Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Baltiešiem godalgas pirmajā dienā “Paavo Nurmi games”, daži sacensību rekordi

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Baltiešiem godalgas pirmajā dienā “Paavo Nurmi games”, daži sacensību rekordi
Finišs 400m/b. Igaunis Megi (pa kreisi). Foto: Scanpix.

Vakar Turku sākās ikgadējās “Paavo Nurmi games” sacensībās vieglatlētikā, kur sieviešu šķēpmešanā 2. un 3.vietu izcīnīja Līna Mūze un Madara Palameika. Arī mūsu kaimiņi tika pie godalgotām vietām, jo otrais 400m/b finišēja Rasmuss Megi, bet diska mešanā otro vietu ieguva Andrius Gudžius. Dažās disciplīnās tika sasniegti šo sacensību rekordi.

400m/b spraigā cīņā par uzvaru Olimpisko spēļu 4.vietas ieguvējs Tomass Barss par divām sekundes desmitdaļām apsteidza 2014.gada Eiropas vicečempionu Rasmusu Megi. 2018.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs no Īrijas noskrēja 48,39, uzstādot jaunu sacensību rekordu. Abi tagad ir sezonas labāko rezultātu sešiniekā attiecīgi piektajā un sestajā vietā.

Sezonas līderim diska mešanā (69,71m) Danielam Stolam no Zviedrijas neizdevās uzlabot pašam piederošo un pagājušajā gadā uzstādīto sacensību rekordu (69,23m), taču ar 68,11m pasaules čempionam pilnībā pietikās, lai izcīnītu uzvaru un abus tuvākos konkurentus apsteigtu par vairāk nekā metru. Ļoti līdzīgajā cīņā par otro vietu 2017.gada pasaules čempions Andrius Gudžius ar 66,88m par 11cm pārspēja pirms diviem gadiem Dohā bronzas medaļu izcīnījušo austrieti Lukasu Vaishaidingeru.

Par sacensību rekordu, to uzlabojot par vairāk nekā 10 sekundēm, parūpējās arī bahreiniete Vinfreda Javi, kas 3000m kavēkļu skrējienu veica 9:17,54, kas ir par 15 sekundēm lēnāk nekā pirms desmit dienā Dimanta līgas posmā Dohā. Taču pasaules čempionāta 4.vietas ieguvēja tik un tā svinēja pārliecinošu uzvaru, par 12 sekundēm apsteidzot īrieti Mišelu Finnu (9:29,25), kura uzstādīja personisko rekordu un izpildīja arī Olimpisko normatīvu (9:30,00).

Arī kenijiete Mari Morā bija pārliecinoši priekšā pārējām 800m un uzstādīja sacensību rekordu, vienīgajai noskrienot ātrāk par 2 minūtēm gan vakar, gan arī šo sacensību vēsturē – 1:59,95.

Vīriešiem trīssoļlēkšanā portugālis Tjago Pereira izrāva uzvaru pēdējā lēcienā ar 16,91m, par 3cm atpaliekot no sava personiskā rekorda un atstājot itāli Tobiju Boči otrajā vietā (16,73m).

Izmantotie resursi:
Worldatheltics.com