L. Grīva: "Visi cilātie svari un skrietie sprinti bija ar domu par šo vienīgo startu..."
Tāllēcēja Lauma Grīva pēc nekvalificēšanās Eiropas čempionāta finālsacensībām sarunā ar medijiem izteicās, ka pašlaik ir lieliksā sportiskajā formā, taču pievīlušas dažādas nianses ieskrējienā.
Mikszonā Lauma ieradās smaidīga, taču, sākot runāt, kamols sakāpa kaklā. "Vieglatlētikā tas ir baigi grūti sagremojams, jo tas ir vairāk gadu darbs. Jau gadu iepriekš tika uzsākta gatavošanās šīm konkrētajām sacensībām. Viss darbs un režīms, visi cilātie svari un skrietie sprinti bija darīti ar domu par šo vienīgo startu... Un, ja tas ir neveiksmīgs, tad tas ir drausmīgi."
Pirms divām nedēļām Latvijas čempionātā Grīva sasniedza sezonas labāko rezultātu (6,63 metri), ar ko šodien būtu pieticis vietai finālā. Taču Lauma neuzskata, ka ar sportiskās formas virsotni nebūtu trāpīts. "Dīvainākais ir tas, ka šodien esmu ļoti labā formā. Laikam šī ir labākā forma, kāda vien man bijusi. Pat labāka nekā pērn pasaules čempionātā, kur tiku finālā par spīti lietum un pretvējam. Iespējams, netiku galā ar ieskrējienu."
"Lai gan no malas izskatījās, ka pirmie divi ieskrējieni bija precīzi, no trenera skatu punkta tie bija mazliet par tālu, kas nozīmē, ka tiek kavēts vēziens, bet tieši vēzienam ir nepieciešams vislielākais ātrums. Ja sanāk par tālu, tas nozīmē, ka ātrums jau zūd, bet visas sekundes simtdaļas beigās var būt izšķirošas. Pēdējā mazliet riskēju, jo jau sākumā jutu, ka pūš neliels pretvējš. Ieskrējiena celiņā esi viena pati, visu laiku izvērtē apstākļus un maini marku. Visas šīs nianses nosaka starpību līdz vietai finālā," skaidro Lauma, kurai līdz 12. rezultātam pietrūka 14 centimetru.
Pirms diviem gadiem Amsterdamā vietai Eiropas čempionāta finālā pietika ar 6,46 metrus tālu lēcienu, bet šogad vajadzēja lēkt vismaz 6,61 metru. Grīva norāda, ka nav runa par līmeņa paaugstināšanos, jo šāda statistika ir mainīga. Savā pirmajā pasaules čempionātā 2010. gadā Barselonā viņa uzstādīja personisko rekordu (6,60), taču palika tikai 15 vietā.
"Rezultāts var būt atkarīgs no stadiona. Tomēr jāpiekrīt, ka 6,61 metrs ir augsta barjera finālam. Šogad vispār pasaulē līmenis ir ļoti audzis. Tik augsts kvalificēšanās normatīvs finālam (6,67) vēl nekad vēsturē nebija bijis. Šodien finālā netika tāda favorīte, kā [Sostine Taruma] Mogenara, kura pasaules čempionātā telpās šogad ieguva bronzas medaļu. Šodien bija daudz prieku un arī daudz bēdu."
-1 [+] [-]
[+] [-]
Drīz līdzīgu interviju varēs sniegt arī Mūze.
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Taču nedrīkst arī visu likt uz vienas kārts. Un ir jābūt arī spēku rezervei.
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
jā, jaunajiem pietrūkst vietas, kur ziemā trenēties.
nē, Laumai vai citiem labi nodrošinātajiem atlētiem īpaši nepalīdzētu, ja LV būtu 5x vai 10x vairāk manēžu.
[+] [-]