Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:925, Did:0, useCase: 3

Cīņā par braucienu uz pasaules čempionātu

LVS
LVS

Cīņā par braucienu uz pasaules čempionātu
Oregon Convention Center - vieta, kur 2016. gadā notiks pasaules čempionāts telpās.
Foto: Scanpix/AP

Vēl tikai trīs dienas portāla sportacentrs.com lietotājiem ir iespēja nobalsot par saviem favorītiem Vieglatlētikas prognožu spēlē. Kamēr nav oficiāli apstiprināts nolikums, runājam par šī gada spēles metiem.

Gada sākumā balvas saņēma pagājušās vieglatlētikas sezonas izcilnieki Vieglatlētikas prognožu spēlē. Jāatgādina, ka par labāko sportisti sezonas pēdējās sacensībās kļuva gargabalniece Jeļena Prokopčuka, par labāko treneri – Madaras Palameikas un Rolanda Štrobindera aizbildnis Gints Palameiks, bet labāko prognozētāju lielās balvas ietvaros – Inese Greķe, kura balvu dāvināja statistiķim Andrim Staģim. Tāpat zināms jau pirmais uzvarētājs spēlē decembrī:
Decembrī labākie – brāļi Pujāti

Šogad atšķirībā no iepriekšējā gada ir dažas izmaiņas spēlē. Kamēr nav apstiprināts nolikums, jāņem vērā, ka vēl var notikt izmaiņas. Pirmkārt, jau sportistu vērtējumā vērā tiks ņemti nevis četri labākie mēneši, bet visi mēneši, kuros sportistam IAAF salīdzinošajās tabulās izdosies pārsniegt 1000 punktu robežu. Turklāt skaitīti tiks nevis visi punkti, bet tikai tie, kas pārsniedz 1000 punktu robežu. Tā par rezultātu 5,21 metrs kārtslēkšanā decembra uzvarētājs Pauls Pujāts IAAF salīdzinošajās tabulās nopelnīja 1051 punktu, bet spēles vērtējumā – 51 punktu. Tas darīts, lai saskaitāmie nebūtu pārāk lieli un rēķini – apgrūtinoši. Savukārt pāreja no četriem labākajiem mēnešiem uz visiem, kuros uzrādīts labāks rezultāts par 1000 punktiem, saistīta ar iespējas došanu tiem, kuriem varbūt rezultāti nav tik augsti, taču viņi piedalās sacensībās gandrīz visu gadu.

Mainījušās balvas labākajiem sportistiem. Mēneša uzvarētāji joprojām saņems 100 eiro, bet papildu bonuss būs fotografēšanās studijā ekskluzīva nākamā gada vieglatlētikas kalendāra attiecīgā mēneša modeļa lomā. Gada uzvarētājs tiks pie iespējas rotāt kalendāra vāku.

Treneru vērtējumā izmaiņu nebūs. Joprojām gada vērtējumā tiks skaitīti tikai tie punkti, kurus izcīnīs katra mēneša uzvarētājs – treneris. Uzvarētājs treneris sezonas vērtējumā saņems iespēju piedalīties LVS apmaksātā vieglatlētikas seminārā.

Izmaiņas būs arī prognozētāju konkursā. Šoreiz, lai piedalītos galvenās balvas konkursā, Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS) jāziedo vismaz 10 eiro, kas ir mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pārējie prognozētāji tāpat kā 2014. gada sezonā sacentīsies par veicināšanas balvām un labākā prognozētāja nosaukumu. Galvenās balvas ieguvējs saņems tiesības nopirkt ceļojumu uz pasaules vieglatlētikas čempionātu telpās Portlendā 2016. gada ziemas sezonā (VIP akreditācija, dzīvošana 5* viesnīcā un biļete uz pasākuma notikuma vietu). Ceļojuma summa tiks samazināta par 50% no kopējā iemaksāto ziedojumu apjoma. Tātad, jo vairāk cilvēku ziedos LVS, jo lētāks būs ceļojums.

Nobalsot var portālā sportacentrs.com:
2015. gada prognožu spēle
Veiksmīgus startus un prognozes!

     [+] [-]

, 2015-01-29 12:04, pirms 10 gadiem
Nedaudz negodīgi sanāk ši prognožu spēle pret daudzcinniekiem, ja tiek vērtēti visi mēnesi: o daudzcinu nevar taisīt visu cauru gadu, katru nedēļu tomēr sezona var sagatavoties tikai kādam 2 daudzcīņam labām, jo tas ir milzīgs darbs un apjoms, kas jāizdara kārti var lēkt katru nedēļu. Tā kā, manuprāt, būtu noteikumi jaizdoma priekss visiem dalībniekiem.

     [+] [-]

, 2015-01-29 19:21, pirms 10 gadiem
arī Prokopčuka skrēja 2 maratonus+kādu pusmaratonu un 1x10km un uzvarēja nevar jau visiem izdabāt...vairāk jau par 4 daudzcīņām gada laikā jau parasti tiek veikts

     [+] [-]

, 2015-01-29 20:09, pirms 10 gadiem
Prokopčuka pie jaunākiem noteikumi nevarēs vairs konkurēt, jo katru mēnesi nevarēs skriet, lai sagatavoties maratonam.

     [+] [-]

, 2015-01-29 20:21, pirms 10 gadiem
talsins rakstīja: Nedaudz negodīgi sanāk ši prognožu spēle pret daudzcinniekiem, ja tiek vērtēti visi mēnesi: o daudzcinu nevar taisīt visu cauru gadu, katru nedēļu tomēr sezona var sagatavoties tikai kādam 2 daudzcīņam labām, jo tas ir milzīgs darbs un apjoms, kas jāizdara kārti var lēkt katru nedēļu. Tā kā, manuprāt, būtu noteikumi jaizdoma priekss visiem dalībniekiem.
Maratonu skrējējiem arī nesanāk pārāk bieži gadā skriet maratonu, bet tas neliedza Jeļenai Prokopčukai pagājušajā gadā uzvarēt kopvērtējumā.
Turklāt daudzcīņniekiem neviens neliedz piedalīties atsevišķās disciplīnās. Tā, piemēram, Laura Ikauniece-Admidiņa pagājušajā gadā 3 mēnešos sasniedza vairāk kā 1000 punktus atsevišķās disciplīnās. Tas liecina par augstu līmeni.

     [+] [-]

, 2015-01-29 21:17, pirms 10 gadiem
Tu Dzeni, nesaproti, ko es saku ar jaunajiem noteikumiem, Prokopčukai vairs nebūs šāda iespēja, jo tagad summes visus mēnešus kopā, katru mēnesi arī viņa nevarēs konkurēt.

     [+] [-]

, 2015-01-30 09:39, pirms 10 gadiem
talsins rakstīja: Tu Dzeni, nesaproti, ko es saku ar jaunajiem noteikumiem, Prokopčukai vairs nebūs šāda iespēja, jo tagad summes visus mēnešus kopā, katru mēnesi arī viņa nevarēs konkurēt.
Liksim mierā ornitoloģiju Viena lieta, kārtslēcējs varbūt arī var lēkt katru nedēļu, bet ne jau nu 12 mēnešus gadā. Otra- ja punktu skaitīšanas sistēma paliek, kā minēts rakstā (skaita tikai punktus, kas pārsniedz 1000), viens izcils rezultāts būs vērtīgāks par kaudzi viduvēju (teiksim, par vieniem 1100 punktiem spēles vērtējumā sanāk 100 punkti, par 5 rezultātiem 1015 punkti 5 x15 = 75 punkti).

     [+] [-]

, 2015-01-30 14:25, pirms 10 gadiem
Būtu interesanti paskatīties, kurš būtu uzvarējis pagājušajā gadā ar jauno punktu skaitīšanas sistēmu.