Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Latvijas čempionātā krosā medaļas izcīnīs šo sestdien ''Stirnu buka'' 4.posmā Ogrē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šo sestdien, 2.oktobrī, Ogrē notiks populārā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” astotās sezonas noslēdzošais posms, kura ietvaros notiks arī Latvijas čempionāts krosā pieaugušajiem.

"Stirnu buks" astotā sezona noslēgsies ar 4.posmu Ogrē, kur pēdējo reizi tautā iecīnītais taku skrējienu seriāls viesojās pirms trim gadiem – 2018.gada maijā. “Ogres Stirnu buks” sacensību dalībniekus ievedīs īpaši aizsargājamā dabas teritorijā “Zilie kalni”. Dabas parka teritorijas lielāko daļu aizņem Latvijā ļoti rets biotops – skujkoku meži uz osiem. Osi ir kūstošu ledāju ietekmē radušās grants un smilts kalnu grēdas, kas vidēji ir 5-10m augstas, ar izteikti stāvām malām un paceļas virs apkārtējās teritorijas.

Šis posms būs īpašs ar to, ka bez ierastajām dažāda garuma distancēm 1km“Gardu muti Susurs”, 5km Ej! Vāvere”, 12km “Gjnsedige Zaķis”, 21km “Venden Stirnubuks” un 30km “Garmin Lūsis”, būs arī Latvijas čempionāts krosā, sievietēm sacenšoties 6km, bet vīriešiem 8 km distancēs. Tā nebūs pirmā reize “Stirnu bukā”, kad tiks sadalīti Latvijas čempionāta medaļu komplekti, jo gan šogad, gan arī pērn tika noskaidroti labākie garo distanču taku skrējienos.

Sestdien Latvijas čempionātā krosā tiks izcīnītas ceļazīmes uz Baltijas komandu krosa čempionātu, kas norisināsies 30. oktobrī Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Sacensību organizators biedrība “Engures sportam” ir parūpējušies par naudas balvām 1.-3. vietas ieguvējiem vīriešu un sieviešu konkurencē: 1. vieta 150 EUR, 2. vieta 100 EUR un 3. vieta 50 EUR.