Viedoklis: Latvijas rekords 100 metru sprintā šogad? Jā!
Šopavasar stabilus un labus rezultātus 100 metru distancē uzrāda sprinteris Ronalds Arājs. Tāpēc aktuāls ir jautājums, vai viņam jau šogad izdosies labot 13 gadus veco Latvijas rekordu.
Pats Arājs jau pirms kāda laika intervijā Sportacentrs.com pauda pārliecību, ka Sergejam Inšakovam piederošo rekordu (10.28) viņš labošot.
Šogad pēdējo mēnešu laikā Arājs skrējis 10.30, 10.34 un 10.37 sekundēs. Stabili un turpat vien Inšakova rekorda tuvumā. Šī stabilitāte liek noprast, ka drīz jābūt arī sprādzienam - beidzot jātiek arī zem 10.28 sekundēm un, iespējams, ne tikai par vienu sekundes simtdaļu vien. Kāpēc tas nav izdevies jau tagad?
"Esmu labā formā, labā kondīcijā, tik vēl nav izdevies [distancē visu kā vajag] salikt. Te starts neizdodas, te kāda cita maza problēma [kas ietekmē kopējo rezultātu]. Domāju, ka šobrīd esmu gatavs skriet starp 10.20 un 10.30 sekundēm, un, ja būs daudz maz normāls starts, laba pāreja un finišs, beidzot vajadzētu būt arī Latvijas rekordam," Arājs sacīja pēc sacensībām Orlando, kurš viņš uzvarēja ar rezultātu 10.34 sekundes, tiesa, tieši tur viņam bija ne pārāk veiksmīgs starts.
Starp citu Orlando starts 100 metru distancē lietus dēļ aizkavējās par pusotru stundu un iespējams, ka arī tas patraucējis skriet ātrāk. Pēc pauzes jau citas sajūtas un noskaņojums... To atzina arī pats sportists: "Ja skrējiens būtu uzreiz pēc stafetes kā paredzēts, tad noskrietu ātrāk. Bet biju [neplānoti] nosēdējies un tad jau bija savādāk."
Kāds būtisks faktors, kas liecina par labu Arāja spējai labot Latvijas rekordu ir tas, ka viņš jau vairākkārt ir skrējis ātrāk par to, tiesa, ar ceļavēja palīdzību – 10.21 un 10.27 sekundes, attiecīgi, pērn un aizpērn. Cita lieta, ka reizēm var nospēlēt psiholoģiskais faktors – pats sprinteris neslēpj, ka reizēm konkurences trūkums (kā tas bija jau pieminētajās sacensībās Orlando) palīdz, bet nopietna konkurence mēdz traucēt.
"Ir reizes, kad uztraukuma dēļ nesanāk skriet tik ātri cik esmu gatavs. Tā bija arī "UTEP Invitational" sacensībās, kur noskrēju 10.31 sekundē, lai gan varēju ātrāk (tur startēja arī labi pazīstamie Čurandi Martina un Raiens Beilijs – aut.). Taču domāju, ka tieši tas palīdzēja iegūt arī vēl vairāk pārliecību par sevi un saviem spēkiem un turpmāk skriešu mierīgāk un atbrīvotāk arī šādā konkurencē."
Studentu sezona ASV jau tuvojas noslēgumam, šonedēļ Ostinā norisināsies NCAA reģionālās sacensības, jūnija vidū Jūdžinā NCAA čempionāts. Arāja pieredzējušais treneris Bobs Kičens domājams mācēs salikt pareizos uzsvarus, lai "ASV sezonas" galvenajos startos viņa padotais uzrādītu labākos rezultātus. Kičens, starp citu, uzskata, ka jau šogad Arājs spējīgs skriet 10.15-10.20 robežās. Viena no lietām, kas latvietim jāuzlabo, treneraprāt, ir starts...
Jau zināms, ka šogad Kičens metīs mieru trenera darbam, dodoties pelnītā pensijā. Arājs nedomā, ka tas varētu būtiski ietekmēt viņa rezultātus un izaugsme turpināsies. Turklāt sportists pauž viedokli, ka jaunais treneris varētu iemācīt uzlabot dažādas tehnikas nianses, kas varētu nākt par labu.
Kas vēl? Arājam tic arī daudzi Sportacentrs.com lietotāji, jo aptaujā par to vai Arājs jau šogad labos Latvijas rekordu 100 metru distancē, apstiprinoši atbildēja 83% jeb 195 no 236. Varbūt mazliet banāli, bet derētu atcerēties Paulu Koelju slaveno teicienu, ka "ja Tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu", vien "pasauli" nomainot ar "Latviju". Nav šaubu, ka Ronalds vēlas Latvijas rekordu. Tad to arī novēlēsim – lai Ostinā un/vai Jūdžinā vējš ir normas robežās, konkurence tikai veicina Ronalda ātrumu un apņēmību, un, lai izdodas!
+8 [+] [-]
-2 [+] [-]
Prieks, ka sportacentrs ir arī dabūjis komentāru no paša Ronalda un viņa trenera. Piemēram, pirms tam nezināju par to lietu Orlando.
[+] [-]
[+] [-]
FLYERS finālā.
[+] [-]
lai izdodas
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+14 [+] [-]
+17 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
LR ir jākrīt beidzot.
[+] [-]
[+] [-]