne naudu," teica Savickis, pēcāk atklājot, ka atlīdzība esot izmaksāta alus kastes vai šampanieša veidā. "Kādreiz iedodam, kā jau visiem faniem."

"Aizvakar saņēmu atbalsta vēstuli no Itālijas. Raksta no Kazahstānas. Raksta arī no Minskas "Dinamo" un Omskas "Avangard". Tādu ažiotāžu negaidīju. Ejot pa ielu, nāk klāt cilvēki un atbalsta. Iepriekšējā spēlē bija atbraukuši fani no Igaunijas un no Somijas, un viņi brīnījās, kur palicis Jurčiks Ragana. Netic, ka var izveidoties tāda situācija," teica Pētersons. Rīgas "Dinamo" fanu klubs pie komandas atbalstīšanas atgriezīsies tikai tad, kad Jurčiks atkal varēs ierasties uz spēlēm ar masku. Līdz tam valdīs klusums.

Vai arī nē. "Ja fanu klubs tā rīkosies, tad organizēsim citu klubu, kas būs lojāls komandai. Īsti fani nedrīkst tā rīkoties," teica Savickis. "Pētersonam piedāvājām darboties pie jauna tēla izveides. Ja viņš to nevēlas, tad turpināsim bez viņa. Raksta sociālajos tīklos un salīdzina sevi ar Armandu Puči. Viņam jānomierinās!"

"Nesaprotu, kas tā par pozu, kurā nostājies Pētersons. Iespējams, viņš grib iet politikā? Visus šos gadus izmantojis klubu, lai veidotu savu tēlu, izmantojis komandu. Viņš grib palīdzēt komandai uzvarēt vai arī vēlas spodrināt savu vārdu?" vaicāja Savickis. Savukārt Pētersons pauda, ka atpakaļceļa vairs nav. "To es sev nepiedotu. Un kā citiem skatītos acīs? Nedrīkstu pievilt fanus un nolaist rokas, jo tā būtu nodevība."

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2018-01-09 17:41, pirms 4 gadiem
Savickis ar savām čekista metodēm uzdarbojas...Kaut kāds farss,atgādina psrs laikus..
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-01-09 18:13, pirms 4 gadiem
Hmm un par sadu rakstu ir atseviski jamaksa ????

  +2 [+] [-]

, 2018-01-09 18:23, pirms 4 gadiem
Privātam klubam, kurš šobrīd arēnu piepildu masveidā dalot brīvbiļetes, jau nu vajadzētu domāt ar galvu, sanīsties ar pēdējo daudz maz lojālo cilvēku kopu ir ļoti aprobežoti. Palasot Priedes un Savicka komentārus, man ir sajūta, ka viņi joprojām dzīvo 2008.-10. gadā, kad arēna bija pārpildīta un cilvēku interese milzīga.

  -1 [+] [-]

, 2018-01-09 19:01, pirms 4 gadiem
st juris taisa lētu PR? Tā visa taču ir ģinamas reklāma, ne? Iespējams pat sarunāta?

  +1 [+] [-]

, 2018-01-09 21:44, pirms 4 gadiem
Nezinu visas šīs sadursmes nianses, bet nu situācija izveidojusies ļoti nesmuka. Kā tad tā pēkšņi viens tēls var no laba par sliktu tapt?! Bērnus baida? Nezinu, nezinu... Mūsdienu bērni tādus monstrus ikdienā internetā un spēlītēs redz!... Varbūt kāda Dinamo vadītāja sīkajam neiepatikās, un nu senči mēģina situāciju labot?
Lai vai kā, ja vien starp Raganu un kādu citu nav personiskas dabas sadursme (spriežot pēc pieejamās informācijas, vaina ir tikai maskā), tad situācija ir rūgti amizanta. Savickis acīmredzami šauj pār strīpu. Laikam pagātnē aizsapņojies. Ar vecajām metodēm uzvaru viņš nevar izcīnīt, tikai zaudēt. Šādā veidā, ar draudiem fanu klubam, var tikai atstumt pašus uzticamākos līdzjutējus, kas Dinamo vēl palikuši, un jaunus vietā, visdrīzāk, nedabūs. Tik nepārdomāti rīkojoties, viņš nodara ļaunu klubam vairāk nekā troļļi. Viņam jāsaprot vienreiz, ka ar brutālu varu mīļš nekļūsi. Ja nemāki klubu vadīt mūsdienu garā - ej vismaz pensijā un algo savā vietā kādu, kas to māk!
Slēpts komentārs: janijs56
Slēpts komentārs: janijs56

  +3 [+] [-]

, 2018-01-09 22:59, pirms 4 gadiem
Apbrīnojami, ka tajā organizācijā viņi neviens paši nesaprot, cik ļoti šauj sev kājā ar šito. Vai arī saprot, bet neko nevar mainīt, jo priekšnieks kā vienmēr ir pats "gudrākais" un necieš, ja kāds oponē.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-09 23:16, pirms 4 gadiem
Fanu Dinamo ir palicis diezgan maz. Nu kāda 1/3 vai pat 1/4 no tiem, kas pildīja fanu sektoru pirmajās sezonās. Pirmais lielais atbirums bija, kad Ozoliņu neparakstīja, viņš dabūja Atlantā spēlēt. Nākamais - pēc Krimas. Vasarā uzbrauciens Pučem, tagad - Raganai. Šos uzbraucienus jau sāk uztvert personiski. Jo, ja neatsitīs Jurčiku, jebkurš var būt nākamais. Savicka piedāvātā alternatīva - FC Riga fanošanas modelis - 5EUR par spēli vienkāršam fanam, 10 - karoga vicinātājam, 15 - bundziniekam. Varēs pilnu sektoru nolasīt. Un tiem varēs diktēt savus noteikumus

  +5 [+] [-]

, 2018-01-10 22:33, pirms 4 gadiem
Tā ķēma Savicka maska nav noperkama?

     [+] [-]

, 2018-01-18 10:33, pirms 4 gadiem
Savicikis mans klubs ko es gribu to es laižu tas ir privats projekts ko sponcore krievs
restorāni Rīgā - saņem atlaides