Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Tikmers par Krievijas diskvalifikāciju: "Šī bija visnopietnākā izmeklēšana"

Tikmers par Krievijas diskvalifikāciju: "Šī bija visnopietnākā izmeklēšana"
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) izmeklēšana, pēc kuras tika nolemts diskvalificēt Krieviju no lielākajiem sporta notikumiem, bija kompleksākā, plašākā, sazarotākā un, domājams, arī finansiāli ietilpīgākā, portālam Sportacentrs.com sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers.

Vēl pērn WADA par rupjiem antidopinga noteikumu pārkāpumiem diskvalificēja Krieviju uz četriem gadiem, taču šomēnes Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēma krieviem piemērot divu gadu sodu. Tas gan nekādā mērā nenozīmējot, ka Krievijas puses rīcības būtu attaisnojamas. Diskvalifikācija nozīmē, ka Krievija nevarēs piedalīties Tokijas un Pekinas olimpiskajās spēlēs, kā arī 2022.gada Pasaules kausā futbolā. Tiesa, krievu sportisti atbildīgākajās sacensībās varēs startēt kā neitrāli atlēti, kā tas bija 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Kā sarunā ar portālu norādīja Tikmers, LOK respektē šo CAS soli un tic, ka tiesas rīcībā bija argumentēti pierādījumi, kas pamato šī lēmuma pieņemšanu.

"LOK vienmēr ir sekojusi Godīgas spēles principiem, un arī CAS lēmums par Krievijas komandas diskvalifikāciju olimpiskajās spēlēs vērsts uz Godīgas spēles noteikumu ievērošanu," skaidroja Tikmers. "No WADA puses šī viennozīmīgi bija kompleksākā, plašākā, sazarotākā un, domājams, arī finansiāli ietilpīgākā izmeklēšana, ko tā jebkad veikusi. 99% no informācijas, kas pieejama nacionālajām olimpiskajām komitejām šīs lietas sakarā, ir pieejama arī plašākai publikai, tādēļ nevarētu sacīt, ka mēs būtu plašāk informēti... Drīzāk mēs kā nozares pārstāvji ciešāk interesējamies par jaunumiem un pavērsieniem, kamēr līdz sabiedrības uzmanībai nonāk tikai skaļākie virsraksti."

Tikmers uzsvēra, ka godīga konkurence ir viens no sporta filozofijas balstiem, tādēļ, piemēram, godīgo Krievijas sportistu iztrūkums sacensībās nenāktu par labu sportam kopumā, arī Latvijas atlētiem. "Taču vienlaikus veiksmīgi centieni izskaust izkropļojumus sportā, pat ja tie rada "saredzamās" konkurences mazināšanos, ir apsveicami un atbalstāmi."

Šogad par LOK vadītāju ievēlētais Tikmers arī nesteidzās teikt, ka Krievijas diskvalifikācija arī nozīmīgu sporta notikumu organizēšanā varētu uzlabot Latvijas izredzes to rīkošanā.

"Vienmēr jāatceras arī mūsu pašu finansiālās, tehniskās, loģistikas un cilvēkresursu iespējas. Mūsu kā valsts iespējas organizēt patiešām masīvus sporta pasākumus drīzāk pozitīvi ietekmētu šo četru aspektu uzlabošanās, nevis kāda "konkurenta" atkrišana. Taču, ja aktuālā situācija rada Latvijai papildus izredzes, tad mūsu pienākums ir censties tās īstenot," pauda Tikmers, kurš piebilda, ka Krievija teorētiski CAS lēmumu vēl var pārsūdzēt tikai Šveices Federālajā tribunālā, turklāt to darīt drīkst tikai izņēmuma gadījumos, piemēram, ja pārkāpti būtiski tiesību principi vai personu tiesības.

  -4 [+] [-]

, 2020-12-25 10:42, pirms 2 gadiem
Hahahahaha

  +1 [+] [-]

, 2020-12-26 01:01, pirms 2 gadiem
Sods protams audz par mazu.

     [+] [-]

, 2021-05-08 22:28, pirms gada
Atpirkās...