Krievijas Vieglatlētikas federācija netiks pielaista arī pasaules čempionātam
IAAF šovakar oficiāli apstiprinājusi, ka Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikācija netiks atcelta agrāk par 2017. gada novembri, līdz ar to augustā paredzētajā pasaules čempionātā Krievijas vieglatlēti nevarēs piedalīties. Tāpat IAAF nolēmusi iesaldēt pilsonību maiņu savā sportā, cenšoties piebremzēt Āfrikas vieglatlētu nesportisku iekļaušanu citu valstu izlasēs.
Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja Krievijas Vieglatlētikas federāciju 2015. gada izskaņā. Krievijas puses apelācija tika noraidīta, un diskvalifikācija radīja ļoti reālas sekas, proti, Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Krievijas Vieglatlētikas federācijas pārstāvji nevarēja piedalīties.
Pēc šodien notikušās IAAF izpildkomitejas sapulces Monako tās prezidents Sebastjans Ko apstiprināja, ka nobalsots pret Krievijas federācijas diskvalifikācijas atcelšanu. Diskvalifikācija joprojām ir spēkā un IAAF iesaka tās iespējamo atcelšanu sākt apspriest ne ātrāk kā šī gada novembrī.
Līdz ar to pasaules čempionāts Londonā, kas norisināsies no 4. līdz 17. augustam, atkal būs bez Krievijas Vieglatlētikas federācijas klātbūtnes. Lai Krievija tiktu atjaunota pilntiesīgas IAAF locekles statusā, tika noteikti vairāki izpildāmie kritēriji, ieskaitot oficiālas atbildes sniegšanu uz Maklārena ziņojumu, kurā aprakstīts pētījums par anti-dopinga pārkāpumiem.
Taču tāpat kā olimpiādē, arī pasaules čempionātā varēs piedalīties tie Krievijas sportisti, kuri distancēsies no savas valsts federācijas un pierādīs anti-dopinga programmas noteikumu ievērošanu. IAAF paziņoja, ka šādai iespējai pasaules čempionātam šobrīd pieteikušies 35 Krievijas sportisti.
2015. gada pasaules čempionātā ierastā vieglatlētikas lielvalsts Krievija medaļu kopvērtējumā ieņēma tikai devīto vietu ar četrām medaļām, lai gan 2013. gadā čempionātā Maskavā ar 17 medaļām (septiņām zelta) bija sekmīgākā valsts.
Ko paziņoja arī par cita svarīga lēmuma pieņemšanu IAAF sapulcē: līdz ar šo brīdi tiek iesaldēts vieglatlētu pilsonības maiņas process, kas ļauj sportistiem pārstāvēt citu valsti starptautiskajās sacensībās. Ko uzsvēra, ka pašreizējie noteikumi šajā jautājumā ir novecojuši un vairs nepasargā sportistu intereses, līdz ar to līdz brīdim, kamēr IAAF neieviesīs izmaiņas reglamentā, sportisti nevarēs mainīt valsti, kuru pārstāv. Tas gan neietekmēs 15 pieteikumus, kuru izskatīšana jau uzsākta.
"Ir acīmredzams, ka daudzās pilsonību maiņas, it īpaši tās, kurās iesaistīti Āfrikas sportisti, vairs nenotiek saskaņā ar IAAF noteikumu jēgu," sacīja Ko uzrunā medijiem. "Valstu konkurencei vieglatlētikā jābūt balstītai uz tautības un nacionalitātes pamatiem. Pašreizējie noteikumi nepasargā izlases un atsevišķus sportistus. Mēs arvien biežāk saņēmām ziņojumus par vieglatlētiem, kuri tiek piedāvāti valstu izlasēm kā darījuma sastāvdaļas."
Izmantotie resursi:
Russia to remain suspended for World Athletics...
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+16 [+] [-]
+7 [+] [-]
+13 [+] [-]
+4 [+] [-]
+7 [+] [-]
+3 [+] [-]
Pasaki vel, ka visa pasaule tagad ir vainīga, ka Rodčenko, kurš atvēra logu uz visu šo trādirīdi, sāka runāt tieši pirms diviem gadiem. RU amatpersonām bija jārēķinās, ka uzsākot visu šo dopinga shēmošanu agrāk vai vēlāk tas viss nāks gaismā, jo visu paredzēt nekad nav iespējams. Īpaši cilvēcisko faktoru.
Tai vietā, lai godīgi atzītu, ka tas tā ir noticis, RU valsts KARTĒJO reizi ir ieņēmuši pozīciju, kura vel PSRS laikā tika gana bieži izmantota u.t.i. visu noliegt,melot un apvainot visus citus.
Protams, ka dopingu lieto sportisti visās pasaules valstīs, bet līdz šim valstisks atbalsts tam ir bijis tikai trīs valstīs-PSRS, VDR un tagad arī RU.
+1 [+] [-]
NAMEJS 9999114. gadā
Šī topika virsraksts iespārda.
Pievilkt pie dopinga analīzēm demokrātiju un autokrātiju ir jāprot.
Var tas patikt vai nepatikt, bet neskatoties uz Parašas patreizējo valsts iekārtu, viņi ir vistālāk tikuši dopinga apkarošanā. To viņus piespieda izdarīt daudzie dopinga gadījumi viņu pašu valsts sportistu aprindās.
[+] [-]
Norādi,lūdzu, man to rakstu pie kura es ko tādu būtu rakstījis.
+1 [+] [-]
Freibergs: trijās demokrātiskās valstīs...
+3 [+] [-]
[+] [-]
Njā, tad mums nebija zināms viss tas, kas mums ir zināms patreiz. Tad bija ticība, ka var taču kaut kas mainīties, bet tagad pēc visa tā, kas tika aprakstīts Maklarena ziņojuma, šī ticība ir sagrauta pilnīgi un neatgriezeniski.
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Tur primārā lieta ir FIFA 2018!! Tādas vieglatlētikas ir pie kājas ik vienam !Save Ukraine !!!
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
1. Vai Krievija ir vienīgā valsts, kur lieto dopingu? Kāpēc nekrata pārējās valstis?
2. Kāpēc nekas netiek darīts ar ASV sportu, kur viņu vietējo čempionātu sportisti netiek pārbaudīti uz dopingu, bet vēlāk viņi startē starptautiskās sacensībās - PČ, OS. Valstī nav sakārtota dopinga apkarošanas sistēma, tā neatbilst WADA standartiem! Šādu valsti vispār vajag diskvalificēt no sporta turnīriem!
3. Kāpēc tos, ASV līgu sportistus, kuri iekrīt starptautiskos dopinga testos, neviens nesoda?
4. Kāpēc netiek runāts par IAAF atbildību krievu dopinga lietā, jo, kā saprotu, arī šīs organizācijas pārstāvji bija iesastīti visās shēmās. Vainīgos atlaida un viss?
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
+8 [+] [-]
+2 [+] [-]
-3 [+] [-]
Beisbolā, pēc viņu dopinga ēras, tagad kaut ko sāk ķert. Amerikāņu futbolā ķer, bet tie sodi ir smieklīgi - 4 spēļu diskvalifikācija. WADA par tādiem pārkāpumiem dod 4 gadus!
NHL, NBA tie vispār ir izņēmuma gadījumi, labi ja viens kāds sezonā.
Tu man gribi pateikt, ka viņi visi ir tīri?
Zini kāpēc viņi skaitās tīri? Tāpēc, ka netiek pārbaudīti! Tu nevari iekrist dopinga testā, ja neviens tevi netestē!
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Tagad realitāte - NBA, NHL, MLB un NFL antidopinga programmas ir mēsli. Totālākie mēsli, ko norāda arī paši WADA, taču tā kā šīs organizācijas nepakļaujas WADA, bet savu darbību regulē pašas, tad neko tā nespēj ietekmēt.
Arī NCAA, kas pēc masveidības un līmeņa ir otrs ASV sporta valis, anti-dopinga programma ir vāja. Jau labāka nekā profesionālajā sportā, taču tāpat strādā pēc saviem likumiem un ar savu aizliegto vielu sarakstu.
Ja kāds teiks, ka tie ir iekšējie komercmači un tur, lai viņi dara ko grib, tad es pajautāšu - a nekas, ka viņi pēc tam startē olimpiādē? A nekas, ka viņi beigās arī iekrīt dopenēs? A nekas, ka viņus pēc tam tāpat attaisno, kā argumentus minot kaut ko pavisam miglainu?
Tāpat, labi, vietējie čempionāti, bet ko ASV kā valsts dara dopinga apkarošanai? Valsts, kur parastos roidu dīlerus tvarsta katrā zālē un reāli arī liek cietumā, nevar neko izdarīt sportistiem, kas ir līdz acīm sakačāti ar mākslīgiem hormoniem un katru vakaru tiek rādīti TV? Tiešām? Nevar vai, tomēr, negrib?
Vai tie neskaitāmie ASV sportistu dopinga skandāli, kad izrādās, ka virkne ar atlētiem lieto dopingu, turklāt lielos apjomos un pie vieniem un tiem pašiem cilvēkiem pērk. Tas ir normāli? Vai, tavuprāt, valsts labākos sportistus neviens nepārbauda un ļauj viņiem darīt ko gribi?
Tas ir normāli, ka katrs 4 ASV sprinteris, kurš 100 metrus ir noskrējis ātrāk par 10 sekundēm vēlāk ir iekritis dopinga pārbaudē?
Un, varbūt, paskaitīsim ASV čempionus/rekordistus, kas ir iekrituši doptestos?
Aizstāvēt ASV šajā gadījumā ir muļķīgi, tikpat muļķīgi kā Krieviju. Dopingu profesionālajā sportā lietu un lieto ļoti daudz. Problēmas sākas tad, kad kāda valsts vai sportists ir kļuvis neērts pārbaudītājiem.
Piemērs? Kad bobslejists Sandis Prūsis 2001. gada rudenī iekrita dopinga testā. Kāpēc? Tāpēc, ka 2002. gada OS mājniekiem bija vajadzīgas medaļas, bet Prūsis 2000./2001. gada sezonā bija 3. vietā kopvērtējumā, bet 1999.-2001. divas sezonas pēc kārtas bija otrais četriniekos, tāpat arī 2002./2003. sezonā, bet olimpiskajā gadā, ak šausmas, nebija ne tuvu.
Atgādināt, kas Soltleiksitijā tika pie divām medaļām? Amerikāņi, kas pirms tam pat tuvumā īsti nebija.
Pārbaudītāji zināja, kas jāmeklē, zināja kam jāmeklē un, iespējams, arī paši noorganizēja nekvalitatīvu preparātu piegādi uz Latviju, jo tolaik uz nandrolonu iekšā krita ļoti daudzi Latvijas olimpieši.
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
Tas nozīmē, ka jums pēc būtības pofig dopinga jautājums, bet galvenais, ka krievus un Krieviju sit.
Par to kā diskvalificē Ziemeļamerikas sportistus var ļoti labi redzēt uz hokejistu piemēra. Sočos zviedram Bekstrēmam bija atklāts pseidoefedrīns, bet vienīgais, ko IIHF un SOK izdarīja, bija aizliegums viņam spēlēt finālā, bet vēlāk pat medaļu iedeva, ko WADA gan apstrīdēja, bet izrādījās bezspēcīga.
+1 [+] [-]
Tas ka jebkuras valsts iekšējos čempionātos notiek tas kas notiek nevienam šaubas nerada, un jo lielāka nauda tajā ir iesaistīta, jo lielāka ir visa tā ēnu puse, bet..........pat iekšējos čempionātos ir savi noteikumi, kuri visiem ir jāievēro, bet ja kāds to nedara, tad viņš tiek sodīts atbilstoši pašu izvirzītajiem noteikumiem.
Un es pat netaisos noliegt, ka man dziļi vienalga ko un cik rij ASV, vatņiku, britu utt. sportisti līdz brīdim, kamēr tie starptautiskā arēnā nesatiekas ar mūsu un citu valstu sportistiem.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Pakārtotais jautājums - no kurienes rasties šiem tīrajiem un kristāldzidrajiem sportistiem, ja mājās viņi tādi nav.
Un nobeigumā, lūdzu, komentē savu pēdējo rindkopu, jo, kā saprotu tajā tu nodali sporta lielvaras no pārējiem, t.i., kāpēc tu uzskati, ka lielvaras dopingu lieto un mazās valstis to nedara?
Un, ja mēs runājam par Latviju, tad pie mums ar dopinga preparātu apriti ir tāds purvs un ārprāts, kāds nevieniem amerikāņiem vai krieviem pat sapņos nav rādījies, jo tirgo visu pa labi un pa kreisi, bet cietumā NEVIENS un NEKAD mūsu valstī par to nav sēdējis (lai gan likums paredz kriminālatbildību par stipras iedarbības preparātu nelikumīgu apriti).